Прескочи до съдържание

Помощ за избор на място за почивка.


Препоръчани мнения

Здравейте! Обмислям да заведа съпругата си на почивка втората половина на май, началото на юни. Спрял съм се на избор между Турция - Анталия, Бодрум, евентуално Дидим и Мароко. Не зная точно къде, но място с много вода, защото това е стихията и представата за почивка на съпругата ми. В Турция съм бил много пъти, работил съм там, ходили сме на почивка. Но повечето случаи сме били есента. Нямам идея дали температурата на морската вода става водата за плаж. В Дидим не сме ходили и би ни било интересно като преживяване на ново място. В Мароко съм ходил няколко пъти като екипаж до Рабат. И веднъж като екскурзия от Малага до Танжер. Нямам представа как са морските курорти и кога е сезон за плаж. Попрочетох тук-там нещичко, но бих искал и тук знаещите да ми помогнат с мнение за тези две дестинации като място за почивка. Благодаря предварително на всички, изказали мнение!       

Връзка към мнение

При избора си между Мароко и Турция трябва да прецениш къде ти се плува в океана или в морето...Топ дестинация за Мароко е Агадир и по това време става за плаж без проблем...ето линк https://www.arrivalguides.com/en/Travelguides/Africa/Morocco/Agadir

 

за Турция бих казала Бодрум, но и аз като теб съм ходила  есента по тия места и си мисля, че може и още да не е много за плаж и по-добре да е Анталия или Дидим...но предполагам някой от форума ще е ходил през този период и ще сподели.

Аз имам молба към теб ако можеш с няколко думи да разкажеш за Чад , защото ми се върти нещо в главата, а ти си единственият отбелязал се, че е ходил там.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мароко за плаж става,но не и за къпане.Океанът е най-топъл август-септември 21-22гр.Май-юни е 18-19.

Ние бяхме в Агафир началото на Март и водата беше леденостудена.

Според мен отидете в Турция.Ако не друго поне ще сиопресните руския и ще се нагледате на пияни руснаци.Ох,как ги обичам!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аланя, колкото по на юг, толкова по-топло и хубаво. 🙂

Сега си чакам гьозлемето, няма 10 и вече е 20 градуса. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, дядо Пепи каза:

Здравейте! Обмислям да заведа съпругата си на почивка втората половина на май, началото на юни. Спрял съм се на избор между Турция - Анталия, Бодрум, евентуално Дидим и Мароко. Не зная точно къде, но място с много вода, защото това е стихията и представата за почивка на съпругата ми. В Турция съм бил много пъти, работил съм там, ходили сме на почивка. Но повечето случаи сме били есента. Нямам идея дали температурата на морската вода става водата за плаж. В Дидим не сме ходили и би ни било интересно като преживяване на ново място. В Мароко съм ходил няколко пъти като екипаж до Рабат. И веднъж като екскурзия от Малага до Танжер. Нямам представа как са морските курорти и кога е сезон за плаж. Попрочетох тук-там нещичко, но бих искал и тук знаещите да ми помогнат с мнение за тези две дестинации като място за почивка. Благодаря предварително на всички, изказали мнение!       

Аз не разбирам дядо 😊 защо си се самоограничил до тези 2 дестинации. Вярно че инклузива в Турция равен няма, ама места с много вода колкото щеш. Взимай бабата и я води на ново място. Така и за теб ще е по интересно 😊

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, giafil каза:

Аз имам молба към теб ако можеш с няколко думи да разкажеш за Чад , защото ми се върти нещо в главата, а ти си единственият отбелязал се, че е ходил там.

В Чад или Цад, както му казват местните съм ходил няколко пъти служебно. Полети от Абиджан, Конго (Бразавил), Камерун ( Дуала). Но не е място, където бих отишъл отново. През времето за почивка взимахме кола и обикаляхме, но не мога да кажа, че съм видял нещо, което да ме впечатли. По времето, когато бях там престъпността беше доста висока ( сега не знам как е) и винаги в хотела ни предупреждаваха да внимаваме къде ходим с кой говорим и т.н. Горе-долу същото мога да кажа и за Банги - столицата на ЦАР. Но се сещам за един мой добър познат, на който мечтата беше да отиде, работи и живее в Африка. и то точно в Чад. За съжаление преди около година разбрах, че е починал там. Но поне е доволен, че е изпълнил голямата си мечта.      

