Прескочи до съдържание

Помощ за пътуване до Италия


aniii

Препоръчани мнения

Здравейте!Предварително се извинявам,предполагам моите въпроси сте ги обсъждали хиляди пъти,но нямам физическото време да се разровя пълноценно.Благодаря ви предварително ако отделите от времето си. :)

 

Началото на февруари планувам пътуване до Италия,което ще бъде най-вероятно за 5 дни (4 нощувки).Никога не съм ходила там,нямам и много познати,които са ходили,за да попитам за мнение.Полетите за датите,които съм избрала са доста рано сутринта (пристигане 7.35 в Италия и навръщане в 8 е полета за София).Интересувам се дали има лесен и ранен транспорт  с който да можем да стигнем до летището навръщане?Та от това се поражда и следващия ми въпрос,кой район препоръчвате за отсядане?Ние ще сме двама младежи,които по-скоро предпочитаме пешеходните разходки из града,заведенията...Можете ли да ми препоръчате удобен район в който също да не са чак толкова скъпи хотелите? Ще се радвам ако имат и включена закуска.

Разбрах,че мога да си изкарам карта Roma pass защото искам да посетя Колизеума и ми препоръчаха да взема такава тридневна карта с която да посетя Колизеумът и Капитолия,мислите ли,че това е добра комбинация или можете и да ми препоръчате и по-добър вариант (като държа едното посещение да е Колизеум)

Кои други забележителности бихте препоръчали? Можете ли да ми дадете примери за такива,които не са толкова далече едни от други и да можем примерно да обиколим тях през единия ден?

Използвалили сте приложението moovit и било ли ви е добър ориентир в Италия?

 

Ще се радвам да чуя вашите мнения и се извинявам отново. :)

Връзка към мнение

За транспорт - не мога да дам идея освен една - гугъл мапс може да ти каже всичко. 

За отсядане - зависи от бюджета. "Толкова скъпи" не ми е ориентир 😞 airbnb е най-евтино май. 

 

За забележителностите - за всички в Рим има възможност да си купиш билетите онлайн предварително - направи го. Това спестява време. 

Връзка към мнение

Първата неделя всеки месец държавните и общински музеи са безплатни. Такъв е и Колизеумът. 

 

Връзка към мнение

За парите за хотела-мога да отделя най-много 400лв.(общо за двамата) за 4-те ни нощувки ,предполагам това е доста малко,но не търсим лукс или нещо такова. 🙂

 

lesy - да бях прочела някъде,но за съжаление няма да успеем ,пътуването е планувано за 4 февруари. 😕

Редактирано от aniii
Връзка към мнение

Бил съм на много места в Италия(без Рим) и често сме се вмествали в твоя бюджет - 50Е/стая за двама, че и със закуска при съвсем нормални условия. Би трябвало и в Рим да се намери нещо.  

Връзка към мнение

За 35-45 евро на вечер със закуска и добър рейтинг - guest house или B&B, като повечето са със споделена баня на етажа.

Хотел за тия пари не знам дали ще се намери, ако има ще е с много лош рейтинг в сграда, която не е ремонтирана от 80-те.

Връзка към мнение
преди 43 минути , aniii каза:

Интересувам се дали има лесен и ранен транспорт  с който да можем да стигнем до летището навръщане?

Има специални автобуси-тръгват от ж.п. гара Термини до летището( Ситбус, Теравижън). Предполагам , Чампино, около 40мин. е пътя до там. Летището  е малко, така че не е нужно да сте много по-рано на него, автобус в 6ч е идеален (примерно).

По същата причина препоръчвам търсенето на хотел да започне от тази част-много голям избор, всякакви цени и сутринта пеша ще си отидете до автобуса за летището.

Рома пас като за първо посещение на града ще свърши идеална работа.

преди 48 минути , aniii каза:

Кои други забележителности бихте препоръчали?

Тук мога да пиша до сутринта... :girl_wacko:Все пак, като за началото-вижте най-популярните, със сигурност няма да ви е последното ходене в Рим :biggrin:

Повечето са на пешеходно разстояние една от друга -ако обичате и ходите пеша. Но и да не обичате, Рома пас включва карта за градския транспорт.

 

Връзка към мнение

Нещо такова ще ви свърши работа. Противно на мненията, че не е добре да се отсяда около гарата, аз мисля, че в ок и е много лесно за придвижване мястото от и до летище, както и на поносимо пешеходно разстояние от центъра.

http://www.booking.com/Share-dYaK6j

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тони - благодаря ,това хотелче изглежда супер 

 

аз загледах също и тези - https://www.booking.com/hotel/it/il-sole-roma.en-gb.html?aid=368032&label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQKoAgM&sid=e37a2e6387413c6c083a14e487eeccec&srpvid=114e7c0eda1c052e&checkin=2019-02-04&checkout=2019-02-08&ucfs=1&srpvid=114e7c0eda1c052e&srepoch=1545241118&highlighted_blocks=147962206_87571917_0_1_0&all_sr_blocks=147962206_87571917_0_1_0&room1=A,A&nflt=pri%3D1%3Bmealplan%3D1&hpos=10&hapos=10&dest_type=landmark&dest_id=1089&place_id=1089&place_id_lat=41.9018322390567&place_id_lon=12.4999845114407&place_id_ss=Rome Termini Train Station&srfid=6312efde6a90b4bc795fd0011dde7025ed709375X10&from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl

 

https://www.booking.com/hotel/it/albergo-enrica.en-gb.html?aid=368032&label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQKoAgM&sid=e37a2e6387413c6c083a14e487eeccec&srpvid=114e7c0eda1c052e&checkin=2019-02-04&checkout=2019-02-08&ucfs=1&srpvid=114e7c0eda1c052e&srepoch=1545241118&highlighted_blocks=27877902_88452486_0_1_0&all_sr_blocks=27877902_88452486_0_1_0&room1=A,A&nflt=pri%3D1%3Bmealplan%3D1&hpos=13&hapos=13&dest_type=landmark&dest_id=1089&place_id=1089&place_id_lat=41.9018322390567&place_id_lon=12.4999845114407&place_id_ss=Rome Termini Train Station&srfid=6312efde6a90b4bc795fd0011dde7025ed709375X13&from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl

 

Някакви мнения да имате за тях. 🙂

Връзка към мнение
преди 20 минути , aniii каза:

Благодаря ви за отговорите. 🙂 Четох обаче,че Термини не е много добър район,иначе и аз първо за него си мислех,мисля все пак да поразгледам още от него.

Не е добър, щото има и по-добри. Иначе не е нищо страшно.

Лявата страна на Термини спестява заобикаляне на гарата и сблъсък с това, което искате за избягате. И което все пак не е страшно.

Връзка към мнение

Здравейте ,понеже официално запазих билетите и погледнах малко за транспорта, който се предлага до летищата ,искам да попитам отново:

Най-вероятно ще сме в района на гара Термини и трябва да хванем автобус до Чампино (за полет в 8 сутринта)Влязох в сайта на Terravision и разгледах разписанието ,но най-подходящия е един с който ще пристигнем в 5,30 което ми се струва раничко.На ситбус първият ми излиза,че тръгва в 7,30 от гарата,което е много късно.Та да попитам,други варианти освен тези две фирми има ли?

Просто нещо по-удобно,но ако няма Terravision си е вариант. 🙂

Редактирано от aniii
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.