Прескочи до съдържание

Работиш в Брюксел, но къде да живееш ?


Vency

Препоръчани мнения

Я къде те е отвял вятъра! Тъкмо ме бяха посъветвали от друг форум да ти пиша, да те питам за едни лодки, но вече се връщам.

След 9 часа ще съм в Брюксел, но само транзит от едното летище до другото. Сега като чета, че стачкували много често, дано утре да няма стачка, че да мога да се придвижа навреме.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да, в момента съм във влака за Шарлрои. Някой друг път ще пием бира в Брюксел. На отиване имах по-голям престой, но не знаех, че си в Брюксел да ти се обадя са по бира.

Връзка към мнение
преди 12 часа, Crazy Horse каза:

 определено ще ти е по-лесно да научиш френски отколкото холандски, така че те разбирам.

Зависи от изходната позиция. Ако знаеш английски и немски, то холандският е две идеи по-лесен за научаване. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прав си, патриоте, зависи от изходната позиция. Аз понеже имам някакво средно ниво на френски и никога не съм се старал да напредвам с холандския. Знам само няколко основни фрази и цифрите на холандски, но си мисля, че немският помага дори повече от английския.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Цитат

немският помага дори повече от английския

До такава степен помага, че накрая тези, които знаят немски започват да се чудят кое на кой език беше. Поне съпругът ми, който е с немска гимназия отказа да говори немски 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.