Прескочи до съдържание

Милано - предложения за градска почивка


ДиянаВ

Препоръчани мнения

По стечение на обстоятелствата се оказвам със семейстото ми на Коледа в Милано. Имах други планове от летище Бергамо за Фаро с Райън Еър, но идеята за по-дълга зимна ваканция отпадна и така се оказваме в Милано за 4 нощувки 23-27 декември. Не съм ходила там, чела съм противоречиви мнения за града, но като цяло съм с позитивна нагласа. Какво пък, да се оплаквам, че ще ходя в Милано ли? Със сигурност коледната украса ще е по-добра от тази в Русе /моя град/. До тук имам запазен апартамент в района на каналите, купени билети за Тайната вечеря и идея естествено да посетим Катедралата. Не ни се ходи по музеи, както и извън града /преди месец бяхме в Сицилия за 11 дни, сменихме и пътувахме до 10 градчета, накрая доста се уморихме и сега искаме да я караме по-лежерно/. Бих се радвала на предложения именно за градска разходка, който може да каже любимото си място в Милано - за разходка, кафе, десерти, хапване, гледки, архитектура и т.н, който каквото му е любимо. Така от различните предложения може да сглобим чудесен маршрут в този “скучен” град, както някои го наричат. 

Връзка към мнение

Финансовата столица на Италия без музеи, галерии и опера си е скука.

Аз  обичам да разглеждам  витрини във всеки италиански град. Никъде другаде не се виждат такива . Мога да откарам цял ден по улица „Монтенаполеоне“  и "златния триъгълник " на модата - все знакови места в Милано.

Притесняват ме дните на самата Коледа. Дали изобщо ще намерите отворено нещо?

Връзка към мнение

Аз харесвам Милано, но за мен не е коледна дестинация. 

Подгответе си за всеки случай набор от музеи, че градът е много неприятен, когато вали. 

Връзка към мнение

Ще започна да записвам после ще обобщя. На самата Коледа ще си почиваме, може би със следобедна разходка по канала. Иначе 23 следобед и целия 26.12 са ни свободни и са работни дни. Точно това имах предвид - идеи за безгрижно разхождане и зяпане на хубави места, когато са почивните дни. Благодаря patilana🙂

Връзка към мнение

Четири дни в Милано са си малко разхищение. За мен е по скоро скучен, отколкото нещо друго. Зимата е студено, мъгливо, бай мангал е навсякъде, не е моя град. Но да видим какво може да се напарви, та да ги оползотвориш. Освен набелязаните места, като добавиш и замъка, с парка Семпионе зад него с арката и си изръчкала основните неща в града. Може да се разходите из Брера, приятно е, сградата на университета също е много красива. Близо до вашия хотел е Sant'Eustorgio, базиликата. Ако сте фенове на футбола, вижте дали няма мач на Интер или Милан на "Сан Сиро" - страхотно изживяване е. А и самия квартал е приятен за разходка. За хапването - покрай каналите са много на брой заведния, няма да сгрешите в което и да влезете.

Редактирано от kakadu
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще дам една карта, на която са отбелязани много интересни места. Като увеличите се появяват още неща.

Аз не бих подценявала посещенията на интересни музеи - Брера и Музея на Леонардо са много добри.

Църкви - освен Дуомото, аз много харесвам и Basilica of Sant'Ambrogio. Още доста църкви има в централната част, но къде ли в Италия няма?! 🙂 

Покрай Коледа е възможно да има интересни представления в Ла Скала - това е запомнящо се.

Проверете дали ще работи по това време Branca Tower - има хубав изглед от нея.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 54 минути , Mary каза:

 

Покрай Коледа е възможно да има интересни представления в Ла Скала - това е запомнящо се.

 

Дори само обиколка на операта и музея и, ще остави хубави спомени. В добавка прекрасно еспресо в кафе "Ла Скала" на същата улица. И сладолед!

В пицарията срещу "Иглата и конеца", освен за тялото, може да получите храна и за душата. Собственикът може да ви направи концерт от канцонети, ако му харесате. 

