Прескочи до съдържание

Виена - коледни базари, през Братислава


Sisiliya

Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Планираме  семейно посещение  (с деца 🙂 ) на Виена предколедно, може ли да помоля за вашите предложения и съвети относно:

  •  трансфер Братислава - Виена и съответно обратно;
  •  предложения за нощувки във Виена  - 2 семейства с деца, и Братислава;
  • какво бихте ни препоръчали задължително да видим (или хапнем 😉) из Виена или Братислава; 

 

Горе -долу така изглежда проекто планът ни, 

 

1 ден: около 15:00 пристигане в Братислава - трансфер до Виена;

2  и 3 ден: Виена - още нямаме план - къде, кога и какво;

4 ден: До обяд Виена и следобяд транфер към Братилсава и нощувка там;

5 ден: Разходка из Братислава и около 14:00 отпътуване към София.

 

Благодаря предварително за отделеното време и внимание!🌸

Редактирано от Sisiliya
Връзка към мнение

Ето и няколко други теми, в тях има нахвърляни предложения за места за хранене и къде са най-хубавите торти. 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

И ние тази година ще ходим на Коледните базари във Виена. Също ще сме цялото семейство, двама възрастни и две деца, мога да кажа на кой хотел се спряхме, доста българи го препоръчват във форум мама, а и в booking има хубави български мнения. Мен ми хареса, че има специални оферти за семейства, но само когато се резервира от сайта им. Първо деца до 5 години се настаняват безплатно, а деца до 12г, ползват 50% отстъпка и второ правят 30% отстъпка от така получилата се сума. На нас за 4 нощувки ни излезе 245 евро, а от booking за същото ми искаха 670лв. А хотелът е: https://www.meininger-hotels.com/de/hotels/wien/hotel-wien-downtown-franz/, не е луксозен, но изглежда чист, мисля, че и като местоположение е добре. Като се върна ще кажа как е бил.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Кой, кога ще ходи? Аз съм 14–16 декември в Братислава. Малко, но от сърце да използваме уйкенд, че не останаха отпуски 😁

Мисля така да действам:

 -пристигане петък 14.12 и разглеждане каквото може на Братислава;

 -пътуваме до Виена събота 15.12 и цял ден по базарите,вино и наденици и ще видим в студа как ще сме:

 -неделя 16.14 обратно към София

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нямам търпение вече. Другата неделя пътуваме 🙂 

Ето я предварителната програмка 🙂  Приемам всякакви съвети 🙂 

 

1 ден /09.12 - неделя/ – полет 13:40 – 14:15 ч.  - София – Братислава с wizz. Разглеждане Братислава.

 17:45 – автобус Братислава – Виена

 

Настаняване в MEININGER Hotel Wien Downtown Sissi Хотел с 3 звезди

 

2 ден /10.12 - понеделник/ – Виена

 

Пратера /работно време от 10 ч./ - къщата на Hundertwasser - ресторанта на Джейми Оливър Белведере - Операта – Карлсплац - базар Am hof - вечеря в Сантиметър 2

 

3 ден /11.12 - вторник/ – Виена

 

Шьонбрун /работно време от 8 до 17 ч/ –  щрудел шоу – обяд в 7 stearn или 1516  Brewing Company - базара пред кметството – вечеря в Ribs of Viena

 

4 ден /12.12 - сряда/  – Виена – Братислава. Полет 14:50 – 17:20 ч. Братислава – София с wizz

 

 

Връзка към мнение

Много е красиво пред кметството по това време. Една година бях попаднал във Виена малко преди Коледа и там имаше освен традиционните базарни павилиони с вурстове, вино и всякакви други лакомства, и три големи пързалки за кънки на лед, като трите бяха свързани с коридори минаващи през парка в ляво. Така можеш да се пързаляш и на трите пързалки, като се пързаляш по алеите в парка. Много красиво и шумно! Заслужава се да се види вечерта когато светят всички украси. И Виена все още си остава най-красивия град за мен. Трябва да видя дали има тема във форума за най-красив град в света според мен.

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.