Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Какво не му харесваш на сайта, я кажи кой маршрут ти трябва, аз всичко си изкарах от там. Даже и цените си бях сметнала. Билетите се продават от шофьора на автобуса.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Направихме организацията за Израел, но остава тази до Петра. Как излиза най-евтино да се посети от Йерусалим? Има ли автобусен транспорт и на място ли да си извадим виза?

Връзка към мнение

Имам съмнения дали изобщо е възможно да се спи на "Бен Гурион" при драконовските мерки за сигурност и проверки при влизане в района на летището.

 

Ако пътувате от Йерусалим има денонощни маршрутки , а от Тел Авив няма начин освен с такси рано сутрин за 150-200 шекела.

Ако изберете такси мога да дам координати на най-евтината компания. - мисля беше 120 шекела.

Връзка към мнение

Като си постбера мислите ще пиша подробно , а и Тони ще се е върнала да коментираме впечатления.

Беше страхотно изживяване , но не е място което би ме накарало да се върна.

Случих на перфектно време от 25-30 градуса , видях много история и навъртях аигурно поне едно 150 км. пеш за тия шест дни.

Много лесно се влиза , но трудно се излиза от Израел.

На влизане макар и с полет от Истанбул една истинска красавица ме попита единствено дали по работа или на ваканция , и за колко дни при което Израел ме грабна от пръв поглед.

На излизане ...час и половина пълен тараш , разпит до майчиното ти мляко , като раЛични служители многократно задават едни и същи въпроси и явно целта е в един момент да те объркат и да изпуснеш нещо погрешка.

Просто имах лошия късмет да ме нарочат нещо вероятно заради уморения ми вид от такова препускане из светите земи , и зачервените очи от партито предната вечер може би също помогнаха. Също така и не се гледа с добро око ако пътувате от Истанбул и почват вдни въпроси защо Турция , защо не директен полет и прочие , та деуг път никога не бих направил грешката да пътувам от Израел към мюсюлманска държава. Също така агресивно ме питаха как така съм избрал точно Израел и то цели два месеца предварително съм направил резервация ... ако четяха нашия сайт щяха да са наясно - :)

Пазете си касовите бележки от покупките и квитанциите от хотелите.

Едната служителка беше особено агресивна и ми идваше да и откъртя един шамар ... честно.

Другите мацки и момчетата просто си вършеха работата рутинно , но тази вложи някаква лична емоция ... дано мъж да не види до Деня на страшния Съд - :)

...горката девойка, после ще плюе в пазвата да не я застига магеланска клетва  :lol:   :lol:  :lol:

Връзка към мнение

Добре ме подсети ... дано си е получила заслуженото ако има Господ - в нейния случай нищо да не получи :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз имам един страничен въпрос.

Кацам на "Бен Гурион" в 08:30 часа на Терминал 3.

Имам следващ (вътрешен) полет до Еилат в 10:30 часа, който излита от Терминал 1.

 

Реалистично ли е за тези 2 часа да мина паспортен контрол и митница на влизане в страната, да се трансферирам от Терминал 3 до Терминал 1 (четох, че имало някакъв free shuttle bus между терминалите) и да успея да се чекирам навреме за другия полет?

 

Ще бъда само с ръчен багаж по принцип.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Някаква идея по горния въпрос? Някой правил ли е трансфер от Терминал 3 до Терминал 1 на летище "Бен Гурион" и колко време отнема приблизително?

Ако 2 часа трансферно време ще са малко, единствената алтернатива е да хвана следващия полет за Eilat в 14:10 и да вися 5:40 часа на летището, което хич не звучи привлекателно  :mellow:

Връзка към мнение

Flyertalk на помощ :)

 

Изглежда, че 2 часа са горе-долу на ръба на разумната граница. Хората казват, че между терминалите е поне 20-30 минути чист път, от там паспортни проверки, евентуални забавяния... Изглежда има някакви VIP услуги, които те чакат и вършат работата по-експедитивно. Това, че си без куфар може да помогне. 

