Прескочи до съдържание

Кола под наем в Акаба


Препоръчани мнения

Братовчедка ми ще бъде в Акаба за една седмица, мислят да хоред то Петра, Мъртво море и Wadi Rum и се опитвам да и помогна в избора на кола.

Доста трудно ми се струва да открия вариант с Zero excess, а така е по-лесно за нея, да не се се занимава с външни застраховки.

Също месни фирми не откривам, ама никакви, което е странно.

Най-изгодно до момента съм открил:

През economycarrentals -158E + 65E за тяхна външна застраховка и накрая все пак остав и excess - 360 JOD 

При rentalcars е 173E за седмица + 72E застраховка външна, не помня excess-a как беше

При enterprise.com е 392$(345E) with zero excess с тяхна си застраховка, което пък ми се вижда скъпо.

 

Моля препоръчайте изгодна фирма, която сте ползвали в Акаба.

Връзка към мнение

 Фирма не мога да препоръчам , но за информация -докато търсех кола в Акаба най- изгодно излезе през ренталкарс .

Взехме кола  със застраховка от тях за 6 дни 263 евро. Колата беше Мазда 6 от офис на Europcar в центъра на града.. Excess-а беше  500 $, около 350-360 JOD . Освободиха го около седмица по-  късно. 

Както и другите  ползвали рент-а кар в Йордания се оплакват , колите нямат мощност и харчат много. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Ради каза:

Както и другите  ползвали рент-а кар в Йордания се оплакват , колите нямат мощност и харчат много. 

Явно са в комбина с бензинаджиите. 🤣

 

Това не е изненадващо, ако колата е малолитражна и/или качеството на горивото е ниско.

Връзка към мнение

Взехме две коли от Долар в Акаба за 4 денонощия. Наемът ни излезе 265 лева на кола, а горивото ни за изминати около 750 км някъде 130 лева При вземането на колите дори не ни попитаха за застраховка, но позачертахме всяка драскотина на приемателния лист. Два шевролета, с найлоните по седалките. Нови, всичко им беше наред. Разбира се, по баирите малко се задъхваха, но не беше нещо супер зле.

При връщането огледа мина за минути, подписаха ни протокола за връщане без щети и веднага пред нас освободиха блокираната сума от 350jd

Редактирано от Тони
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.12.2018 г. в 12:40, Тони каза:

Взехме две коли от Долар в Акаба за 4 денонощия. Наемът ни излезе 265 лева на кола, а горивото ни за изминати около 750 км някъде 130 лева При вземането на колите дори не ни попитаха за застраховка, но позачертахме всяка драскотина на приемателния лист. Два шевролета, с найлоните по седалките. Нови, всичко им беше наред. Разбира се, по баирите малко се задъхваха, но не беше нещо супер зле.

При връщането огледа мина за минути, подписаха ни протокола за връщане без щети и веднага пред нас освободиха блокираната сума от 350jd

Директно от Долар ли си я взехте?

Връзка към мнение

Ние взехме кола директно от сайта на Europcar, 300лв без застраховка, депозит 500 долара. Имаше и по-евтини коли. Поръчахме Citroen C4 водеше се среден клас, дадоха ни някакво пежо. Не се оплакваме, пежото изглеждаше новичко, с леки драскотини, който ние прилежно отбелязахме на приемния протокол. Пътувахме комфортно 5 човека, а в багажника имаше място за всичкия ни багаж и отгоре.

Направихме си външна застраховка към worldwideinsure за 14 паунда, а на място не са ни предлагали друга застраховка.

 

Това, което не ми хареса беше, че навръщане ни казаха да оставим колата отключена на паркинга и нямаше кой да ни подпише протокола за връщане.

Но проблеми не сме имали с колата. Ние се върнахме миналата неделя, а депозита ни го освободиха вчера.

Ако не си харесате кола от Долар и Еуропкар са вариант според мен.

 

IMG_20181213_080014.thumb.jpg.4d263f8912064bd2383d06d100133f98.jpgIMG_20181216_180151.thumb.jpg.1620a8aa5214f7834ff7362d827088a3.jpg

Редактирано от luoni
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

направих резервация през rentalcars с моята кредитна карта, но нашия шофьор е друг. Възможно ли е да имам проблем  при получаването на колата?Шофьорът ни няма кредитни карти.