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На ‎25‎.‎11‎.‎2018‎ г. в 7:38, giafil каза:

Аз имам молба към теб ако можеш с няколко думи да разкажеш за Чад , защото ми се върти нещо в главата, а ти си единственият отбелязал се, че е ходил там.

В Чад имат проблеми със сигурността, терористични актове, вътрешни въоръжени конфликти, висока престъпност. В районите около границите е забранено да се ходи, а и в други зони. Придвижването на много места става с разрешение от местните власти и с въоръжен военен екскорт. Има и регистрирани отвличания на експати от НПО за откупи. Има изисквания и за ваксинации при подаване на документите за виза. В Чад има жълта треска, малария, случаи на холера, в менингит зоната е, и други. https://www.itg.be/E/travelhealth/info-by-country?country=Chad

 

От Министерството на външните работи на Белгия, информация за страната и съвети, да не се пътува ако не е наложително (на френски език & нидерландски език)

https://diplomatie.belgium.be/fr/Services/voyager_a_letranger/conseils_par_destination/tchad

https://diplomatie.belgium.be/fr/Services/voyager_a_letranger/conseils_par_destination/tchad

 

Иначе има какво да се види https://www.google.be/search?q=chad&tbm=isch&tbs=rimg:CY3bAvLvqYHnIjisNdaz_12QQaVzbu6Gb01ER_1A5tWdu3pQf2CPp9bOrQKc5K1nidsUzWbZ8wVEDxpZsS7qzAbOyH1SoSCaw11rP_1ZBBpEYcDEfhC2JNWKhIJXNu7oZvTURER6-SXeFQOZ60qEgn8Dm1Z27elBxEeVErWO5LaZyoSCfYI-n1s6tApEV-YsfoRubtUKhIJzkrWeJ2xTNYRvVUTSfiDMzQqEgltnzBUQPGlmxGZfERv5Diz_1SoSCRLurMBs7IfVEZC-5gFfG5Yd&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwjX6dvQgPLeAhWQzKQKHZr4BCQQ9C96BAgBEBs&biw=1366&bih=594&dpr=1

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За да направя изборът още по труден предлагам Република Доминикана. Аз бях началото на юни и изкарах страхотно, а за водата нямам думи - прекрасна и топла.

Иначе тази година в средата на май бях в Анталия и се къпех спокойно в морето. Почти всяка година съм там по това време и страшно ми харесва. Всичко е още чисто, зеленина и цветя и няма тълпи. Но някой път съм уцелвала и по хладна вода.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тази година кацнахме в Агадир като входна точка за обиколката ни из Мароко. Пристигнахме на 10-ти юли и вечерта си беше хладно... Водата не знам как е била - не се къпахме, но Агадир определено не бих го определила като дестинация, на която да отида да се излежавам по плажове... Много е далеч от представата ми за екзотични плажове, тюркоазено синя вода, а архитектурата е доста соц/ретро... Хигиената също не е на почит. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Бих добавил Египет с уговорката, че след средата на май става горещо, но пък цените започват да падат.

Температурата на водата смятам, че е доста по-топла от Турските курорти в сравнение по месеци.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Били сме в Турция през май няколко пъти. Времето за нас е ОК, защото не обичаме високи температури, но за мен морската вода беше хладна и избягвах чести срещи с нея. За Бодрум съм попадала на инфо в нета, че поради морски течения температурата на водата е по-ниска от Кушадасъ и Мамарис. Не мога да дам гаранция, че информацията е коректна. 

 

   "Температура в Бодрум през май, майски празници и Великден е 20-28 градуса, температура на морската вода в Бодрум през май,          майски празници и Великден както и през октомври е 18-20 градуса и позволява кратко къпане за по калените туристи. "

 

    "За тези от Вас, на които им е студена вода около 22 гр. да бягат от Кушасдасъ,Дидим и Бодрум. Да не говорим за Айвълък        и Чешме. Вашите места са Мармарис,Фетие и цяла Анталия.Особено Анталия,където в средата на май морската вода е              вече добра , а септември-октомври е прелест 27-28гр.,но това си е лично мнение. "

 

 

Бяхме в Сицилия миналия май, край Чефалу. Имаше горещи дни, но по-голямата част от времето температурата на въздуха беше подходяща както за морски бани, така и за обикаляне.  Като разбрах, че през лятото температурите стигат до 40*, не бих се пържила там през юли и август. 

