Прескочи до съдържание

Неапол, Амалфийско крайбрежие, Капри, Рим


PACXA

Препоръчани мнения

Здравейте! Това е първият ми пост във форума, така че се надяввам да са спазени условията на форума.

 

Та, на въпроса.. 🙂

 

През месец октомври видях случайно, че Ерос Рамацоти започва световно турне. Казах си, че трябва да го посетя, но не в София, а в Рим.

 

И така след 30 минути вече имах 2 билети за концерта му на 16 март в Рим.

 

След справка в авиокомпаниите се оказа, че билет от сряда /13.03.2019г./ до неделя 17.03.2019г. е най-добрият вариант.

 

Тъй като вече сме били в Рим и сме го разгледали доста обстойно, решихме да си направим една програма, за която не съм много сигурен дали ще се получи, което е и причината за този пост:-)

 

Първи ден: /13.03.2019г./ Полет в 06:40 от София, кацане в 08:35 в Рим. Идеята ми е там да си вземем кола под наем и веднага да потеглим към Неапол /Рим-Неапол 200км/ където да прекараме целия ден. Привечер отпътуване към Соренто, където е и първата ни нощувка.

 

Втори ден: /14.03.2019г./ Амалфийско крайбрежие - Позитано, Амалфи, Равело и за каквото друго остане време... Тук имам няколко колебания. Дали ще ни стигне времето за цялото крайбрежие за един ден и кой е най-добрият начин за придвижване, при положение, че сме 5 човека? Нощувка в Соренто.

 

Трети ден:/15.03.2019г./ Ставане рано и ферибота за остров Капри. Не съм наясно с цените, разбрах че има бързи и бавни и т.н. Идеята ни е да хванем първия възможен. Тук също не съм сигурен дали ще успеем да разгледаме всичко за цял ден... предвидили сме Вила Сан Микеле и Монте Соларо /до където не знам как се стига/, някакви други предложения ?:-) Благодаря. След Капри отпътуване за Рим, нощувка.

 

Чветвърти ден: /16.03.2019г./ Цял ден в Рим и вечерта.... концерта:-))

 

Ще се радвам да споделите преживявания, идеи и като цяло всичко, което може да ни е полезно. 🙂

 

Благодаря!

 

 

Редактирано от hpignatov
Връзка към мнение

Здравей и добре дошъл!

Аз, такова, малко нескромно - хвърли един поглед на този пътепис:

https://magelanci.com/patepisi/%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0/%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2/%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%B8-%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%84%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%B2%D0%B8%D0%B9-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D0%B9-%D0%BD%D0%B5%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BB-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%E2%80%A6-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5%E2%80%A6-r347/

 

Има и други за Амалфийското крайбрежие, както и теми за тази част от Италия.

 

Щом сте ходили в Рим, помисли единия ден с корабче Соренто-Позитано-Амалфи-Соренто, а последния ден с колата от Соренто, но не директно за Рим, а през Амалфийското крайбрежие. Само 80 км. са в повече, но на практика ще се кефите целия ден. Гледките по пътя Соренто-Vietri Sul Mare са изключителни.

Дано не ви вали март месец.

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор, ven62.

 

Истината е, че преди няколко дни четох целия пътепис и на места искрено се забавлявах:-)) 

 

Идеята е, че ще имаме един ден за Амалфийското крайбрежие, а не искам да го изкараме в задръствания, а от друга страна предпочитам да сме с кола. Надявам се да разгледаме поне Позитано, Амалфи и Равело.

 

Няма как да минем на връщане през крайбрежието защото след Капри тръгваме направо за Рим, а тогава вече ще е късно за разходки...

Връзка към мнение

Полет до Неапол в едната посока?

Мисля, че ще се справите с времето и по крайбрежието и на Капри, но не мога да кажа нищо за паркиране и шофиране по крайбриежието на Амалфи, алтернативата е автобус с дневна карта, мисля, че през март ще е ОК и няма да е претъпкано все още (лятото е ад и се чака много)

 

феритата до Капри https://www.capri.com/en/ferry-schedule

Връзка към мнение

Bad kid, вече бяхме взели билетите и тогава го решихме. Иначе е ясно, че отиването щеше да е с кацане в Неапол:-)

Най-вероятно ще рискуваме да минем крайбрежието с кола, а каквото стане. Аз също разчитам на това, че ще е март и натоварването ще е по-малко...

Връзка към мнение

Взимам отношение за Капри,защото искам да кажете специални поздрави на вила Сан Микеле ,място в което аз се влюбих,и....заради датата, на която ще сте там/ специална за мен/. На нас един ден ни стигна за Капри.Лифта тръгва много близо до спирката за автобусчетата и пътеката за вила Сан Микеле,така че ще го видите. Виж във форума има доста полезна информация.Например тук:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за отговорите 🙂

 

Все пак решихме да обиколим крайбрежието с кола. Понеже сме и с 2-ма по-възрастни, едва ли ще им е приятно да ги размотаваме по автобусите 🙂

 

Да се надяваме да няма много движение тогава, както и времето да е с нас.

 

Ако може да помогнете с паркинги и места където е добре да се спира, ще съм благодарен.

 

Четох в темата по-горе, че в Позитано се спира някъде преди центъра, за да се види цялото градче ?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Малко късно отговарям, но забравих...

 

Та, в Позитано ние паркирахме тук:

https://www.google.com/maps/place/Parcheggio+Anna/@40.6290307,14.4800175,17.19z/data=!4m5!3m4!1s0x133b976892497ecb:0x6af10bef81190cd9!8m2!3d40.629053!4d14.479957

 

В Амалфи:

https://www.google.com/maps/@40.6314889,14.5973694,3a,75y,155.23h,75.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sisGKfqW20HmIQ3b0lJgjuQ!2e0!7i13312!8i6656

Спомням си, че единствено в Амалфи беше леко драматично. Та се забихме малко далече от центърчето на Амалфи (700-800 м.)

 

По другите градчета няма проблем - следвай табелите за паркинги и това е.

Принципно, паркирайте на първото възможно място - разстоянията не са големи, цените са все високи, а така или иначе все ще сте наго-о-ре-надо-олу.:wink:

 

Щом ще обикаляте с кола, замисляли ли сте всички останали без шофьора да се върнат с корабче. Да, за него ще е малко гадничко, но другите ще се изкефят максимално.

 

За Капри:

И според мен един ден ще ви стигне, за да си викате до края на живота "О-о, Капри!".

На пристанището в Соренто си има паркинг - там може да оставите колата. Е, малко скъпо излиза, ама какво да се прави. Възможно е паркинга да се препълни и тогава персонала ще я преместят някъде извън Соренто и после с микробус ще ви закарат до там. Малко е вероятно това да се случи през март.

На пристанището си има разписания на корабчетата и е добре предишната вечер да се информирате, така че да сте наясно с плана за следващия ден.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.