 

Източници: http://www.flyertalk.com/forum/el-al-matmid/1340388-connecting-tlv-eilat.html

http://www.flyertalk.com/forum/el-al-matmid/892825-short-connection-tel-aviv.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Технически е възможно , но един  господ знае колко време ще те проверяват. Моята проверка отне над час само на излитане.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Предстои ми "разходка" от 4 до 9.06 в Израел.Желанието ми е да видя Йерусалим,Масада,Мъртво море,Негев.

Първите две нощи смятам да остана в Йерусалим,а последната в Тел Авив откъдето си мисля че ще е по-лесно да се придвижа до Бен Гурион за полета на Wizz air.Имам желание да видя и Петра но за този престой не знам дали си струва?

Интерисувам се къде да отседна за да усетя пустинята.

Имали организирани екскурзии до Петра от Йерусалим и на каква цена?

Смятам да използвам обществения транспорт струва ми се,че е много удобен и не е много скъп,така ли е?

Какво друго бихте препоръчали?

Благодаря!

Връзка към мнение

Обществения транспорт е много добър, по-горе дадох линк за автобусите. Има ги навсякъде, за Петра не съм видяла екскурзии от Йерусалим, и мисля, че ще е трудно, трябва да се мине 2 пъти границата, за 1 ден определено не е възможно, с преспиване може и да има. Друг е въпроса дали си струва за толкова кратко време да отделиш 2 дена за Петра, и със сигурност ще са много скъпи. Ние го направихме сами, но имахме повече време, 5 дена само за Йордания.

Връзка към мнение

При само 5 дни за мен е почти безумие да се ходи до Петра. Няма смисъл да отсядате в пустинята и спокойно може да го направите като еднодневна разходка от Йерусалим. с градски автобус от централната автогара . Така , че може да отделите и поне трета нощувка за Йерусалим .

Иначе досами Масада има един много полулярен хостел.

 

Ето тук организирани турове , ако все пак държите на Петра , но си трябват едни два дни :

 

 

http://abrahamtours.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Естествено възникват още някои въпроси.Избрах за трета нощувка някакво ранчо близо до Димона.Но се случва така,че трябва да пътувам в събота.Има ли някакъв проблем?Обществения транспорт с празнично разписание ли работи.Върви ли автостопа,четох че няма проблеми.А в хостела до Масада още преди месец няма места.До самата крепост имали пътека или е само лифт?

Връзка към мнение

От петък на обяд до събота вечерта е шабат и обществен транспорт няма, имай го в предвид, аз затова точно тези дни гледах да сме в Йордания, защото превижването на практика е невъзможно. За другите въпроси-не знам, да отговори някой друг, аз на тези места не ходих.

Връзка към мнение

Само да уточня , че дори на шабат маршрутките от Йерусалим до летище "Бен Гурион" пътуват.

За съжаление в Тел Авив няма такива и единственият начин е с такси , което излиза между 110-170  шекела.

 

 

Щом ще летите на 9-ти и искате последната вечер да сте в Тел Авив имай предвид и как да се придвижите на 8 -ми , защото се пада баш събота  :)

Всичко "умира" на шабат и единствения ти избор е такси , което си е цифра...

 

П.С. До Масада има пътека , но след като я изкачиш се спомн , че тук съм те посъветвал хич да не ти щуква тази мисъл  :lol:

Не виждам защо ти е нощувка там -спокойно за ден може да се разгледа крепостта , природния резерват наблизо и да се топниш в Мъртво море.

Връзка към мнение

Здравейте!

