Прескочи до съдържание

Локации за снимане с дрон


Препоръчани мнения

преди 7 часа, ven62 каза:

Това екопътеката Искър - Панега ли е?

 

  Да пълното име е моето + твоето = Луковитска екопътека Искър-Панега  . Много е бабешка 🙂 и поне за нас се наложи да се съчетае с още няколко неща в района . Хубаво е че ги има доста в близост.  Близко е до София и сме планували още едно ходене с каяци по нея. Наема е 20 лв на час и 15 за всеки следващ независимо единичен каяк , двоен или водно колело  . Мисля че 2 ч са достатъчни  . Станала е доста  популярна и даже през седмицата имаше немалко хора , така че събота и неделя вероятно е гадно .    

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Археологически комплекс Плаошник, църквата св. св. Климент и Пантелеймон и Самуиловата крепост, Охрид

 

DJI_0043.jpg


DJI_0054.JPG

 

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

Из Родопите:

 

Въча:

 

9.jpg.7622aba0f8a686a7928bcba9473be7c9.jpg

 

Преди Триград, под село Гьоврен, джамията и бистро "Острова". 10х @bibi.

 

1.jpg.961beb675c14b65f17c936070f7570d2.jpg

 

Триград:

 

10.jpg.3f6b26ea29613bfd2dbea59449193fe6.jpg

 

Орлово око. Специално за @master_of_germs и @Zaro да отбележа - до Орловото око няма лифт. :wink:

 

2.jpg.ef9d7a57b4e7d29616d44beca151f130.jpg

 

Широка Лъка:

 

3.jpg.9639a6ee4d1506c22da0d3ae8af564bb.jpg

 

Чудните мостове:

 

5.jpg.3c7591e92a01a50d33b02ac8e2811e30.jpg

 

6.jpg.9658169ac318be664633d4330289cc85.jpg

 

Бачковския манастир:

 

8.jpg.267348f360763c4e2ea07c68f174e5ba.jpg

 

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Още малко морски от това лято, доколкото вятърът ми позволи да използвам дрона:

 

Устието на р. Велека

 

DJI_0290_1.jpg.48b4fb6e2cd334173383a71844bd8a7e.jpg

 

DJI_0296_1.jpg.9ce253779ec5ac79f681af95fe3e2acf.jpg

 

DJI_0303_1.jpg.4e0784c4d2cee9cf5129e0c13d92815f.jpg

 

 

Плаж Липите

DJI_0355_2.jpg.65cc214834641e2f6900439e14192d87.jpg

 

Бутамята и Синеморец

DJI_0359_1.jpg.c508cf1807715e2e2820d3ad3b7cc0ea.jpg

 

  • Харесвам 21
  • Браво 6
Връзка към мнение

   На Малдивите ограничения за внасяне на дрон няма , стига да е с нетърговска цел ( 1 дрон на човек ) . Официалния път за летене е доста сложен  

  1. Да се вземе разрешение от резорта , в който ще бъдете настанени . Голяма част от резортите не допускат ползването на дронове.

  2. С въпросното разрешение от курорта се подава молба до Министерството на отбраната и националната сигурност . 

  3.  Снабдени с горното разрешително се подава молба до органа по гражданска авиация , където подробно се описва мястото и часовете на летене . 

   Ето тук е обяснено с препратки всичко  . 

  Много хора си внасят дрона и летят без каквотои да е разрешение .  

  99 % от туристите включително и ние смятаме че летенето с дрон на Малдивите  над курортите е неетично и недопустимо . Има достатъчно професионално направени клипове с дронове .  

 

  В заключение вие пробвайте  , пък ние ще ви чакаме по балкански да се саморазправим както с дрона , така и със собственика му  🙂 .

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...
Преди 1 час, Роси 777 каза:

Лято 2021 доста летяхме над гръцките острови .

Много, много благодаря!!! Изключително много ми хареса направеното и показаното от Вас! Започвам да си мисля дали да не са обзаведа и аз с един дрон. Дали пък опита ми като професионален пилот 33 години, няма да е от полза при управлението на тая машина? 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, дядо Пепи каза:

Много, много благодаря!!! Изключително много ми хареса направеното и показаното от Вас! Започвам да си мисля дали да не са обзаведа и аз с един дрон. Дали пък опита ми като професионален пилот 33 години, няма да е от полза при управлението на тая машина? 

Сигурно лесно ще го управлявате. Но много боли, като го загубиш. 😂 Ние вече с един се простихме, завинаги си остана в прекрасна Норвегия 2020 година. Хубаво, че поне малко бяхме свалили от записаното, за да ни остане спомен от това пътуване. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 51 минути , Роси 777 каза:

Сигурно лесно ще го управлявате. Но много боли, като го загубиш. 😂 ...

 

До-добре да го боли, дори и много, отколкото никак, ако беше загубил някои истински самолет.  :wink:

 

---------

@дядо Пепи, хич не се колебай. Кефът е голям. (Е, нямам база за сравнение с адреналина от истинско пилотиране...)

Идея: Намекни на съпругата, колко ще е яко да те изненада с някои дрон за ЧРД.

И още един непоискан съвет:  Огледай DJI Mini 2.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

И още един непоискан съвет:  Огледай DJI Mini 2.

Благодаря!!! Смятайте, че вече го правя!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, Роси 777 каза:

С нашия дрон предимно заснемаме видео. Лято 2021 доста летяхме над гръцките острови .

 

 

Видеата са страхотни. Поздравления.

Разгледах и другите ви в youtube. (stojan862000)

Браво!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Роси 777, освен страхотните ви видеа, много добър подбор на музиката при монтажа. Поздравления!  Допускам, че ти имаш главна роля при избора на озвучаването. Музиката, съпътстваща видеата от пътуването ви в Иран, допълваше персийската приказка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, дядо Пепи каза:

Започвам да си мисля дали да не са обзаведа и аз с един дрон.

И аз мисля да си взема нещо, но нека да мине и тази година, че тези семестри, направо ми писнаха, много пари там хвърлям....

Живи и здрави, събера ли малко пари, мисля да ще си взема една добра машина.

Аз имах една от Ali, но тя направи малка катастрофа и после им я върнах, просто тя не можеше да се управлява. 

Аз си мислех за ето за какъв дрон https://www.technopolis.bg/bg/Dronove/Dron-DJI-MAVIC-AIR-2-COMBO/p/385027

 Но вече искат и сертификат от Гражданската въздухоплавателна администрация. 

 

преди 8 часа, Роси 777 каза:

Сигурно лесно ще го управлявате. Но много боли, като го загубиш. 😂 Ние вече с един се простихме, завинаги си остана в прекрасна Норвегия 2020 година. Хубаво, че поне малко бяхме свалили от записаното, за да ни остане спомен от това пътуване. 

 

Браво! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Да раздвижа темата с едно въпросче:

На 1.11.2018 г. в 20:40, Sju каза:

Специфичното е, че са близо до летище Бургас и са на границата със забраненото за летене с дронове въздушно пространство.

@Sju, как вдигнахте дрона в зоната около солниците? В authorization zones за потребители с DJI account ли летяхте?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.