Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 29 минути , Георги Матеев каза:

  

Истината е обаче, че мен дори 5 х 12 посещения не ме устройват, така че Priority Pass ме зове при всички случаи 🙂

В момента US  дават  и 20%  кешбек  за PP🙂

 

Предимства:

- не участваш в обороти

- не броиш салони

- не търсиш къде да плащаш с картата

 

Що е то?:sarcastic:

Редактирано от Hollywood
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , Hollywood каза:

В момента US  дават  и 20%  кешбек  за PP🙂

Но през щатската версия на сайта не излизаше ли по-висока цена спрямо британската?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Но през щатската версия на сайта не излизаше ли по-висока цена спрямо британската?

US$343 май е по-малко от £305.  За България цената 315 евро, но има значение как ще влезеш в страницата. 🙂
 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 42 минути , Георги Матеев каза:

Истината е обаче, че мен дори 5 х 12 посещения не ме устройват, така че Priority Pass ме зове при всички случаи

Абе той те зове, ама ти не бързай. Наскоро четох, че имало салони, които налагали рестрикции на притежателите на Priority pass. Например - отказвали им достъп в определени часове от денонощието.

Ето го случаят.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

Абе той те зове, ама ти не бързай. Наскоро четох, че имало салони, които налагали рестрикции на притежателите на Priority pass. Например - отказвали им достъп в определени часове от денонощието.

Ето го случаят.

Да, на един от 100 салона се случва подобно нещо - и това далеч не е само за Приорити пас-а. И не е достатъчно сериозно опасение да игнорираш останалите 99.

 

Всеки салон степенува по важност картите за достъп, като това влиза в сила когато салонът е пълен и няма свободно място.

 

Най-приоритетно влизат бизнес/first class пътниците, на второ място са икономи клас пътниците със статус карта към съответната авиокомпания, после идват платените карти като Приорити Пас, Драгон пас и тн. и най-последно място (на практика най-нежелани от салоните) са Дайнърс.

 

За последното мога да дам поне 4-5 примера. Отивам в даден салон, развявам Дайнърса и ми казват - "Господине, салонът е пълен, елате пак след 60 минути". В същото време идва човек с Приорити пас и го пускат без проблем.

преди 41 минути , Фил каза:

Аз те разбирам, но ти не разбра ли, че аз разбрах Жоро, но те може би не разбра, че аз отговарях на Мари Николова, която не знам дали разбра, че аз говорех за хора, които си имат две гражданства, а не за такива, които нямат ... :grin::lol: 
Те сега какво разбра? 
:smile3:

Леле колко сложно го направихте, заболя ме главата направо 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 41 минути , Hollywood каза:
US$343 май е по-малко от £305.  За България цената 315 евро, но има значение как ще влезеш в страницата. 🙂
 

Как точно трябва да се влезне през страницата за да се постигне цена от €315?

 

Защото като се влезне през щатския топкешбек и после избера България виждам €359, барабар с 10-те % дискаунт.

 

image.png.302da43758ab810a5a46ea004f12ad15.png

Връзка към мнение
7 hours ago, Георги Матеев said:

Най-приоритетно влизат бизнес/first class пътниците, на второ място са икономи клас пътниците със статус карта към съответната авиокомпания, после идват платените карти като Приорити Пас, Драгон пас и тн. и най-последно място (на практика най-нежелани от салоните) са Дайнърс.

🙂

Винаги съм се питал - с Приорити пас какви са условията за посещения на салони - според издателя на КК, или някакви общи, че чакам една КК в близкото бъдеще, на която дават Приорити пас + 1 гост, ама не съм се замислял какво ми дава това като условия ...

Връзка към мнение
30 minutes ago, 2326 said:

Винаги съм се питал - с Приорити пас какви са условията за посещения на салони - според издателя на КК, или някакви общи, че чакам една КК в близкото бъдеще, на която дават Приорити пас + 1 гост, ама не съм се замислял какво ми дава това като условия ...

Нашите банки дават само първото ниво на приорити пас, което абсолютно нищо не ти дава, абсолютно безполезно е...

Връзка към мнение
9 hours ago, Jorro said:

Нашите банки дават само първото ниво на приорити пас, което абсолютно нищо не ти дава, абсолютно безполезно е...

Сега си видях очакваната си карта - към нея има LoungeKey™ Airport Lounge Access + 1 Guest 

Пак ли е същото дърво, че и на сайта им не се ориентирах 🙂 

Съжелявам че питам в темата за Дайнърс, но в крайна сметка, нещата са свързани ...

Връзка към мнение
1 hour ago, 2326 said:

Сега си видях очакваната си карта - към нея има LoungeKey™ Airport Lounge Access + 1 Guest 

Пак ли е същото дърво, че и на сайта им не се ориентирах 🙂 

Съжелявам че питам в темата за Дайнърс, но в крайна сметка, нещата са свързани ...

Нямам представа, трябва да прочетеш в условията, които са ти дали от банката. Каква и от коя карта ти е банката ? Не съм срещал до сега бг банка, която да дава lounge key...