И аз се включвам в тази тема, защото ми предстои пътуване до Израел и Йордания след десетина дена. С организирана екскурзия съм, но пристигам в петък в Йерусалим и след това се предвижваме до Амман в събота, ще е интересно с предвижването, но ще мога да разкажа как е  по време на шабат след като се върна :)

Да попитам нещо, знаете ли как стои въпроса с къпането в река Йордан, разрешено ли е? Защото четох някъде по форумите, че не се разрешава.

Връзка към мнение

Желаещите да се разходят из бахайските градини да обърнат внимание, че в сряда през май и юни няма пешеходен тур.

http://www.ganbahai.org.il/en/tours/#currenttimetable

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да уточня , че дори на шабат маршрутките от Йерусалим до летище "Бен Гурион" пътуват.

За съжаление в Тел Авив няма такива и единственият начин е с такси , което излиза между 110-170  шекела.

 

 

Щом ще летите на 9-ти и искате последната вечер да сте в Тел Авив имай предвид и как да се придвижите на 8 -ми , защото се пада баш събота  :)

Всичко "умира" на шабат и единствения ти избор е такси , което си е цифра...

 

П.С. До Масада има пътека , но след като я изкачиш се спомн , че тук съм те посъветвал хич да не ти щуква тази мисъл  :lol:

Не виждам защо ти е нощувка там -спокойно за ден може да се разгледа крепостта , природния резерват наблизо и да се топниш в Мъртво море.

:) Само не мога да разбера за коя година гледаш календара,по моя петък е 6 юни ,събота 7 юни и т.н.Дано не греша.

А за нощувката не знам защо съм си наумил ,че трябва да спя поне една нощ в пустинята,освен това на сайта на Масада се говори за изгрева и т.н.

Та успях да резервирам 1 нощувка в хостела.

За един ден какво може да се види в Тел Авив.Все още съм неподготвен за там.

Връзка към мнение

За Тел Авив освен Яфо съм набелязал кулата Azraeli, но нямам много данни за момента. Ако някой е бил горе нека сподели дали си заслужава гледката, как се влиза и тн!

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Прав си погледнах го в Гугъл и нещо съм объркал ;)

 

Oтносно забележителности в Тел Авив - освен Jaffo разбира се , много  живописно място с хубави заведения е Neve Tsedek  , както и района на старото пристанище ( да не се бърка с Яфа) , което сега е превърнато в огромен развлекателен комплекс с ресторанти , кафенета , магазини . Oттам започва и огромният и много красив Hayarkon Park.

В центъра интересно място е Rothshild булевард  , а луксозната част е Dizengoff . Може да се помоташ и из Carmel market ...

Цялата мисля шесткилометрова променада от старо Яфо до старото пристанище на Тел Авив също е много красива.

 

За един изморително дълъг ден може да разгледаш тези места , но пък юни се мръква късно ,  та не е проблем.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Няколко различни въпроса:

1.Човек би ли имал проблем ако иска да посети свой близък в Израел,работещ по трудов договор в страната(3,5 год,работна виза)?Става въпрос за жена искаща да посети мъжа си(имат свидетелство за сключен брак).Казали и,че няма да я пуснат  в страната.

2.Какви са вариантите за посещение,при евентуален проблем при точка 1?

Връзка към мнение

Това ми звучи много странно ако жената е с БГ паспорт. Все пак в Израел пътуваме безвизово и не виждам къде ще се появи спънката.

Връзка към мнение

Нещо не схващам, кой и е казал, може да отиде в страната като всеки български гражданин до 90 дни на всеки 6 месеца без виза, вече за повече време е друго, какво значение има мъжа и, а и кой ще я пита. Купува си билет за самолета и отива.

Връзка към мнение

Да ви кажа честно и аз нищо не схванах.Отне ми доста време само да формулиран въпроса и пак нищо не разбрах.Доколкото знам мъжа и казал,че няма да я пуснат,а на него пък работодателите му.Не знам дали това не е някаква предпазна марка от страна на самият работодател.Лошото е сега,че се лутам и обърквам и вас с некоректно зададени въпроси.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.