Прескочи до съдържание

Магеланци, коя от следните дестинации бихте предпочели?


gery_2431

Препоръчани мнения

Предполагам, че за моят въпрос няма общовалиден отговор. Предполагам за всеки е различен, но бих искала да ви помоля да степенувате няколкото дестинации изброени от мен, коя за вас е по-интересна и впечатляваща, коя ви харесва повече.

Имам нужда от помощ при избора на следващото ни пътуване зад граница догодина, а в главата ми е леко хаос и не мога, наистина не мога да реша къде ми се ходи повече. Ако може навсякъде - ама не може ? 

Колебая се между следните места:

Италия , езерото Гарда, Верона, Венеция , и малки градчета в региона. Евентуално с кола и по път Плитвичките езера.

Италия, Бари и по-скоро региона.
Италия, езерата Комо и Маджоре.

Франция, Прованс.

Франция, замъците по Лоара.

Испания, пътуване из Валенсия, Гренада и Малага.

Испания, Барселона.

Западни Балкани, обиколка с кола през Словения, Хърватска, Черна Гора, Албания, Македония или Гърция.
 

Интересно ми е да чуя мненията на Магеланци за тези дестинации и коя от тях биха предпочели.

 

Edit: Сезона и времето донякъде зависят от дестинацията и естествено цена на самолетни билети, но като цяло залагам на пролет или ранна есен. Време 7-8-9 нощувки

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами най-малкото би трябвало да дадеш едва времева рамка. За колко дни се планира пътуването и в кой сезон. Това има значение 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

дай повече инфо какво точно ви се прави/гледа, в кой  сезон и за колко време

 

иначе на пръв поглед

Бари

Лоара

Прованс

 

въпреки че и другите трудно ще разочароват 😎

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами то това си е личен избор 😄

Има го и момента с цените - ако не може да избереш и някъде билетите са по 20 евро, а другото 100 - вече можеш 😀

Прованс (може би не точно, но Перигор и района) и Лоара са ми в списъка и искам да отида, когато мога

живях в Италия една година и после специално се връщах (Венеция, езерата, Тоскана)

Бил съм в Барселона, Андалусия, но не бих се върнал пак, предвид толкова други места, където не съм бил

В Бари само изобщо не бих отишъл, освен ако не се има предвид Южна Италия, Неапол, амалфийския бряг...

Валенсия също, освен ако не е комбинация с нещо

Ако няма евтини полети - Западните Балкани веинаги са опция, така че ако има полети аз бих ги използвал...

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

На мен лично около езарата Комо и Маджоре, ми звучи супер. Комо е невероятно красиво място, а може да се комбинира и с не толкова далечния Лугано в Швейцария. Разбира се лично мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сезона и времето донякъде зависят от дестинацията и естествено цена на самолетни билети, но като цяло залагам на пролет или ранна есен. Време 7-8-9 нощувки

Връзка към мнение

Според мене италианските дестинации са тлкова достъпни и с тия евтини полети до Милано, Болоня, Тревизо, ... не си струва да отделяте толкова много дни. Може да ги правите на по-кратки пътувания. Че и до Бари е същото, макар че в Пулия може да си направите едноседмична почивка в ранна есен. За Барселона и Валенсия важи същото. Може да отидете до всяка от тях и за по-малко дни. На мене повече ми се връзва Валенсия и Барселона да комбинирате, отколкото Валенсия с Андалусия. Ако имате 7-9 дни, определено бих препоръчал да наблегнете на Андалусия. Даже може и да не стигнат дните. За френските дестинации не мога да дам мнение, не съм ходил. Моят първи избор биха били Западните Балкани, но и по-горе са писали, че ако ви паднат евтини самолетни билети до някъде другаде - възползвайте се.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

предвид огромния избор от възможности, аз първо бих разгледал за цените на полетите по желаното време и то ще си покаже...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, bad kid каза:

дай повече инфо какво точно ви се прави/гледа, в кой  сезон и за колко време

 

иначе на пръв поглед

Бари

Лоара

Прованс

 

въпреки че и другите трудно ще разочароват 😎

Ако знаех какво точно ми се гледа ... 🙂 . Както казах всичко 😄

Като цяло Италия ми е най-любима, но последните години все там ходим и се чудя дали да не разнообразя с други дестинации, които също ме вълнуват.