Връзка към мнение

Не би трябвало да е проблем, ако резервацията е на негово име, нищо че е с твоята кредитна карта. Ако ти си направил резервацията ще трябва да добавиш втори шофьор. Към някои фирми е безплатна тази опция, към други се доплаща. Но предполагам, че имаш безплатно анулиране на резервацията все още ако е на твое име и после можете да направите нова резервация на името на шофьора, но с твоята кредитна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 12/23/2018 at 3:16 PM, luoni said:

Ние взехме кола директно от сайта на Europcar, 300лв без застраховка, депозит 500 долара. Имаше и по-евтини коли. Поръчахме Citroen C4 водеше се среден клас, дадоха ни някакво пежо. Не се оплакваме, пежото изглеждаше новичко, с леки драскотини, който ние прилежно отбелязахме на приемния протокол. Пътувахме комфортно 5 човека, а в багажника имаше място за всичкия ни багаж и отгоре.

Направихме си външна застраховка към worldwideinsure за 14 паунда, а на място не са ни предлагали друга застраховка.

 

IMG_20181213_080014.thumb.jpg.4d263f8912064bd2383d06d100133f98.jpgIMG_20181216_180151.thumb.jpg.1620a8aa5214f7834ff7362d827088a3.jpg

Аз си взех от Europcar през Rentalcars, а пък тях през Topcashback за 12% отстъпка. Mazda 3 за около 140 евро без отстъпката, която си я чакам в topcahback. Допълнителна  застраховка от worldwideinsure.com пак с някаква отстъпка през topcashback.

Mazda 3, Citroen C4 и Citroen C-Elysee са трите коли на Europcar, които се водят среден клас, пежото ако е 301 се води компактен клас и аз бих си потърсил някаква компенсация за това че са Ви дали кола по-нисък клас.

По-евтино от това не намерих ....

Връзка към мнение
Преди 1 час, pavelbs каза:

Здравейте,

 

направих резервация през rentalcars с моята кредитна карта, но нашия шофьор е друг. Възможно ли е да имам проблем  при получаването на колата?Шофьорът ни няма кредитни карти.

За резервацията няма значение, но по принцип за депозита кредитната карта трябва да е на името на шофьора (освен ако гледат през пръсти, което е възможно)

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Captain45 каза:

Не би трябвало да е проблем, ако резервацията е на негово име, нищо че е с твоята кредитна карта. Ако ти си направил резервацията ще трябва да добавиш втори шофьор. Към някои фирми е безплатна тази опция, към други се доплаща. Но предполагам, че имаш безплатно анулиране на резервацията все още ако е на твое име и после можете да направите нова резервация на името на шофьора, но с твоята кредитна карта.

Резервацията е на името на шофьора, но е платена с моята кредитна карта, защото шофьорът ни няма кк.Притесняваме при депозита да не ни направят проблем и да  изгорим.

Връзка към мнение

Ами за притеснение си е, питайте ги най-добре. Или ако има човек с шоф. книжка и кредитна карта, да е на негово име, плюс допълнителен шофьор, който да кара през цялото време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

Ами за притеснение си е, питайте ги най-добре. Или ако има човек с шоф. книжка и кредитна карта, да е на негово име, плюс допълнителен шофьор, който да кара през цялото време.

Писах им.Проблемът , е че само шофьорът ни може да шофира, а само аз имам кредитни карти.Иначе парите ми са ги резервирали веднага 🙂

Връзка към мнение
30 minutes ago, pavelbs said:

Писах им.Проблемът , е че само шофьорът ни може да шофира, а само аз имам кредитни карти.Иначе парите ми са ги резервирали веднага 🙂

За кога е резервацията - няма ли време да си купиш книжка 😉  ...

Връзка към мнение
48 minutes ago, pavelbs said:

Резервацията е на името на шофьора, но е платена с моята кредитна карта, защото шофьорът ни няма кк.Притесняваме при депозита да не ни направят проблем и да  изгорим.

Сега като бяхме в Йордания резервацията беше на мое име, аз я направих, но с кредитна карта на човека с който пътувах през Rentalcars/ Avis. Не е имало никакъв  проблем. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, pavelbs каза:

Книжка имам от 15 години, но никога не съм шофирал 😜

E, аз точно за това писах по-горе - ти си основния шофьор с книжка и кредитна карта, другия го слагаш допълнителен шофьор и само той шофира. Плаща се някаква малка такса за допълнителен шофьор.

Но щом plamenk казва, че минава и с карта на друг човек, значи наистина не са толкова стриктни

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.