Има автобуси до крайградски аутлети за феновете на пазаруването.

Градът само на пръв поглед е бездушен и скучен. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря, ще погледна работното време и местонахождението му. Отбелязвам го, ще е интересно за дъщеря ни, която иска да става моден дизайнер😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Зависи от интересите Ви. Ходила съм няколко пъти в Милано и все откривам по нещо. Сега бях за 4 нощувки в началото на месеца и направих следното. Влизах в Пинакотека (галерия) Амброзиана и много ми хареса! Минава се накрая и през библиотеката Амброзиана. До тях има църква - Сан Сеполкро, в която има подземен параклис - защото е много стар, повече от 10 века и затова се е оказал под земното равнище, а не че е копан терена. В него се счита, че самият свети Амвросий (Сант Амброджо) е водел литургии. Има тук-таме запазени икони от времето преди великата схизма. Ходих и до пинакотека ди Брера (ходила съм преди 15 год. и я бях забравила тотално). Първата неделя а всеки месец тя работи базплатно. И тя ми хареса! :). Ходих и в два музея на по-модерно изкуство - импресионизъм, експресионизъм, ар нуво, кубизъм, сюрреализъм - Музей Новеченто (на 19 век) и ГАМ - Галерия дел арте модерна (на модерното изкуство).. Посетих и музея на Ла Скала и то най-вече, за да надникна през ложите на трето ниво и да хвърля око на сцената и интериора. Струва 9 евро. Има и турове на основните езици по 25 евро, които предлагат по-подробна информация и посещения. Влязох и в така наречената миланска Сикстинска капела - това е църквата Сан Маурицио ал монастерио маджоре. Въпреки че творецът на фреските - Луини - не е така известен, те са великолепни и таванът, стените и арките са пълни с цвят и дух. Този път не съм влизала в Дуомото - но го препоръчвам, както и двете кръщелни и качване на покрива на катедралата., ако температурите позволяват. Галерия Виктор Емануил също предлага достъп от високо - има тераса за наблюдение. Много лесно от гара Чентрале (централната ЖП-гара) можете за час да стигнете но Леко или Комо. Аз така направих и въпреки, че и в тези два града съм била, пак си намерих мяста за посещение, особено в Комо. И понеже, както всички знаем, Милано е столица на финансите, модата и индустрията в Италия......то направих и един ден шопинг. Смешни цени, няма как да не прекаля с една допълнителна раница, при положение, че цените са намалени от 100-150 на 5-15. Въобще да живеят италианските негоци (магазини). Дори да гледате по витрините им и само да мерите разни неща (ако ви е приятно), ще се напълните с нови модни идеи. В Милано съм влизала и в църквата Санта Мария пресо Сатиро, която е с оптическа илюзия на олтара и е в района на Дуомото. В Палацо Реале винаги има интересни временни изложби - миналата година попаднах на една на Дюрер и на втора на платна от частни американски колекции на френски импресионисти. В района на навили (каналите) е бохемско - има заведения с вкусни специалитети, както и много частни галерии. И последно, не не като важност - Дворецът на Сфорците (кастело сфорцеско) - интересен и като строителна забележителност, а и като подслон на няколко музея. Вътре е последната, незавършена творба на Микеланджело - Пиета Ронданини. .И най-важното, църквата Санта Мария деле Грацие, в която е страхотната леонардова "Тайна вечеря"! Но за нея трябва да си купите билети предварително....Вътре се стои 15-20 минути само, защото е със специална влажности  температура и групите са по около 20 човека. Който обича Леонардо, може да ме разбере - почти в захлас, не, в благоговение, съм седяла пред тази фреска, чиято носеща стена не е паднала през бомбардировките през Втората световна война, въпреки че църквата е ударена и в руини.....Интересна е и базиликата Сант Амброджо, до която е пък Колоната на дявола.....Не подценявайте Милано. Нещата са скрити, под липсата на ескцентричен външен блясък. ;).

Редактирано от Balkanka
  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.