Прескочи до съдържание

Пътешествие вместо абитуриентски бал


Препоръчани мнения

Здравейте, дъщеря ми е решила(към този момент), че не иска да ходи на бал, а в Тайланд през Май -Юни и то в национален парк Khao Sok. Въпроси: 1. Този период подходящ ли е за ходене там. 2. Колко дни е добре да се прекарат в този парк (иска да се грижела за слоновете и т.н.)и уместно ли е да се отиде до там само за престой в него. Предполагам, че храмове, които може да се видят има и в този район. 3. Колко по-рано трябва да се търсят билети и въобще как и откъде да следя за транспорт. 

Въпросите ми са неструктурирани, защото никога не съм се интересувала от този регион и нямам никакви познания. А и не знам как ще организираме

нещо такова при положение, че ще има кандидат-студентски изпити и живот и здраве организиране на следването и във Франция точно в този период.

Все пак ще съм благодарна, ако ми дадете някаква начална насока, че дори отправна точка нямам.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В дилема съм. Щерката от известно време мрънка, че не иска да ходи на бал. Искала в Тайланд да се грижи да слонове и се запознава с друга култура. Няма лошо- даже съм с две ръце ЗА, особено като се говори, че ще вземе и мен😊. Дилемата обаче е, че по това време, ако не я приемат по-рано ще е още в кандидат-студентска кампания и живот и здраве ще трябва да организираме цялостно студентсвото и във Франция - квартири, банки, записване и т.н. и т.н. Това ще затрудни цялостно планирането на едно такова далечно и не евтино начинание.

Молбата ми към вас, като хора пътували повече от мен по всички краища на света е - дайте идеи и за други места, където може да отидем по това време на годината и да не е убийствена подготовката като самолети, визи, паспорти и т.н. Тя е склонна да приеме и друга дестинация - не знам защо реши далечна Азия точно в този момент.

В последните години положи много усилия и искам да я зарадвам.

Връзка към мнение

чак убийствена подготовка, целия форум ходи там на почивка уж 😀 

Убийствена може да е цената

Може да почнете отсега и до Нова Година всичко готово

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Защо не опиташ да я насочиш към места в Азия, без визи, много  по-лесни от към логистика - Дубай, Сингапур, дори Япония. Основните билети ще са на подобна цена , а има много за разглеждане. Национални паркове и слонове ще има и в бъдеще. 

Успех!

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

За Тайланд визата не беше ли на летището? 

Двойна е цената на летището. В България в почетното консултво е 30€, по принцип е 1000THB, а VOA е 2000THB

Връзка към мнение

Тайланд е изключително лесен за организация, вече има тонове връзки с никакво чакане при прекачване. Виза до 15 дни може и на границата да се вземе. Огромен избор на всякакви хотели по интернет също. Не знам какво Ви притеснява, питайте ще помагаме, не прекършвайте порива на детето, щом иска там. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тайланд, никога не ми е бил дестинация, всъщност не знам защо, моите мечти са Африка и вероятно за това не съм се интересувала. За това ми е притеснено. Много неща има да се случват от април до юни 2019 за нас, а и таксите за университета са доста солени. Не мога да планирам приема за съжаление. Затова ми е свито под лъжичката. Този сезон Май-Юли подходящ ли е за този район на Тайланд, за Камбоджа също се спомена нещо. Четох цени от 2000 до 20000лв. Повече от 4000лв. за двете ни не мога да си позволя. За това си мислех и а други по-близо и бюджетни дестинации. Които да са също интересни. Била е на малко места - Гърция, Франция, Италия, Белггия, Англия, Ирландия и европейската част на Турция.

Връзка към мнение

Май е началото на дъждовния сезон и риска за лошо време изключително минимален. Същевременно тогава е резкия отлив от туристите и редица хубави хотели  в курорти като  Пукет и Краби вървят на подаряване почти. Миналия май спах в хотел за $25 нощувка на стая, при нормална цена $80-100. Юни вече риска леко се увеличава за дъжд, ама не са катаклизмите от август-септември при малшанс с времето. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Фуертевентура има парк, в който ние ходихме да храним жирафи. От там можете да отскочите до Лансароте, да се возите на камили или ако искате да стъпите в Африка, да идете до Кабо Верде, където е доста европеизирано. Виза се взима на летището. Ние бяхме през май, тъкмо Бинтер бяха стартирали междуостровни полети и с билети през подходящите сайтове летяхме между Канарите и Кабо Верде за почти без пари.

 

Така има комбинация животни+ плажове + различен пейзаж + малко Африка. Не сте твърде далече от Европа, не е чак толкова трудно стигането и организацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 15 минути , EliDion каза:

Тайланд, никога не ми е бил дестинация, всъщност не знам защо, моите мечти са Африка и вероятно за това не съм се интересувала. За това ми е притеснено. Много неща има да се случват от април до юни 2019 за нас, а и таксите за университета са доста солени. Не мога да планирам приема за съжаление. Затова ми е свито под лъжичката. Този сезон Май-Юли подходящ ли е за този район на Тайланд, за Камбоджа също се спомена нещо. Четох цени от 2000 до 20000лв. Повече от 4000лв. за двете ни не мога да си позволя. За това си мислех и а други по-близо и бюджетни дестинации. Които да са също интересни. Била е на малко места - Гърция, Франция, Италия, Белггия, Англия, Ирландия и европейската част на Турция.

