Прескочи до съдържание

Здравейте и от мен


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

Привет но всички, мисля, че е крайно време да кажа и аз две думи за себе си. Казвам се Йосиф на 41 години, живея в София. Страста ми към пътешествия е още от детска възраст. Помня, че 7-8 годишен любимата ми книжка беше един огромен атлас на руски език. На 15 знаех всички столици и държави в света, заедно с каква им е територията и населението, безсмилена информация 😂 По професия съм хлебар с това си изкарвам парите така да се каже. Занимавам се и с организация на метъл концерти, но тази ми дейност е повече като да си чешам крастата. Посетил съм 20 държави до момента само в Европа, не са много, но тепърва мисля да поизръшкам големият бял свят. Живял съм и една година в Рига, Латвия, от там имах възможността да обиколя региона който намирам за мното интересен. Любим град в Европа ми е Талин,града който ми е най-много в сърцето. Вече се замислям все по често, че е време да изляза и по другите континенти. Отново привет на всички, много съм щастлив, че има форум като този, за което благодаря.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Добре дошъл! Тук ще намериш вдъхновение и много информация как да направиш пътешественическите мечти по-достъпни и достижими... и по-многобройни. 
Аз съм живяла 4 месеца във Вилнюс и успях да пообиколя Литва и околните държави - доста интересен и подценяван регион. Какво те заведе за цяла година в Рига?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Реших да отида да видя и аз какво е това да работиш в чужбина, но исках по нестандартна дестинация. Поне разбрах, че работата в чужбина не е за мен. Предпочитам шматкането. Прибалтика е красива и много интересна наистина, а от Вилнюс имам не малко хубави спомени. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

а от Вилнюс имам не малко хубави спомени.

Добре дошъл на най-хубавото място:good: Като начало започни със спомените, и снимки, много снимки:acute:. Работех с литовци, те още са тук с бизнес, разказваха ми, че ходят на църковно училище преди сватбата. Нещо такова от живота и нравите им разкажи, моля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошъл!

Ще чакаме да ни завъртиш по някоя баница с късмети и да дойдеш на някоя от сбирките ни да ни се представиш лично :grin:

Връзка към мнение
1 hour ago, iliana_t said:

Добре дошъл!

Ще чакаме да ни завъртиш по някоя баница с късмети и да дойдеш на някоя от сбирките ни да ни се представиш лично :grin:

Баницата е най-малкият проблем, не сте казали не съм я направил 😉

3 hours ago, Емика said:

Добре дошъл на най-хубавото място:good: Като начало започни със спомените, и снимки, много снимки:acute:. Работех с литовци, те още са тук с бизнес, разказваха ми, че ходят на църковно училище преди сватбата. Нещо такова от живота и нравите им разкажи, моля.

За съжаления бях там преди 10 години, снимките не ми бяха приоритет и нямам такива. Мога повече неща да разкажа относно Латвия, що се отнася до Литва бил съм в Паневежис, Каунас и Вилнюс. Като всеки ерген попаднал в този регион повече ме интересуваше мацката от Вилнюс заради която ходих там. 😂 

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Добре дошъл 🙂 А този огромен руски атлас случайно да е с черни и дебели корици?  Може би имаме същия вкъщи 🙂

Връзка към мнение
27 minutes ago, Георги said:

Добре дошъл 🙂 А този огромен руски атлас случайно да е с черни и дебели корици?  Може би имаме същия вкъщи 🙂

До колкото си спомням, беше с твърди корици тъмно кафяви, голям формат. Много му се радвах, защото беше бая дебел по континенти и региони и имаше всякакъв вид карти в него - политически, физически, климатични и т.н.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Йосиф Милчов каза:

До колкото си спомням, беше с твърди корици тъмно кафяви, голям формат. Много му се радвах, защото беше бая дебел по континенти и региони и имаше всякакъв вид карти в него - политически, физически, климатични и т.н.

Е ще ме караш да видя какви бяха кориците, защото баш на същия звучи. Я виж дали има карта на дърводобива в България и има ли го Велинград на нея? Като дете ми беше някаква много странна гордост, че в такъв атлас на карта горе-долу 4х5см го има моя роден град 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
40 minutes ago, Георги said:

Е ще ме караш да видя какви бяха кориците, защото баш на същия звучи. Я виж дали има карта на дърводобива в България и има ли го Велинград на нея? Като дете ми беше някаква много странна гордост, че в такъв атлас на карта горе-долу 4х5см го има моя роден град 🙂

Има карта на дърводобива. 🙂 Явно е един и същ атласа. Изобщо по така наречените руски книжарници на времето имаше много интересни неща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.