Прескочи до съдържание

Нож в ръчен багаж


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

предстои ми пътуване само с ръчен багаж. Според вас ножът ми ще мине ли проверката?

В списъка със забранените предмети стои това:

– бръснарски ножчета; резци; ножове с острие с дължина над 6 cm;

Писах на летище София, но не получих отговор.

Силно се колебая, дали да го взимам. 

 

Поздрави!

Нож.JPG

Връзка към мнение

Ако го вземеш ще останеш без него.Виждала съм да взимат детски ножици за хартия,,а на мен веднъж на летището в София ми взеха детска метална лъжичка.

По добре пътувай без него ,хубаво ти е ножчето не го рискувай!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Той пък твоя нож цепи ограничението до милиметър 🙂 Силно вероятно е да се заядат, ако не ти се занимава да носиш и рулетката и да спориш на място, по-добре го остави. Иначе имаме разкази, че някой път минава, друг не, общо взето играеш тото. 

Връзка към мнение

По-добре си купи на място. Ние така направихме в Португалия/Испания и т.к. ни хареса ножа после си го изпратихме до България с препоръчано писмо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересно кой ли служител на аеропорта би искал да види името си под мейл с положителен отговор след отвличане  на самолет ? 

 

Ясно,  че се шегувам,  но се случва  да изземват и далеч по-безобидни нокторезачки. 

Може да мине,  може да не мине. Никой няма да ти даде гаранция. Пробвай,  ако искаш. 

 

П. П.  Ако си с Wizz или Ryanair прегледай новите им условия и как може да пуснеш ръчния багаж като чекиран. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До сега никъде по летищата не съм видяла някой да мери остриета - веднага заминават в коша. 

На мен два пъти ми отмъкнаха от най-малките дамски Виктор инокс. Поради заплес от моя страна.

 

 

50BBBA88-DC9C-45B8-800A-E5D55152EF63.jpeg

Връзка към мнение

В никакъв случай този нож няма да мине проверката, изключено!

На моя роднина взеха много мъничко джобно ножче, като на Алекс, на Викторинокс.

 

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Според мен няма да мине, дори и този от секюритито да е склонен да мери острието. Ще се гледа цялата метална част, а не точно режещата част. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Той пък твоя нож цепи ограничението до милиметър.

Мислех си, че е взет предвид въпросния стандарт от 60мм, ама...

 

преди 10 минути , Polina каза:

Защо трябва да пътуваш с ножче, пък макар и толкова малко?

Еми има доста полезни неща - нож, тирбушон, отварачка.

Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

До сега никъде по летищата не съм видяла някой да мери остриета - веднага заминават в коша. 

На мен два пъти ми отмъкнаха от най-малките дамски Виктор инокс. Поради заплес от моя страна.

 

 

50BBBA88-DC9C-45B8-800A-E5D55152EF63.jpeg

Аз си бях забравила точно такъв у мен в Мексико. Извикаха висшестоящ, мериха го и ми го върнаха. 

 

Ако летиш до Бургас или Варна от София, ножът със сигурност няма да мине.

Връзка към мнение
Георги Матеев

И аз мисля, че няма да мине - изглежда сравнително опасен на вид най-вече заради острието.

 

На мен са ми изхвърляли малка пиличка за нокти, че беше с малко по-заострен връх, пък за нож съвсем не си го представям.

 

Ако ми е наистина нужен просто бих си купил нов на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Blackmore каза:

тирбушон

 

преди 6 минути , Blackmore каза:

отварачка

 

Наистина ли ти е толкова необходимо това ножче, че да рискуваш да ти го конфискуват...?

https://blogs.wsj.com/middleseat/2012/07/16/for-sale-your-tsa-confiscated-items-cheap/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на нас са ни вземали швейцарско ножче, по-малко от това, то само ножчето да беше, тирбушонът също е острие... На един човечец и отвертката му взеха (къса, дебела, за болтовете по борда му). Това 'веднъж минава, веднъж не' е по-скоро 'веднъж минава, 1000 пъти не'...

Връзка към мнение
преди 1 час, Blackmore каза:

– бръснарски ножчета; резци; ножове с острие с дължина над 6 cm;

 

Самолетите на 11.09.2001 са отвлечени с макетни ножове. Тогава те са влизали в нормата за позволена дължина на острието и всички знаем как завършва тази история. Не мисля, че който и да е на security check in his right mind би допуснал някой да мине през него с острие и после да оглави 1-вите страници на всички медии като човекът, допуснал "оня с ножа"

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На мен ми се е случвало заради нож тип Balisong  да ме задържат въоражени полицаи на виенското летище 😄 За малко да си изтърва полета, заради глупостта си, че го бях забравил във фотографската чанта. Сканираха ми лични документи, снимаха ме . Шегувах се с тях дали от тук нататък ще съм винаги "избиран на случаен принцип" за по-щателна проверка, но вътрешно се псувах на ум, че съм заплес. Реално не ми се е случвало да ме селектират за по-особена проверка, при все, че веднъж откриха нагар по ръцете ми на софийско летище, просто обясних, че съм стрелял на стрелбище и си ме пуснаха. 

Но като цяло май навсякъде са много стриктни. Последно ми прибраха карабинер ... а слушалките ми, които имат метални части бяха огледани няколко пъти, май се бояха ,че може да има острие в тях. 

Връзка към мнение

Аз подкрепям мнението на другите, че най-вероятно няма да мине, макар практиката да показва друго....

Сравнението не е напълно адекватно, но...аз от Пунта Кана до София си върнах плажно масло купено там в опаковка от 250мл, също така и дезодорант...въпреки, че и двете неща са забранени за ръчен багаж. Нито в Пунта Кана ги отразиха нито в Барселона, където се прекачвах.

Ако ти е склонно да прежалиш ножчето пробвай да го вземеш. Ако ти е мило, по-добре си купи на място някое да си свършиш работа.

Връзка към мнение
преди 40 минути , prozium каза:

На мен ми се е случвало заради нож тип Balisong  да ме задържат въоражени полицаи на виенското летище 

Следващият път може да пробваш с нож с размер като за Дънди Крокодила 🙈

Връзка към мнение
1 hour ago, Goal & Boss said:

Ехххх... А бяха времена, когато във всеки самолет се пушеше, а пък в САЩ хората се качваха с личните си патлаци на борда.

Чувал съм, че на някои още им се случва, но имали специални значки и затова ги пускали...

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , akair каза:

Чувал съм, че на някои още им се случва, но имали специални значки и затова ги пускали...

Нещо такова предполагам...? :sarcastic:

Smiley-face-badge-tinplate-crafts-custom

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Just now, chandni said:

Нещо такова предполагам...? :sarcastic:

Не знам. Не съм ги виждал, но може би са или със звездички, или с птички...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

На Варненското летище ми откриха месината на две  рибарски макари, било опасно !! 🙂 , няма да кажа как свърши всичко 😉

Следващия път , 2 минути ми гледаха лаптопската чанта, добре че noblelock-a умишлено го бях  увил заедно с кабела на зарядното .. та мина даже без въпроси, макар че ако ме питате, вероятно щях да не си летя, имайки впредвид цената на въпросния аксесоар, и цената на билета за СОФ 🙂 , в друг аспект - това е 1.5-2 м. 8мм стоманено въже, а предния път ми обясняваха че  кордата от макарите била много опасна .....

Там са ме и събували, заради "високи" обувки, след 20 полета по линията със същите обувки .. обяснението от "обади се на приятел" беше, че за сезона назначават много нови хора и те работят "по устав" 🙂

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.