 

Относно това, че някои дестинации могат на няколко пъти за по-малко време, нямаме много възможност да пътуваме по на често, не е много опция за нас. Предпочитаме когато сме в един район да видим максимално много от него и да останем максимално най-много време от това, което можем да си позволим и отпускарски и финансово. Освен това трябват и гледачи за децата, а не разполагаме с такива целогодишно 🙂. Може би това е и основната причина. А и след миналогодишното италианско пътуване с 8 годишната девойка, не мислим, че скоро освен море ще види нещо друго 🙂 .

Връзка към мнение
Преди 1 час, gery_2431 каза:

Като цяло Италия ми е най-любима, но последните години все там ходим и се чудя дали да не разнообразя с други дестинации, които също ме вълнуват.

Мисля, че отговорът е някъде тук, в твоите думи. Но да кажа от моя гледна точка - бих дал "кратка почивка" на любимата на всички ни и май най-често посещавана Италия и да се насоча към последния в списъка вариант - Западни Балкани, обиколка с кола през Словения, Хърватска, Черна Гора, Албания, Македония или Гърция.

Така, от една страна, ще сменя последно посещаваната дестинация с нещо донякъде контрастно. От друга страна, 7-9 нощувки са си оптимален период според мен точно за подобно автомобилно ппътешествие и така ще се възползвате максимално от по-дългата ваканция. А ако и обичате да пътувате с кола като нас, предполагам, ще си изкарате чудесно. На добър път!

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз мисля, че всички дестинации си заслужават, но ако трябва да ги степенувам, бих го направил така


1. Франция, замъците по Лоара.
2. Италия, езерата Комо и Маджоре.
3. Италия , езерото Гарда, Верона, Венеция , и малки градчета в региона. Евентуално с кола и по път Плитвичките езера.
4. Испания, пътуване из Валенсия, Гренада и Малага. /Валенсия и Гранада - добре, но за Малага идеята не ми е много ясна, аз по-скоро бих добавил Севиля и Ронда./
5. Франция, Прованс.
6. Испания, Барселона.
7. Западни Балкани, обиколка с кола през Словения, Хърватска, Черна Гора, Албания, Македония или Гърция.
8. Италия, Бари и по-скоро региона. /Лично аз не виждам смисъл в пътуване до Бари, но това е мое мнение само./

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

С оглед на факта, че се колебаеш между дузина места, може би вариантът със степенуване, който @Crazy Horse е избрал за отговор на въпроса ти е най-удачният.

Ето и моето степенуване😀 (то е обусловено и от заложените 8-9 нощувки):

1. Испания, пътуване из Валенсия, Гренада и Малага. Аз бих прекроил пътешествието на Андалусия - Кацане в Малага и после Гранада, Хаен, Кордоба, Севиля, Гибралтар. 8-9 нощувки ще е перфектно. Но според мен за подобно пътуване ви трябва кола под наем.🚗

2. Франция, Прованс. Южна Франция е просто страхотна. За мен най-любимата част от Европа. Без нзачение дали ще пердашите през Ница, Кан и Монако към Марсилия или ще отделите повече време на малките градчета наоколо, съм напълно убеден, че няма да съжалявате нито за миг. 8-9 нощувки е перфектно. Единственият кусур на тази дестинация е, че ще се охарчите най-много.💲

3. Франция, замъците по Лоара. Не съм ги посещавал, но всеки, който е бил казва, че са страхотни. 8-9 нощувки обаче ми се струват множко, освен ако не отделите поне 5 дни на Париж. А може би пък тук ще се охарчите най-много😁?

4. Западни Балкани, обиколка с кола през Словения, Хърватска, Черна Гора, Албания, Македония или Гърция. Тук съм специалист, но не искам да се отпускам в писане. Много яко, но за 8-9 нощувки трудно постижимо или невъзможно по-скоро. Не подценявайте Западните Балкани нито за миг. Има много - много, какво да се види. Моят съвет за  8-9 нощувки - спуснете се от Риека и Опатия през Задар, Шибеник, Сплит, Трогир и Дубровник към Котор и Будва в Черна гора. И времето ви е свършило. Само това пътешествие има гарантирани 30 часа шофиране, което означава, че само в път губите най-малко 3 дни. А има толкова много за гледане.😀

5. Италия, Бари и по-скоро региона. Това е един не толкова известен, но за сметка на това много красив и самобитен регион на Италия. Ако обичате по-малките градчета и бягството от комерсиалния туризъм, това е Вашето място. Не забравяйте и разликата между цените на севера и юга.

