Прескочи до съдържание

Париж за един ден през декември


Фил

Препоръчани мнения

"Париж за един ден" звучи почти като един хумористичен разказ, за който съм споменал в друга тема - "Лувъра за 6 минути", обаче обстоятелствата са такава...  
Става дума за това, че покрай пътуването до едни по-топли ширини с полети от Париж,  на 3-ти декември (понеделник) имаме един пълен ден на разположение във френската столица.  
Аз лично съм ходили неведнъж в града на Сена, "задължителните забележителности" съм ги отметнал и в общи линии съм наясно какво ми се прави в Париж, обаче работата е там, че моите приятели, с които ще сме заедно, никога не са посещавали града и това предполага да измисля/сглобя скелет на някаква еднодневна програма като за хора, които са за прав път в Париж.  И тук малко се затруднявам и затова моля за магеланска помощ. 
Най-общи опорни точки:  
- лежерна разходка, без препускане за отмятане на много неща
- евентуално нещо коледен базар, гледам  че по това време ще има открити такива в Дефанс (едва ли ще се замъкнем чак дотам) и на бул. Сен Жеремен
- с опции за вътре-вън-вътре-вън ако се случи доста студено, че ще сме само с ръчен багаж към топла дестинация и няма да сме с пуловери и пухени якета
- с идея за някое бистро/квартално ресторантче, където да хапнем привечер без да ни отрежат главите до кръста  

Ами това е, приемам идеи, вкл. с марщрути.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен лично Париж е в класацията на топ гадни градове...няма да коментирам, че сутрин вместо кафе пиех по половин литър вино за да мога да го понеса това място..., но 2 места които си струват, ( изключая музеите за които се иска много време...), Маре -еврейският квартал и Люксембургската градина ...;-) 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Коледния базар от Шанз Елизе ще бъде преместен в Тюйлери. А и на още други места ще има подобни, но те не стават за влизане и сгряване.

Възможностите за влизане и стопляне ги виждам като църкви и магазини - и на двете места има какво да видите! :laugh: 

 

Кажи в коя точка ще се намерите от летището и какво задължително искате да видите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изхождайки от моя скромен опит в разхождането на приятели из Париж, стигам до извода, че хора, които никога не са били там се кефят на Шанз Елизе, Айфеловата кула и за финал - една разходка с лодка по Сена, която дава бърз поглед върху някои от основните забележителности на града. За един ден, особено през декември, когато денят е кратък, това е достатъчно (според мен). Като екстра - хубаво кафе с кроасани, вечер - сигурно коледните базари ще са достатъчно атрактивни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Mary каза:

Кажи в коя точка ще се намерите от летището и какво задължително искате да видите?

Още не съм запазил спането :blush:, но с метрото можем навсякъде да се придвижим. 
Няма нищо съвсем задължително ...,  на голямата желязна кула по-скоро няма да се качваме, но все пак ще трябва да я погледнат по-отблизо, Нотр Дам и Кметството сигурно също, до Сакре кьор сигурно също ще се качим,  чудя се на Триумфалната арка дали да ги кача ... 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Качи кулата Монпарнас - най-хубавото място в Париж,където няма да я виждаш.Пък и да те поодуха вятъра,тъкмо топлите места ще ти харесат още повече.😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Фил каза:

чудя се на Триумфалната арка дали да ги кача ... 

Да!

Дори предлагам от там да тръгнете. Леко после по Champs-Élysées, през Тюйлери, където обещават да е Коледния базар тази година, Лувъра - снимки, а може и стопляне в частта с магазините. После през Общината към Нотр Дам. И после разходка по уличките с магазинчета и заведения там, а после по булеварда към Сорбоната и Пантеона. Като всичко това е само за външно разглеждане.

От там с транспорт - може към Монпарнас - за гледка към Айфеловата кула или към Сакре Кьор.

За ядене конкретно заведение не мога да препоръчам, но си знаеш да избягвате туристическите места.

В района на Монпарнас има доста заведения с по-нормални цени. Надявам се @Роца да се включи и с предложение за ядене.