Ако трябва да избирам дестинация за май месец, и то в Европа, моят избор би бил Сицилия, южната част.

 

 

Редактирано от Ann
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На ‎25‎.‎11‎.‎2018 в 7:45, дядо Пепи каза:

Здравейте! Обмислям да заведа съпругата си на почивка втората половина на май, началото на юни. Спрял съм се на избор между Турция - Анталия, Бодрум, евентуално Дидим и Мароко. Не зная точно къде, но място с много вода, защото това е стихията и представата за почивка на съпругата ми. В Турция съм бил много пъти, работил съм там, ходили сме на почивка. Но повечето случаи сме били есента. Нямам идея дали температурата на морската вода става водата за плаж. В Дидим не сме ходили и би ни било интересно като преживяване на ново място. В Мароко съм ходил няколко пъти като екипаж до Рабат. И веднъж като екскурзия от Малага до Танжер. Нямам представа как са морските курорти и кога е сезон за плаж. Попрочетох тук-там нещичко, но бих искал и тук знаещите да ми помогнат с мнение за тези две дестинации като място за почивка. Благодаря предварително на всички, изказали мнение!       

За Турция - колкото по на юг, толкова е по-голяма възможността да е подходяща водата за къпане. И пак не може да се гарантира, защото година с година не си приличат. Може би Алания(Анталия) ще е сред най-топлите предложения в района. Хотели има в изобилие и цените са една идея по-ниски от Лара, Сиде, Белек …( пак Анталия).

За мен температура на водата от 22-23 градуса е студена, но за някого може да е ОК.

Възможно е водата в някои от заливите в Кипър да е подходяща, пак с уговорката, че няма гаранция.

Ако търсех нещо близко, бих избрала Турция, защото дори и да не е съвсем подходящо за къпане(а може и да си е супер), то хотелите са големи и може да се забавлявате по подходящ начин, съобразен с интересите ви.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И мен ако питате между Мароко и Турция не бих си избрал нито една от двете страни. Моят съвет също е да разширите опциите. Включете Испания, Кипър и Гърция. В Испания, особено, към която съм пристрастен съвесем естествено, има прекрасни плажове, с топла вода и е цивилизована европейска страна. Не те дърпат по улиците разни да не казвам какви с възгласи дай дирХХХХам, дай дирХХХам, както мои студенти ми се оплакваха от Агадир... Но, всичко е въпрос на вкус, ако наистина само тези две страни ти харесват, идете в една от тях, но все си мисля, че няма да е зле да опитате нещо ново. Дори аз пробвах веднъж в Турция с жена ми. Не че ще се върнем пак, но поне пробвахме нещо ново и видяхме, че точно такава новост не е за нас. Бяхме в Кемер, помотахме се в Анталия, до Памуккале и църквата на Св. Николай в Демре. Храната не ме впечатли особено, турското вино е отвратително, плажовете им не са на нивото на испанските и изобщо така и не разбрах на какво толкова се радват българите и руснаците там, но както и да е. За Мароко съм без коментар! Не съм бил там, но април месец отказах и да ида, с платени разходи дори.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз не разбрах няколко неща:

- В Европа или по-далече

- All Inclusive или не (ако не, колко не? )

- Бюджет

- Вода - каква - море, океан, басейн … а и самия плаж може би се нуждае от конкретизация.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Crazy Horse каза:

И мен ако питате между Мароко и Турция не бих си избрал нито една от двете страни. Моят съвет също е да разширите опциите. Включете Испания, Кипър и Гърция. В Испания, особено, към която съм пристрастен съвесем естествено, има прекрасни плажове, с топла вода и е цивилизована европейска страна. Не те дърпат по улиците разни да не казвам какви с възгласи дай дирХХХХам, дай дирХХХам, както мои студенти ми се оплакваха от Агадир... Но, всичко е въпрос на вкус, ако наистина само тези две страни ти харесват, идете в една от тях, но все си мисля, че няма да е зле да опитате нещо ново. Дори аз пробвах веднъж в Турция с жена ми. Не че ще се върнем пак, но поне пробвахме нещо ново и видяхме, че точно такава новост не е за нас. Бяхме в Кемер, помотахме се в Анталия, до Памуккале и църквата на Св. Николай в Демре. Храната не ме впечатли особено, турското вино е отвратително, плажовете им не са на нивото на испанските и изобщо така и не разбрах на какво толкова се радват българите и руснаците там, но както и да е. За Мароко съм без коментар! Не съм бил там, но април месец отказах и да ида, с платени разходи дори.

