Прескочи до съдържание

2 нощувки в района на Милано.


D_Dimitrov

Препоръчани мнения

Здравейте, другата година в края на март ще имам 2 нощувки в района на Милано.Имам желание да посетя езерото Комо, но не знам по това време на годината дали е подходящо.Приемам и други предложения тъй като още не съм резервирал хотел и разглеждам варианти.Благодаря предварително.  

Връзка към мнение
На 7.11.2018 г. в 21:07, D_Dimitrov каза:

Здравейте, другата година в края на март ще имам 2 нощувки в района на Милано.Имам желание да посетя езерото Комо, но не знам по това време на годината дали е подходящо.Приемам и други предложения тъй като още не съм резервирал хотел и разглеждам варианти.Благодаря предварително.  

Края на март би трябвало да имаш по-голям шанс за хубаво време. Ако не си бил не се отказвай задължително. 

 

Вече как да планираш нощувките зависи от много неща, за интересите ясно, но и от часовете на полетите и избраното летище. 2 нощувки може да са с кацане 23:00 или кацане в 6 сутринта. Съвсем различно става пътуването.

 

Мисълта ми е, не се стискай за информация 🙂

Връзка към мнение

На 18 март кацане на обяд на летище Малпенса и на 20 летим пак около обяд от Бергамо.За нощувки двата варианта, които съм разглеждал, са в Комо или в Бергамо. Като не знам как стой въпроса с транспорта от Комо до летището в Бергамо. 

Връзка към мнение

Ако целта е единствено посещение на езерото Комо с нощувка там оптималния вариант за мене е следния:

Кацане на Малпенса. Влак от терминал 1, билет 11  евро. Влакът спира на гара Кадорна (Cadorna), откъдето има връзка с ММ1 и ММ2 линии на метрото и на Централна гара (Milano Centrale). Билета задължително се валидира!   www.malpensaexpress.it

Автобус на фирма Autostradale  www.malpensaexpress.it до Централна гара (Milano Centrale). Купуване на билети за някой от следните влакове до Комо. Спирката по-долу е най-удобната за мене:

image.png.5bf10b472686460def9b91626cf8b0d1.png

 

Връщане на следващия ден по същия начин до Милано - Централна гара. От там автобус до Бергамо с terravision.

/ Може и с влак, но е два пъти по-скъпо./

image.png.a96826468ccf65bc23f00912b1869611.png

 

Ако това е първо посещение в Милано и имате интерес към града има по-добър вариант от този.

Има време за много повече места!

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Комо до Бергамо е горе-долу лесно с влак, трябва да прекачиш в Монца. После от гарата на Бергамо тръгват автобуси до летището. 

 

Аз бих спал втората вечер в Бергамо. Хем ще можете малко да поразгледате градчето, хем няма да има нужда да ставате към 6-7 сутринта на следващия ден. Даже може и да закусите там и да направите кратка разходка преди полета. Иначе 20 март целия ще отиде в път. 

 

За първия ден не мисля, че има по-добър вариант от предложения от Таньо. 

Връзка към мнение

Март може да е малко дъждовно и без листа по горите, но иначе защо не.

Един ден и половина може да видите Комо с разходка из градчетата по езерото и половин ден Бергамо, примерно.

Aко ще ходите до Милано Кадорна има директни влакове оттам до Комо (Como Nord Lago). От Милано Чентрале влаковете са до Como s. Giovanni

Връзка към мнение

Благодаря на всички за съветите.Да това ще ми бъде първото посещение на Милано, но умишлено не включвам самото Милано, защото на 20 март летим до Мароко и след това връщайки се сме отделили 3 дни за Милано.Докато тези 2 нощувки преди това са по-скоро да се избегне варианта (София-Маракеш ранния полет на Wizz air и след това с Ryan до Маракеш).Затова предпочитам да не включвам Милано в първите 2 нощувки, а да ги използвам за нещо друго(например езерото Комо). Ако имате и някакви други предложения с радост бих ги чул. 

Връзка към мнение

От Милано има много места, може сума време да си обикаляш за по ден.

Примерно Лаго Маджоре - Стреза и островите. Само че е още по-настрани от Бергамо.

Връзка към мнение

Преди време беше коментиран тук следния маршрут от @Mary:

"Милано -  Комо. Сутрешна разходка из градчето и кратка отбивка до Брунате.

Следваше корабче до Вила Карлота - разглеждане на вилата и градините.

После пак корабче до Белажио - разглеждане на градчето.

И пак корабче до Варена - вечеря и кратка разходка там.

Вечерта влак от Варена до Милано."

 

Възможно е втората нощувка да бъде във Варена. Вариант е да бъде и в Леко, което е поредното хубаво италианско градче.

На следващия ден има ранен до Бергамо и после автобус до летището.

image.png.388509168e0a09970581205cecc923d6.png

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.