Вечерта завършвате някъде около Айфеловата кула, но ако спътниците ти имат желание - качи ги, защото колкото и да е туристическа и преекспонирана има си едно такова хубаво усещане, че си бил там горе!

 

Ех, Париж... За първа година от доста години - не съм била там. Прати му поздрави от мен! 🙂 

 

ПП Пускам и линк за коледните базари.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 40 минути , Фил каза:

Още не съм запазил спането 

Не казваш тия прЕатели мъже ли са, жени ли са... :girl_blum:Щото ако са мАже, направо ги води в Червената мелница - нощувка няма нужда да запазваш... :laugh:

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

Не казваш тия прЕатели мъже ли са, жени ли са... :girl_blum:Щото ако са мАже, направо ги води в Червената мелница - нощувка няма нужда да запазваш... :laugh:

Там цената е по-висока от нощувка! :haha: 

И защо само мъже?! Аз съм била и много ми хареса. Чакам с нетърпение да има нова програма и пак ще отида! :wink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Mary каза:

Там цената е по-висока от нощувка! :haha: 

 

Дали ще им пука...? :sarcastic_hand:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Мари е дала опималния маршрут. Аз ще ти препоръчам едно място в Монмартр, където заведох дъщеря ми миналия октомври. Млади хора го бяха поели дни преди това и лучената супа беше уникално вкусна.  

B5ACE823-438B-427F-8158-4C756F5FFA76.thumb.jpeg.462f38ac146cbdda6e5d900b940718ca.jpeg

За вечеря  нещо от коледния базар или пастет, риклет, франзела и вино от магазина, дори са превъзходен вариант. 

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Да!

Дори предлагам от там да тръгнете. Леко после по Champs-Élysées, през Тюйлери, където обещават да е Коледния базар тази година, Лувъра - снимки, а може и стопляне в частта с магазините. После през Общината към Нотр Дам. И после разходка по уличките с магазинчета и заведения там, а после по булеварда към Сорбоната и Пантеона. Като всичко това е само за външно разглеждане.

От там с транспорт - може към Монпарнас - за гледка към Айфеловата кула или към Сакре Кьор.

За ядене конкретно заведение не мога да препоръчам, но си знаеш да избягвате туристическите места.

В района на Монпарнас има доста заведения с по-нормални цени. Надявам се @Роца да се включи и с предложение за ядене.

Вечерта завършвате някъде около Айфеловата кула, но ако спътниците ти имат желание - качи ги, защото колкото и да е туристическа и преекспонирана има си едно такова хубаво усещане, че си бил там горе!

 

Ех, Париж... За първа година от доста години - не съм била там. Прати му поздрави от мен! 🙂 

 

ПП Пускам и линк за коледните базари.

Направо ми се приходи отново... Там не съм била 😞 Много си добра в правене на такива маршрути, честно! И моят беше разкошен тогава... 

Връзка към мнение

Напълно съм съгласна с маршрута на @Mary. Като вариант само ще дам - Трокадеро с гледка към Айфеловата кула и после с метро до Триумфалната арка и оттам - все направо, но не до утрото, а до Кметството, откъдето може да свиете към Нотр-Дам и Пантеона (преди това с евентуална отбивка към Бобура). Така покривате доста неща.

Ако сте в района на Монпарнас, отзад по rue de Montparnasse е пълно с бретонски палачинкарници, където се хапва прилично, а цените не са стряскащи.

После може да се качите вечерта към Монмартър, с гледка отвисоко към нощен париж от стълбите на Сакре кьор.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 31.10.2018 г. в 21:04, chandni каза:

Не казваш тия прЕатели мъже ли са, жени ли са... :girl_blum:Щото ако са мАже, направо ги води в Червената мелница - нощувка няма нужда да запазваш... :laugh:

Викаш - да пуснем жените в Галери Лафайет, а ние да ходим ... да мелим брашно, а? :rolleyes:

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Фил каза:

Викаш - да пуснем жените в Галери Лафайет, а ние да ходим ... да мелим брашно, а? :rolleyes:

 

На 31.10.2018 г. в 21:07, Mary каза:

И защо само мъже?! Аз съм била и много ми хареса.

😚

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.