Връзка към мнение
39 minutes ago, zzxxcc said:

Пощенска и ПИБ дават Lounge key, но посещението на салон се таксува 24 евро. 

Значи е същото дърво като с приорити паса, който дават другите...

Връзка към мнение
3 hours ago, zzxxcc said:

Пощенска и ПИБ дават Lounge key, но посещението на салон се таксува 24 евро. 

На мен картата ми няма да е българска и затова не мога да открия подробна информация засега, но явно не е нещо което да си струва проучването ...дайнърса с тези 30 лв. на посещение, вероятно ще ми е по-изгоден , ако надвиша 12-те посещения...

Връзка към мнение
На 29.10.2018 г. в 14:07, 2326 каза:

Винаги съм се питал - с Приорити пас какви са условията за посещения на салони - според издателя на КК, или някакви общи, че чакам една КК в близкото бъдеще, на която дават Приорити пас + 1 гост, ама не съм се замислял какво ми дава това като условия ...

Зависи какво ниво членство си закупил или какво ниво членство ти предлага като бенефит твоята КК. Нивата са четири вида , най-високото ниво  е SELECT и не може да се закупи през сайта на приорити пас. Обикновено се предлага от някои премиум КК, важи за 3 години ( може да се поднови) и включва два безплатни гости при всяко влизане в салон. При влизане в партниращи ресторанти, включва един безплатен гост. В ресторантите има лимит до 28$  на човек или гост, общо 56$ за двама, при превишаване на сметка се доплаща...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Установих от личен опит голямо предимство при пристигащи полети : при влизане в ресторанти ,които са партньори на Priority Pass , не се изисква бордна карта, тоест при пристигане с вътрешен полет, може да се хапне и пийне ! В случай, че ресторантът или лаунджа е преди секюрити, може да се влезе с бордна карта от същият ден, нищо че полетът е минал.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

В комбинация с TopCashBack пада на 229 паунда за година. 🙂 (кешбекът е 10.1%)

 

През US версията кешбекът е по-висок - 20%, но цената е $386 (само 10% отстъпка за черния петък) или 300GBP, съответно след кешбека пада на 240GBP, което е реално по-скъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
36 minutes ago, chandni said:

В комбинация с TopCashBack пада на 229 паунда за година. 🙂 (кешбекът е 10.1%)

 

През US версията кешбекът е по-висок - 20%, но цената е $386 (само 10% отстъпка за черния петък) или 300GBP, съответно след кешбека пада на 240GBP, което е реално по-скъпо.

някой получавал ли е после картата в БГ или трябва друг адрес.

Връзка към мнение
преди 2 минути , 2326 каза:

някой получавал ли е после картата в БГ или трябва друг адрес.

Аз стоки, закупени от UK (а и не само) задължително ги пращам към склада на Gabieli в Лондон и си ги получавам от тях в България без никакви проблеми. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 17.11.2018 г. в 9:58, stanislavpp каза:

Установих от личен опит голямо предимство при пристигащи полети : при влизане в ресторанти ,които са партньори на Priority Pass , не се изисква бордна карта, тоест при пристигане с вътрешен полет, може да се хапне и пийне ! В случай, че ресторантът или лаунджа е преди секюрити, може да се влезе с бордна карта от същият ден, нищо че полетът е минал.

Аз ли пропускам нещо или на www.prioritypass.com няма списък с партньорски ресторанти?

 

Дай малко разяснение - каква е концепцията с тези ресторанти, къде ги има, на какъв принцип се ползват (с какво ниво карта) и тн?

Връзка към мнение

Ресторантите са в общ списък с лаунджовете, ползват се по подобен начин като тях. На входа на ресторанта има ПП знак, влизаш , даваш си картата, сервитьор ти носи менюто. Преди напускане, ти връщат картата, съответно ако няма за доплащане ( ползваш 28$ кредит) , не ти и носят сметка. Тук https://thepointsguy.com/news/priority-pass-adds-new-restaurant-us/ намерих списък само на ресторантите в САЩ, но всеки месец се добавят нови. Погледнах на летището в Сидни (Авл) , към момента има осем !! партньорски ресторанта ( + и 2 лаунджа). 

Като си член на ПП, всеки месец получаваш email newsletter , вътре има инфо за нови лаунджове, отпадащи такива, както и пълен списък на всички такива.

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Промоцията за Черния Петък е удължена до 30 Ноевмври, аз се възползвах. Цената в евро е малко по-скъпа от тази в долари, но като изберете Америка или Канада като държава и след това просто за адрес на доставка на картата си слагате български адрес и няма проблеми.

 

За всичките 10 посещения миналата година, само 1 път нямаше място в Лондон и просто отидох да другия lounge, където влезнах веднага.

 

Тази година си взех картата с неограничени посещения и засега съм много доволен, защото може да обикалям няколко лаунджа, в случай че не ми хареса. Което си е голям плюс, защото с 10те посещения трябваше да ги прегледам преди да влезна, защото някои са много оскъдни откъм ядене и пиене и няма как да знае човек, освен не е бил преди това. Но поне като попиташ дали може просто да погледнеш лаунджа преди да платиш, обикновено няма проблеми. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.