Прескочи до съдържание

Здравейте Магеланци


Препоръчани мнения

Привет и от мен,

 

Съвсем случайно търсейки информация за предстоящото ми пътуване попаднах на Магеланци. Останах възхитен и приятно изненадан от това колко сплотен изглежда форума и готовността на всеки да помага.

И така, Казвам се Светослав на 49г от Плевен. Преди три години със семейството ми се преместихме да живеем в Англия/Лондон/. Нямам кой знае какъв опит с пътуванията, но като най - екзотично място което съм посещавал до сега е било Афганистан, а най - очарован останах от Париж и Италия. Ходил съм в Германия, Сърбия и Македония. 

Винаги съм си мечтал за далечни страни, топли слънчеви и недостижими за мен в близкото минало. Децата неусетно пораснаха и ние със съпругата ми решихме, че сега е момента да се насладим на желанието ни за пътешествия. И какъв по добър подарък за предстоящият ми рожден ден/ март 2019/ от една ваканция. Спрях се на страна от Карибския басейн - Ямайка за десет дни. Изборът ми беше продиктуван предимно от сухият сезон там по това време на годината и от разкази на мои колеги които са от там. Билетите и нощувките вече са платени. Ще спим в Negril, като ще отделим време на Montego Bay и  Ocho Rios.  Доста изчетох включително и тук във форума. Разбрах, че мога да си платя визата там на летището и както, че няма задължителни ваксини за там. Бих се радвал, ако има съфорумци които биха споделили техният опит от престоя им там, а аз ще разкажа когато се върна. 

 

Хубав ден от мен и бъдете щастливи пътувайки!

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Здравей и добре дошъл!

Не мога да ти бъда полезен за Ямайка,защото не съм бил.Най-добре е да си пуснеш специална тема и бъди сигурен,че ще получиш нужната информация.Добре е да напишеш предварителната програма,интереси и ако имаш конкретни въпроси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , VASILEV каза:

Разбрах, че мога да си платя визата там на летището и както, че няма задължителни ваксини за там. Бих се радвал, ако има съфорумци които биха споделили техният опит от престоя им там, а аз ще разкажа когато се върна. 

Здравей и добре дошъл 🙂 

 

Не съм била в Ямайка, но ето какво казва официалната им страница:

 

http://www.pica.gov.jm/immigration/general-immigration-information/requirements-for-travel-to-jamaica/ 

 

 

BULGARIA NO visa required for 30 days or less as tourists

 

(Effective September 22, 2014) providing they have a USA, Canada, UK or Schengen Visa & possess proof of vaccination against Measles, Rubella & Polio

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
1 hour ago, Гост said:

Здравей и добре дошъл 🙂 

 

Не съм била в Ямайка, но ето какво казва официалната им страница:

 

http://www.pica.gov.jm/immigration/general-immigration-information/requirements-for-travel-to-jamaica/ 

 

 

BULGARIA NO visa required for 30 days or less as tourists

 

(Effective September 22, 2014) providing they have a USA, Canada, UK or Schengen Visa & possess proof of vaccination against Measles, Rubella & Polio

Благодаря за информацията

Връзка към мнение

Добре дошъл и приятно прекарване - тук във форума и в Ямайка.  🙂

 

Според темата за виза за Ямайка, все пак такава ни е необходима, но се вади при пристигане срещу $100 - информацията е от януари тази година.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошъл! За Ямайка, не мога да помогна - не съм бил там. Лично на мен, а предполагам, че и на другите от форума, ще бъде интересно да разкажеш за Афганистан.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 hours ago, chandni said:

Добре дошъл и приятно прекарване - тук във форума и в Ямайка.  🙂

 

Според темата за виза за Ямайка, все пак такава ни е необходима, но се вади при пристигане срещу $100 - информацията е от януари тази година.

 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Ямайка - много красиви плажове и да споделя нещо индивидуално. Аз мразя обикновените програми в ризортите, а там е супер- почти 100% са концерти, което поне за мен е бонус. Непременно отидете в къщата на Боб Марли - интересното там са невероятните пеещи гидове. Разказват чрез песните му. Прекрасно е. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
12 hours ago, Роми said:

За Ямайка - много красиви плажове и да споделя нещо индивидуално. Аз мразя обикновените програми в ризортите, а там е супер- почти 100% са концерти, което поне за мен е бонус. Непременно отидете в къщата на Боб Марли - интересното там са невероятните пеещи гидове. Разказват чрез песните му. Прекрасно е. 

 

Здравейте, всъщност аз си букнах бунгало през Airbnb, буквално на прочутия 7 miles beach. Не държа да съм в някой от ризортите и така цялата програма за моите десет дни ще е индивидуална. Естествено големия Боб Марли! Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.