Прескочи до съдържание

Информация за Hogmanay + препоръки за заведения + Коледни базари в Лондон и провинцията


DenitsaS

Препоръчани мнения

Нямам конкретна програма (все още), но реших да потърся информация от първа ръка за Hogmanay - има ли магеланци, които са били на новогодишните празненства в Единбург и искат да споделят впечатленията си? Според различни източници, като например Lonely Planet, това е едно от най-добрите места за посрещане на новата година. Също така събирам всякакви препоръки за ресторанти и пъбове в Глазгоу и Единбург, които са ви харесали. И накрая снимка от нета от 2017/2018:

 

Hogmanay-in-Edinburgh-898363.jpg.31a1f2386b9ab9c57d87a4ab1208588f.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

@Гост Благодаря за отговора, но плановете ни се промениха и ще си останем в Оксфорд за Нова година, а Шотландия живот и здраве през лятото/есента. Би могла обаче да ми помогнеш със съвет за коледните базари в Лондон - за момента съм си харесала City Hall Christmas Market, Leicester Square и Southbank Centre, като ми се иска последно да отидем там и да се повозим на London Eye по тъмно. Има ли някакви по-готини места, които си заслужават? Други два, които ми изглеждат интересни, но са малко по-далеч, са Kingston-Upon-Thames и Greenwich. Предпочитам да е нещо по-малко, съвсем съзнателно пропускам Winter Wonderland. Ходенето ще е в някой от дните след Коледа - 27,28,29, предполагам ще има една идея по-малко хора, отколкото непосредствено преди празника (знам, че в Лондон винаги има мнооого хора 🙂 )? И изобщо ако се сещаш за друго място/село/град, които си струват да се посетят по това време на годината и са на не повече от 2 часа разстояние от Оксфорд/Лондон с обществен транспорт, ще бъда благодарна за съвета 🌷

Връзка към мнение
преди 2 часа, DenitsaS каза:

@Гост Благодаря за отговора, но плановете ни се промениха и ще си останем в Оксфорд за Нова година, а Шотландия живот и здраве през лятото/есента. Би могла обаче да ми помогнеш със съвет за коледните базари в Лондон - за момента съм си харесала City Hall Christmas Market, Leicester Square и Southbank Centre, като ми се иска последно да отидем там и да се повозим на London Eye по тъмно. Има ли някакви по-готини места, които си заслужават? Други два, които ми изглеждат интересни, но са малко по-далеч, са Kingston-Upon-Thames и Greenwich. Предпочитам да е нещо по-малко, съвсем съзнателно пропускам Winter Wonderland. Ходенето ще е в някой от дните след Коледа - 27,28,29, предполагам ще има една идея по-малко хора, отколкото непосредствено преди празника (знам, че в Лондон винаги има мнооого хора 🙂 )? И изобщо ако се сещаш за друго място/село/град, които си струват да се посетят по това време на годината и са на не повече от 2 часа разстояние от Оксфорд/Лондон с обществен транспорт, ще бъда благодарна за съвета 🌷

Оооо... ти си в Англия? За мен ще бъде удоволствие да се видим някога! 🙂 

 

Много накратко: Аз самата не съм ходила на всички базари... Веднага препоръчвам Greenwich! Любимо място... Огромна лудница е и там, да знаеш 🙂 Ама то къде не е. Но е моето най-любимо място в целия Лондон, заедно с разходката покрай Темза и гледката от върха до Обсерваторията... 

 

Искрено препоръчвам каналите на Canary Wharf - има голям чар в зимния корпоративен изглед на Лондон, вярвай  ми 🙂 

 

Stay tuned! 🙂 

 

Greenwich.jpg.63b0cdf4c2a2093d2373cdc6c0ca3bf9.jpg

 

1493408321_IceRinkatORNC07(low).JPG.ab87e368b7eef3eb9b6667f48165c8e7.JPG

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, DenitsaS каза:

Други два, които ми изглеждат интересни, но са малко по-далеч, са Kingston-Upon-Thames и Greenwich.

И аз съм пропуснала 😉 иначе с удоволствие бих те примамила към Кингстън, но за съжаление забягвам на топло още преди Коледа... А всъщност никак не е лошо по това време на годината 😀 Но не бих чакала да мине празника, някак си не е същото...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Гост, @searus Благодаря за отговорите! Bath и евентуално Stonehenge са ми в списъка, да видим кое ще стане. А останалите предложения си ги добавям веднага 🙂

 

п.с. Тъкмо си мислех да променя заглавието на темата и гледам, че някой се е погрижил вече 🌷

Редактирано от DenitsaS
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.