6. Италия , езерото Гарда, Верона, Венеция , и малки градчета в региона. Евентуално с кола и по път Плитвичките езера. Ще бъде яко пътешествие, а и пътуването с кола винаги има своето собствено очарование. С аероплана е лесно, но не и интересно.

7. Италия, езерата Комо и Маджоре. 8-9 нощувки? Сигурни ли сте? 🙄
8. Испания, Барселона. Страхотната Барселона е на последно място😳. Бих я сложил сред най-първите места, но просто не виждам какво ще правите 8-9 дни там.  

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към мнение

От изброените Лоара и после прованса. Уточнявам, че не съм бил в Андалусия.

П.С. Имам готови планове и за двете. Пиши ЛС ако ги искаш.

Редактирано от Oldkozel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като искам на няколко места и се чудя накъде, просто гледам самолетните билети - за където са най-евтини, натам отлитам. А може и чоп да хвърлиш, и за където се падне, за там купуваш билетите и започваш с резервациите и програмата  🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, Radnev каза:

1. Испания, пътуване из Валенсия, Гренада и Малага. Аз бих прекроил пътешествието на Андалусия - Кацане в Малага и после Гранада, Хаен, Кордоба, Севиля, Гибралтар. 8-9 нощувки ще е перфектно. Но според мен за подобно пътуване ви трябва кола под наем. Разбира се, тя е в плана, май навсякъде освен Барселона и по езерата е в плана. А относно Валенсия, хм нещо съм се заблудила, че са удобни за съчетаване. Така, ако остане Андалусия, ще е само Андалусия.🚗

2. Франция, Прованс. Южна Франция е просто страхотна. За мен най-любимата част от Европа. Без нзачение дали ще пердашите през Ница, Кан и Монако към Марсилия или ще отделите повече време на малките градчета наоколо, съм напълно убеден, че няма да съжалявате нито за миг. 8-9 нощувки е перфектно. Единственият кусур на тази дестинация е, че ще се охарчите най-много. Тук обмислям основно разходка из малките градчета. Нещото, което най-ме разколебава, е че не мога да си представя Прованс без лавандуловите полета, а не знам колко ще е удачно за подобна разходка края на юни, началото на юли. 💲

3. Франция, замъците по Лоара. Не съм ги посещавал, но всеки, който е бил казва, че са страхотни. 8-9 нощувки обаче ми се струват множко, освен ако не отделите поне 5 дни на Париж. А може би пък тук ще се охарчите най-много😁? Не знам защо но си го представях като продължителна обиколка. Определено не се обмисля оставане в Париж, били сме и мислим следващия път да е съчетано с Дисниленд за децата. Може би замъците ще отидат към това пътуване за догодина или по-догодина 🙂 .

4. Западни Балкани, обиколка с кола през Словения, Хърватска, Черна Гора, Албания, Македония или Гърция. Тук съм специалист, но не искам да се отпускам в писане. Много яко, но за 8-9 нощувки трудно постижимо или невъзможно по-скоро. Не подценявайте Западните Балкани нито за миг. Има много - много, какво да се види. Моят съвет за  8-9 нощувки - спуснете се от Риека и Опатия през Задар, Шибеник, Сплит, Трогир и Дубровник към Котор и Будва в Черна гора. И времето ви е свършило. Само това пътешествие има гарантирани 30 часа шофиране, което означава, че само в път губите най-малко 3 дни. А има толкова много за гледане. Чела съм много от пътеписите ти и ще взема в предвид съветите ти за тази дестинация. Ако остане този вариант, може би ще е повече с акцент на по-масовите места и след Черна гора, само транзит през Албания, Косово и Македония.😀

5. Италия, Бари и по-скоро региона. Това е един не толкова известен, но за сметка на това много красив и самобитен регион на Италия. Ако обичате по-малките градчета и бягството от комерсиалния туризъм, това е Вашето място. Не забравяйте и разликата между цените на севера и юга. Определено обичаме този тип пътуване и освен това съм чувала , че Пулия е Кулинарната столица на Италия, така че много ме блазни този регион.