В Камбоджа бях в Сием Реп. Визата е електронна. Хотелите са евтини. За нас скъпото беше колата, държахме на климатик през април, че е жега.

 Ако се пътува само с тук-тук е доста бюджетно.

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, EliDion каза:

Здравейте, дъщеря ми е решила(към този момент), че не иска да ходи на бал, а в Тайланд през Май -Юни и то в национален парк Khao Sok. Въпроси: 1. Този период подходящ ли е за ходене там. 2. Колко дни е добре да се прекарат в този парк (иска да се грижела за слоновете и т.н.)и уместно ли е да се отиде до там само за престой в него. Предполагам, че храмове, които може да се видят има и в този район. 3. Колко по-рано трябва да се търсят билети и въобще как и откъде да следя за транспорт. 

Привет, EliDion,
не съм ходил в Khao Sok, но съм проучвал как да се стигне до там. Вариантите са следните:
1. Да стигнете до Тайланд - Пукет или Банкок
2.1 Кацате в Пукет, от там с бус за около 5000 бата (~ 250 лв) ще ви докарат до парка. Разстоянието е около 150 км и отнема около 3 часа.
2.2 Кацате в Банкок и от там със самолет (може и влак) летите до: Пукет, Краби или Сурат Тани, следва бусче, като километрите и цените са горе-долу еднакви.
! Не съм го пътувал този маршрут, но на повечето места ми излизаха тези варианти.
Бих препоръчал да се пътува директно до Пукет с Turkish Airlines. Следете ги редовно, аз няколко пъти си купувах за мен и близки билети за около 400 евро отиване и връщане от София с много кратки престои. Като цяло май това е най-добрия, евтин и бърз вариант за Пукет, ако греша с удоволствие бих почерпил информация.
Относно периода - пада се дъждовния сезон, но след повече от година в Тайланд разбирам, че единствения недостатък на дъждовния период е бурното андаманско море. Обикновено вали вечер или рано сутрин, много рядко през деня. Затова не бих се притеснявал за периода 🙂 
За самия престой в парка нямам никаква информация, но съм убеден, че в Google може да се намери достатъчно такава. От Пукет се предлагат еднодневни екскурзии до там, които ми се сториха невероятно скъпи, което ми подсказва, че цялата работа със слончетата си е отново много добре измислен бизнес, колкото и да уверяват, че се грижат за тях. 
Успех и споделете какъв вариант сте измислили 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 10.10.2018 г. в 8:49, EliDion каза:

Здравейте, дъщеря ми е решила(към този момент), че не иска да ходи на бал, а в Тайланд през Май -Юни и то в национален парк Khao Sok.

  @gini бяха там , но май в друг сезон .



https://magelanci.com/forums/topic/5027-краби-или-пукет/?do=findComment&comment=104984

 

 

Връзка към мнение

@Marisha, в същия комплекс като  @gini ли сте били, че този не ми е по джоба. Излиза ми 2000+ евра само полета и трите дни там.

Предлагайте моля и някакви по-близки и бюджетни дестинации. Замислям се за нещо като Мароко, Египет, предложението на Sju също ще се разгледа. Прокрадва се и някакъв Ню Йорк с билети от по под 300 евра от Париж и после направо да си остава там.(тук малко сме с тигана преди рибата 😎).

Връзка към мнение
преди 22 минути , EliDion каза:

@Marisha, в същия комплекс като  @gini ли сте били, че този не ми е по джоба. Излиза ми 2000+ евра само полета и трите дни там.

Предлагайте моля и някакви по-близки и бюджетни дестинации. Замислям се за нещо като Мароко, Египет, предложението на Sju също ще се разгледа. Прокрадва се и някакъв Ню Йорк с билети от по под 300 евра от Париж и после направо да си остава там.(тук малко сме с тигана преди рибата 😎).

Ние отседнахме в самия град(село) Khao Sok и взимахме турове по за 1-2 дни.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Marisha каза:

Ние отседнахме в самия град(село) Khao Sok и взимахме турове по за 1-2 дни.

Как горе долу ви излезе финансово, ако не е проблем да споделиш?

Връзка към мнение

@EliDion, вчера те тагнах под една оферта за Краби с Qatar Airways. Не знам дали си я видяла. 🙂

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение

Не знам как е в Khao Sok, защото не сме ходили. Когато ходихме до Тайланд преди 3 години се грижихме за слончета около Чанг Май и останахме доста доволни от условията и факта, че няма вериги и грубо отношение към животните. До Чанг Май има доста полети и е лесно за организиране. Ние бяхме отседнали в града и направихме еднодневен тур с грижа за слончетата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, EliDion каза:

Как горе долу ви излезе финансово, ако не е проблем да споделиш?

Ние пътувахме с нощен автобус от Банкок за Ранонг тогава и обикаляхме района. За цените трябва да погледна записки, че не помня вече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Khao Sok не го препоръчвам през дъждовния сезон за човек, който не е ходил в Азия. Стартирайте с нещо по-лесно. 🙂 Като за първи път има толкова красиви и лесни места - дневни трипове от Пукет, Краби, Чианг Май, Банкок...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.