Прескочи до съдържание

Транс Азия Експрес от Истанбул до Техеран


Препоръчани мнения

Тема за трансибирската линия има, но не видях такава за второто най-дълго влаково трасе. Транс Азия Екпрес с начална точка Истанбул и крайна в Техеран. След преустановяването и през 2015 година, на 18 юни 2018 година е частично възтановена с нощен влак от Ван до Табриз. Като маршрута на Транс Азиатската линия към днешна дата изглежда така - от Хайдарпаша в Истанбул се хваща влак за Анкара,след това от Анкара до Татван, следва 90 км. ферибот да Ван, от там Ван - Табриз и съответно Табриз до Техеран. Цялото трасе е с дължина от 2968 км., като в тях влизат и 90 км. преход с ферибот през езерото Ван. Цялото пътуване трае мажду 3-4 денонощия и цената му е 65 Евро в посока, като в цената влизат и 8,5 евро за ферибота. Понеже аз, от години съм навит за въпросното трасе и знам, че един ден ще му дойде време и на него. Някой от вас правил ли е въпросното пътуване? Как го намира? Някой с желание да направи маршрута? Изобщо намирате ли го за интересен.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

от Хайдарпаша в Истанбул се хваща влак за Анкара

От Хайдарпаша от доста години не пътуват влакове. Тази гара е нефункционираща в момента.

Има вероятност да тръгват от Пендик, но не съм проверявала. Като имам време ще поровя за подробности.

Вчера писах, че в първото тримесечие на 2019-та се очаква свързването на линията Pendik-Halkalı, а от там тръгват скоростните влакове.

 

Иначе маршрута е интересен и се надявам скоро да пробваме поне част от него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.