6. Италия , езерото Гарда, Верона, Венеция , и малки градчета в региона. Евентуално с кола и по път Плитвичките езера. Ще бъде яко пътешествие, а и пътуването с кола винаги има своето собствено очарование. С аероплана е лесно, но не и интересно.

7. Италия, езерата Комо и Маджоре. 8-9 нощувки? Сигурни ли сте? Ако остане време , ще отскочим до Бергамо, Бреша, Лугано ,Монца, и Изео може би.
8. Испания, Барселона. Страхотната Барселона е на последно място😳. Бих я сложил сред най-първите места, но просто не виждам какво ще правите 8-9 дни там.  Е ако е много ще скъсим 🙂 , но в списъка ми е задължително посещение на манастира Монсерат и евентуално отскачане до Сарагоса. Върти ми се идея подобно пътуване да го съчетая с прибиране през Мадрид.

 

преди 13 часа, Oldkozel каза:

От изброените Лоара и после прованса. Уточнявам, че не съм бил в Андалусия.

П.С. Имам готови планове и за двете. Пиши ЛС ако ги искаш.

Ще се радвам да споделиш готовите си планове с мен 🙂 .
 

Както казах в началото, знам че за всеки отговорите са различни, но ми се искаше да видя различните мнения по темата 🙂 .

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи какво искате.

Из Франция все още не съм обикаляла, не ми е краткосрочния списък.

Аз лично предпочитам Италия пред Испания. Пролетта бях във Валенсия, приятно е, но не е моята Уау дестинация.

Комо и Маджоре ми харесва, но там бих отишла по-скоро за 4-5 дни лежерна почивка без обикаляне.

Може би Бари като отправна точка, с прибиране през Неапол. 8-9 дни много лесно ще ги запълните в региона и всеки ден ще сте на различно място.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След размисли, установихме че наистина нещо по-различно от последните ни пътувания, ще е обиколка на Западната част на Балканския полуостров. Прехвърлям се в подфорума за Западните Балкани да започна да сглобявам програмата. Ще взема под внимание и съветите по-горе на @Radnev

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не се опитвайте да наблъскате всичко в едно пътуване. Той и @Radnev същото ще ви каже. Любувайте се на природата, не бързайте за никъде! Балканите не са за препускане, а за да се потопите в атмосферата им. И десет пътувания по толкова да направите, няма да стигнат. Така че си изберете един район, а не да обикаляте с кола по много часове на ден. Според мене не повече от две балкански държави на пътуване. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм за Барселона твърдо.

Иначе Андалусия може да се направи и без кола под наем с BlaBlaCar е доста разпространена и така пътувах на 90% , за останалите има рейсове и влакове, но трябва да се внимава , че в Севиля редовно е 38градуса дори и на 1ви Октомври примерно.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , vinidj каза:

Аз съм за Барселона твърдо.

Иначе Андалусия може да се направи и без кола под наем с BlaBlaCar е доста разпространена и така пътувах на 90% , за останалите има рейсове и влакове, но трябва да се внимава , че в Севиля редовно е 38градуса дори и на 1ви Октомври примерно.

Може ли малко информация какво представлява BlaBlaCar ? 

Иначе Барселона не е съвсем отпаднала за догодина, обмислям вместо в България, там да си направим лятната почивка с децата. В момента проучвам курортите в близост до нея за хубави хотелски комплекси с детска анимация.

 

преди 37 минути , master_of_germs каза:

Не се опитвайте да наблъскате всичко в едно пътуване. Той и @Radnev същото ще ви каже. Любувайте се на природата, не бързайте за никъде! Балканите не са за препускане, а за да се потопите в атмосферата им. И десет пътувания по толкова да направите, няма да стигнат. Така че си изберете един район, а не да обикаляте с кола по много часове на ден. Според мене не повече от две балкански държави на пътуване. 🙂

Определено няма да успеем всичко в едно пътуване. Толкова много има за гледане, надали ще се справим за десетина дни. Сега по-скоро трябва да решим какво точно искаме да видим. Аз може би основно клоня към Хърватска и Черна Гора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.