Прескочи до съдържание

Inside and Outside rooms


Ivko

Препоръчани мнения

Харесах си един хотел в Барселона и на типове стаи има два вида: Inside Room и Outside Room, като на тези Outside на снимките се вижда светлина и прозорци 😎 , а на другите не виждам, което си мисля, че тези Inside са без прозорци или просто са към няккаъв вътрешен двор или нещо такова.Някой има ли идея какво имат предвид?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Харесах си един хотел в Барселона и на типове стаи има два вида: Inside Room и Outside Room, като на тези Outside на снимките се вижда светлина и прозорци 😎 , а на другите не виждам, което си мисля, че тези Inside са без прозорци или просто са към няккаъв вътрешен двор или нещо такова.Някой има ли идея какво имат предвид?

Нямат прозорци.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Харесах си един хотел в Барселона и на типове стаи има два вида: Inside Room и Outside Room, като на тези Outside на снимките се вижда светлина и прозорци 😎 , а на другите не виждам, което си мисля, че тези Inside са без прозорци или просто са към няккаъв вътрешен двор или нещо такова.Някой има ли идея какво имат предвид?

И двете предположения може да са правилни, най-добре питай ако ти е важно

Въпреки че си мисля, ако няма прозорци щеше да си пише изрично

Връзка към мнение

В Хонг Конг и на много други места в Азия масово има хостели без прозорци, но в Европа не съм чувал да има хотел или хостел със стая без прозорец. Вероятно и регулацията го забранява, но в това не съм сигурен. В Амстердам веднъж видях Макдоналдс без тоалетна, така че всичко е възможно.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Topfly каза:

В Хонг Конг и на много други места в Азия масово има хостели без прозорци, но в Европа не съм чувал да има хотел или хостел със стая без прозорец. Вероятно и регулацията го забранява, но в това не съм сигурен. В Амстердам веднъж видях Макдоналдс без тоалетна, така че всичко е възможно.

Започнах да срещам често стаи без прозорци.

 

https://www.booking.com/hotel/es/hostal-alicante-valencia.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-XdSf49HzTflXIONktjPBMQS67409633538%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21%2C290%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342138230%3Akwd-65526620%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=9211a50146c2a8b3fe02cf071e06cd68;all_sr_blocks=29871009_88154857_0_0_0;checkin=2019-01-22;checkout=2019-01-25;dest_id=-406131;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=23;highlighted_blocks=29871009_88154857_0_0_0;hpos=23;nflt=pri%3D1;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=price;srepoch=1538662371;srfid=fb8242e6277ccd02d19de8aa28536251d2700ebdX23;srpvid=b38363f1b072014e;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Редактирано от Таньо
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Room Description Standard Room Inside view  пише в един сайт, до който стигнах през триваго.

И е още малко по- евтин: https://www.elvoline.com/hotelbooking/view/74802/?date_checkin=2019-01-22&date_checkout=2019-01-25&room[]=2&cbi=785

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и в Европа вече има доста стаи в хотели без прозорци, за мен най-фрапиращото беше в Севиля , доста скъп хотел и нямаше прозорци в стаята а на место им имаше нещо като инсталация с неонова или лед лампа не си спомням точно, която имитираше дневна светлина, всичко много модерно и авангардно , но ....няма въздух...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , giafil каза:

Питай директно в хотела, за да нямаш неприятни изненади...но мисля, че предположението ти е правилно...

 

 

преди 20 минути , neuromancer каза:

И двете предположения може да са правилни, най-добре питай ако ти е важно

Въпреки че си мисля, ако няма прозорци щеше да си пише изрично

Ами през букинг няма контакти преди да букна стая и сайта на самия хотел нещо не ми го отваря.

 

И все пак хотела не изглежда лошо и за категорията си да си в килер малко ми е странно. Бях в един хотел пак в Барселона и стаята имаше прозорци, но беше на 2-ри етаж и гледката беше между 4 сгради в едно място, като квадрат та там нищо не се виждаше и може би това се води Inside хаха

преди 17 минути , aleksandrina каза:

Room Description Standard Room Inside view  пише в един сайт, до който стигнах през триваго.

И е още малко по- евтин: https://www.elvoline.com/hotelbooking/view/74802/?date_checkin=2019-01-22&date_checkout=2019-01-25&room[]=2&cbi=785

 Ами малко по-скъп е понеже аз гледам цената с безплата анулация и плащане на място и като съм логнат в букинг имам Genius отсъпка 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отзив в гугъл мапс, според мен се отнася за този вид стая

 

Спойлер

(Преведено от Google) НЯМА СВЕТЛИНА. Изключително малък прозорец с тонирано стъкло, придаващ на тъмна стая. Няма начин да смените спалнята според рецепционистката. Wifi не е надежден. Закуската на бюфет е наред. Стаята е лека. Басейн тераса е красива. (Оригинален текст)

NO LIGHT. Extra small window with tinted glass giving to .. a wall = dark room. No way to change bedroom according to receptionist. Wifi not reliable. Breakfast buffet is ok. Room bedding is good. Pool terrace is beautiful.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Ivko said:

 

Ами през букинг няма контакти преди да букна стая и сайта на самия хотел нещо не ми го отваря.

 

 

Обади се на безплатния телефон на букинг и ги помоли да проверят , ще изчакаш малко на линия да звъннат и ще ти отговорят на въпроса. Когато нещо ме съмнява особено при по-бюджетните предложения се обаждам или в хотела директно или на букинг за да го изясня, че не веднъж съм имаш ужасни изненади...

Връзка към мнение

Свързах се с хотела и ми отговориха относно гледката за този тип Inside Room  : We had the type "inside" and the windows in room went out to the light shaft. Something like this

 

 

43470090_2028834354074946_2075140949737996288_n.jpg

 

Както и предполагах какво може да значи имайки предвид, че масово сградите са такива, но за хотел не предполагах

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Рио бяхме в такава стая в х-л лукс, 4* и направо беше ужасно и депресиращо... А стаята беше от скъпите, не от най-евтините, та да кажеш "you get what you pay for"... Водеше се double superior.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да аз съм спал в стая с такава гледка пак в Барселона в хотел и няма въздух, но сега януари месец за три дена все ще се избута поне има прозорци 😂 иначе отсядам при приятел в Барселона и понякога ме настанява в такава стая в който 'коридор' ли как да го нарека това квадратното са разположени и спални и кухни и аромати всякакви и шумове 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм спала в Кордоба, стария град в подобна стая. Явно прозорчето, което имахме на стаята беше към мини вътрешен двор на няколко сгради. През нощта се чуваха всякакви шумове (дори и настройката на радиоапарат вероятно тип ВЕФ). Нямаше опция за затваряне на прозорците, тъй като прозорци нямаше - само пердета с решетка на мястото на дограмата. 🙂 Беше готин опит. 

 

ПС. Пряка светлина не влизаше в стаята, защото съседните сгради бяха много близо една до друга. Та не знам кое е  по-добре да ти мирише на манджа или да ти хъркат цяла нощ? Важна е емоцията от пребиваването на дадено място... и се надявам да ти е хубаво в Барселона. 🙂

Редактирано от Polina
  • Шок 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.