На цените най-вече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година бях по кипърските плажове в първата седмица на юни. Морската вода беше екстра с 2 уговорки: плажувахме предимно в заливи и температурите на въздуха достигнаха и надвишиха 30 градуса. Ходехме предимно в турската част и тамошните плажове като цяло ми харесаха повече от онези в гръцката част. В Кипър обаче няма инклузива, който се предлага в Турция, та ако това е важно за вас, може би е по-добре да изберете Анталия все пак.

 

В Белек почивах преди месец и времето, и морската вода бяха супер, но това сигурно го знаете. Сега се колебая дали да резервирам същия хотел в началото на юни, защото тази година в началото на юни в Анталия температурите достигнаха 37 градуса. За съжаление никога няма гаранция за времето.  

 

Ако сравнявам комплексно Кипър и Анталия като места за семейна почивка, аз предпочитам турския инклузив.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.11.2018 г. в 5:45, дядо Пепи каза:

Здравейте! Обмислям да заведа съпругата си на почивка втората половина на май, началото на юни. Спрял съм се на избор между Турция - Анталия, Бодрум, евентуално Дидим и Мароко. Не зная точно къде, но място с много вода, защото това е стихията и представата за почивка на съпругата ми. В Турция съм бил много пъти, работил съм там, ходили сме на почивка. Но повечето случаи сме били есента. Нямам идея дали температурата на морската вода става водата за плаж. В Дидим не сме ходили и би ни било интересно като преживяване на ново място. В Мароко съм ходил няколко пъти като екипаж до Рабат. И веднъж като екскурзия от Малага до Танжер. Нямам представа как са морските курорти и кога е сезон за плаж. Попрочетох тук-там нещичко, но бих искал и тук знаещите да ми помогнат с мнение за тези две дестинации като място за почивка. Благодаря предварително на всички, изказали мнение!       

Да дам и моите 5 стотинки 🙂

 

Аз не бих избрала Мароко за почивка - някои причини са посочени по-горе. Като цяло бих избягвала океани - студени са. Още помня температурата във Фаро и то септември... 

 

Смятах да ти препоръчам Майорка, но не съм убедена, че времето ще е наистина топло. Моят съвет е да погледнеш към Карибите - има изключителни оферти през немските оператори - Доминиканската република, например.

 

Желая ви чудесна почивка с жена ти, каквото и да изберете! 🙂 

Връзка към мнение

Ако е вода само за гледане, с безкрайни разходки край водата, приливи, отливи, вълни, океанът е винаги интересен. За киснене във водата обаче не става, другите са казали - хладно е, ако не се понесете с неопрени и екипировка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да подхвърля и аз едно място - Кабо Верде и по-конкретно мога да препоръчам остров Боа Виста. Била съм там първата половина на май и водата е топла, а температурите на въздуха почват да се вдигат, но още не е станало прекалено горещо и топло. За къпане става градския плаж на Сал Рей, като при обяд в заведение на плажа чадър и шезлонги са безплатни. Като ви писне да висите на плаж правите екскурзийка из острова. Няма must See and must do, т. е. правите само това дето ви е кеф. Храната в заведенията е на изключително високо качество и за мен дестинацията беше гурме туризъм. Мотото на страната и острова е No stress, което си е така. За да го усетите обаче си намерете студио от някой италианец или англичанин и избягвайте all inclusive хотелите. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз точно там бях в Роял Декамерон  и all inclusive си беше супер. Храната беше невероятна, а всяка вечер имаше концерти. Дойде дори Лура! Но това беше специално събитие - седмица на морна и отидохме точно за това. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В началото на април /от 6-и до 9-и/  миналата година бях в Кипър, Пафос и времето беше чудесно за плаж. Аз дори се къпах няколко пъти в морето, но водата беше студена за повечето хора. Предполагам,  обаче че  в края на май ще е чудесна.  Препоръчвам  остров Родос, южната част - Линдос например,   там водата също ще е добра за къпане, а и има какво да се види. До Родос няма директи полети, за разлика от Кипър, който пък  е лесно достижим.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.