Прескочи до съдържание

Акаба + Израел как да се комбинира откъм визи


Препоръчани мнения

В многото теми за Йордания и други хора са питали същото, но така и не открих отговор. Братовчедка ми ще пътува през Януари.

Идеята е с евтин билет до Акаба да се обиколят забележителностите там, но и да се кривне през Израел за ден или повече или по-малко.

При кацане в Акаба има безплатна виза(дори и при друго влизане, стига да се декларира, че отивата в Акаба, но това е друга тема).

Обаче има изискване: "There is no obligation associated with this visa, provided that they leave the country from the same border "

от което излиза, че не може да излезнете в Израел по някоя от сухопътните граници? Поне аз така го тълкувам.

Вариант 2 с Jordan pass, не е много по-скъпо, отколкото безплатна визо + вход в Петра. Обаче и Jordan pass важи за еднократно влизане.

Не мога да измисля и комбинация межди Jordan pass и безплатна виза, която да е възможна при този план.

Остава двукратна виза за 60JD, което си е голямо оскъпяване, за да се види малко от Израел за ден-два.

 

т.е. като че ли остават тези 2 варианта за да се изпълни този план:

Еднократна виза 40JD+Jordan Pass 70JD=110JD

Двукратна виза 60JD+вход за Петра 50JD=110JD

 

Някакви други идеи за поевтиняване?

 

 

Връзка към мнение

И аз го планирах така,но после си купих две отделни пътувания до Акаба и Ейлат.

Не съм сигурен ,но на границата до Ейлат-Акаба не се иска виза ,а се плаща на излизане такса от Йордания 10 JD ,а на връщане от Израел 100 шекела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз правих София-Тел Авив-Йерусалим-Ейлат-Акаба-София.

Това не е удачно защото се плаща такса за напускане на Израел в размер на 105 шекела.

Най-добрия начин е обратната последователност с Йордан Пас.

Ако обаче е купила вече билетите и отиване и връщане е през Акаба , по-добре да си направил Израел отделно.

 

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

тази такса за напускане на Израел не се ли плаща винаги? Или е само по земя?

Служителката на сухопътната граница ни обясни, че по въздух е вкючена в цената на билета. Според мен са си направили схема да си докарват доп. приход по сухопътните граници.

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение

Израел и Йордания трябва да се направят отделно. Едно, че чисто финансово се спестяват някои разходи и друго, че и на двете места има толкова много неща за разглеждане , че под 10 дни , за двете си е само препускане.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли да ми потвърдите дали правилно съм разбрала, ако реша да направя следната комбинация:

- полет София - Акаба и разглеждане на Йордания за седмица (примерно)

- преминаване през сухопътната граница между Акаба и Ейлат

- разглеждане на Израел за седмица (примерно) и полет Ейлат-София

В този случай визата ми за Йордания ще е безплатна, но ще трябва да платя 10 JD при преминаване на границата с Израел. Така ли е?

Връзка към мнение

Съмнително е, защото условие за безплатна виза е да се влезне и излезне от една и съща граница, а летището в Акаба и сухопътната граница са различно. Но може пък да не ги третират така. Опитай и поши после дали става, но има риск на излизане да те накарат да платиш стандартна еднократна виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи с Jordan Pass би трябвало да няма проблем предполагам.

И още един въпрос, който не е за тази тема, но е свързан с предишния ми: възможно ли е да ми откажат виза за САЩ, ако имам печати от Израел и Йордания?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Mimka каза:

възможно ли е да ми откажат виза за САЩ, ако имам печати от Израел и Йордания?

Възможно е да ти откажат виза за САЩ заради всичко друго, но не и заради Израел... Те винаги са били "гъсти". С Йордания също не мисля, че ще имаш проблем. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Mimka каза:

Значи с Jordan Pass би трябвало да няма проблем предполагам.

И още един въпрос, който не е за тази тема, но е свързан с предишния ми: възможно ли е да ми откажат виза за САЩ, ако имам печати от Израел и Йордания?

С Jordan pass съм го играл, няма проблем, по същия маршрут минахме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 hours ago, Mimka said:

Значи с Jordan Pass би трябвало да няма проблем предполагам.

И още един въпрос, който не е за тази тема, но е свързан с предишния ми: възможно ли е да ми откажат виза за САЩ, ако имам печати от Израел и Йордания?

От Израел няма да ти останат никакви следи в паспорта. Дават едни хвърчащи листчета, не бият печати. По-скоро, ако имаш печати от други държави, може да те поразпитват преди да те пуснат в държавата. 

От Йордания - безплатната виза при пристигането, слагат  печат в паспорта. За хората с Jordan Pass не знам как е, на разпечатката или в паспорта бият нещо, ние не си взехме такъв. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5.12.2018 г. в 16:24, Mimka каза:

Може ли да ми потвърдите дали правилно съм разбрала, ако реша да направя следната комбинация:

- полет София - Акаба и разглеждане на Йордания за седмица (примерно)

- преминаване през сухопътната граница между Акаба и Ейлат

- разглеждане на Израел за седмица (примерно) и полет Ейлат-София

В този случай визата ми за Йордания ще е безплатна, но ще трябва да платя 10 JD при преминаване на границата с Израел. Така ли е?

Ние това ще го разиграем следващата седмица. Дори и Йорданското посолство в Берлин не успя да ми отговори на същия въпрос. На място били решавали дали да ти вземат пари за визата при излизане сухопътно към Израел-така ме информираха. Ще рискуваме без Йорданпас, пък каквото стане.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 11.12.2018 г. в 16:26, Taniak каза:

Ние това ще го разиграем следващата седмица. Дори и Йорданското посолство в Берлин не успя да ми отговори на същия въпрос. На място били решавали дали да ти вземат пари за визата при излизане сухопътно към Израел-така ме информираха. Ще рискуваме без Йорданпас, пък каквото стане.

Какво стана в крайна сметка , защото ще правим този маршрут в края на месеца. Кацане в Акаба  на 31.03.2019 , 3 дни в Йордания после влизаме в Израел през сухопътната граница Ейлат - Акаба и след 4 дни в Израел летим на 07.04.2019 от Тел Авив.

Редактирано от mik66
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте ! Нашият маршрут е следният : кацаме в ТелАвив, 3 дена с колс под наем обиксляме Иираел и се прехвърляме в Йордания . Проблемът ми е , че колата трябва да се върне в ТелАвив. Как да стигнем до Аман , откъдето ще вземем друга кола под наем . Ако накой е минавал границата през Аленби, Шейх Хюсеин , моля да помага ! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.