Прескочи до съдържание

Дубайска виза за чужденец


Препоръчани мнения

Подготвям първоначален план за пътуване до Дубай, но преди всичко трябва да се осугури виза за съпругата ми, която е филипински гражданин със статут на постоянно пребиваващ в България. 

Някой, който е издавал виза преди години може ли да препоръча най - евтиния начин или агенция в Дубай с които да стане това?

Хотела, който съм харесал не съдействат за издаване на виза, така че ще трябва да се оправяме сами. Все пак няма да откажа препоръка и за хотел, който може да сърши тази работа.

По план трябва да пътуваме с Уизеър, като преди това проучих пътуване с Флайдубай, в чийто сайт пише, че офиса в София трябва да съдействат за виза, но от там отговориха, че вече не правят това, защото отпаднало изискването за визи. Междувременно се завъртя едно бюрократично колело - звъня в консулството в Букурещ, от където ми казват, че не издават визи и ми препоръчват офиса на Флайдубай. От там както казах, отказват да съдействат. Звъня на кол центъра на Флайдубай, от където ми казват, че офиса в София трябва да съдействат и са учудени че отказват съдействие. Звъня отново на Флайдубай в София - категорично заявяват, че не съдействат за издаване на виза, съпреки че всички други посочват тях. Няма оправия.

През далечната 2009, още едвам познавах съпругата си бях си издавал виза през агенцията в София, която обслужва Емирейтс и по спомен струваше около 80USD, но очевидно този вариант не е приложим.

Та така, очаквам някаква препоръка на конкретна агенция или хотел, с които може да стане това.

Предварително благодаря 🙂

Редактирано от Shlosera
Връзка към мнение
На 6.10.2018 г. в 10:09, Shlosera каза:

Звъня на кол центъра на Флайдубай, от където ми казват, че офиса в София трябва да съдействат и са учудени че отказват съдействие. Звъня отново на Флайдубай в София - категорично заявяват, че не съдействат за издаване на виза, съпреки че всички други посочват тях. Няма оправия.

A защо не изпратиш запитването си до FlyDubai в София по e-mail, включвайки в копие и централата, от където са ти казали, че трябва да ти съдейства софийския офис...? Да видим тогава как ще ти отговворят, че не се занимават...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз, ако не се лъжа преди време щях да ползвам тези https://www.raynatours.com/visas ,  но 15 -тина дни преди да отидем визите за нас отпаднаха. Мисля, че имаше българи, които ги бяха ползвали и нямаше оплакване. После съм ги ползвал няколко пъти за турове и също никога не е имало проблем. Другия месец мисля и за екзкурзия до Оман да ги ангажирам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, chandni каза:

A защо не изпратиш запитването си до FlyDubai в София по e-mail, включвайки в копие и централата, от където са ти казали, че трябва да ти съдейства софийския офис...? Да видим тогава как ще ти отговворят, че не се занимават...

 

Честно не се сетих, но доста бонус се натрупа в Уиз сметката, който искам да употребя и явно няма да ги ползвам за полет. Но за друг път ще го направя това, че честно казано цените на Флайдубай са доста конкурентни на моменти и си кацат точно в града.

преди 17 часа, christuff каза:

Аз, ако не се лъжа преди време щях да ползвам тези https://www.raynatours.com/visas ,  но 15 -тина дни преди да отидем визите за нас отпаднаха. Мисля, че имаше българи, които ги бяха ползвали и нямаше оплакване. После съм ги ползвал няколко пъти за турове и също никога не е имало проблем. Другия месец мисля и за екзкурзия до Оман да ги ангажирам.

Тези бяха едни от първите, които излизат в нета. 

Питам ги "Интересувам се от виза... бла бла, описвайки всичко което ме интересува"

Те ми отговарят "Разбираме че е интересувате от пакетна туристическа услуга в Дубай. Можем да ви предложим следните неща" За виза и думичка няма. 

Питам ги пак "Абе я прочетете какво съм писал и ми отговорете" 

Отговарят с копи пейст текст за изисквания и пак нито един отговор на въпросите ми, като вече имам 3 имейла, с които ми напомнят че трябва да им отговоря дали какво точно искам. На всичко отгоре цените за виза в мейла им нищо общо с тези от сайта, разбира се нагоре.  

 

Някакви съвети за конкретна агенция? Някой който да е минал през процеса?

Връзка към мнение

Шлосер, хвани бика за рогата: https://www.mofa.gov.ae/EN/Pages/default.aspx

Свържи се с тях, обясни им твоя случай и помоли за съвет как да процедираш.

 

А можеш да погледнеш и тук: https://www.moi.gov.ae/en/eservices/Short.entry.visa.tourist.72.aspx

 

https://www.moi.gov.ae/DataFolder/Files/User Manuals/EN/30 days.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Screenshot_20181008-230613_WhatsApp.jpg.b4b2f845658fdde771451530db999f04.jpgЕто ти скрийншот от whatsapp - a им. Пробвай там. Дават ми често и по - добри цени, нямащи нищо общо със  сайта, но за твоя случай нямам идея.

Редактирано от christuff
Връзка към мнение

Това ми предложиха от за 2730 лв, като пакетна цена от Rayna Tours за двама възрастни и едно дете на 4 години. В този хотел може да се спи за под 400 лв без закуска и около 500 лв  със закуска и възможност за промени. Всичко друго са останалите разходи, които ми се виждат малко множко - една виза, турове и трансфери. 

Обаче с тази агенция нещо трудно се разбираме. Питам ги едно, те ми отговарят абсолютно друго... 

Цитат

Dear Sir/ Madam,
Greetings from Rayna Group !!!!

 

Thanks for your email as per your requirements please find the rate below:

 

Travel date: 04-11 May 2019
No of Pax: 2 Adults and 1 Child 
Hotel: SAVOY PARK HOTEL APARTMENTS

 

@ 2385 AED per person 
@ 1130 AED for child

 

Общо 2730 лв

 

Inclusions:

 

07 Nights’/06 days accommodation in above mentioned hotel
Daily breakfast


Half day Dubai city tour ( With water in Coaches )
Dhow cruise with 4* International buffet dinner and taura dance
Desert safari with BBQ dinner and Belly Dancing
Burj Khalifa 124th floor ticket & Transfer
Abu dhabi city tour with Ferrari world 


UAE Single Entry Visa 


Airport transfers from Dubai airport
All tours and transfers on SIC basis
All taxes Except Tourism Dhs.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.