Прескочи до съдържание

Какво да правим за 4 дни в Дубай?


Препоръчани мнения

Четох из някои чужди форуми и в трипадвайзър и всички коментират, че няма проблем да отседнем там, просто при официално запитване е такъв стандартният отговор. Все пак /нали съм Монк/ отказах моята резервация и резервирах от името на мъжа ми и с неговата карта.

Запазихме и кола през rentalcars и ще добавя застраховката през worldwideinsure, Mitsubishi Lancer или сходно превозно средство, решихме да не е автоматик...дано не сме сбъркали, аз не съм фен на автоматиците /сигурно защото не живея в София :lol: /.

Хехе ,аз два пъти като резервирам в Дубай посочвам ,че искам кола с ръчна ,ама ми дават автоматик.И то две различни компании.Първия път беше голям шок понеже никога не бях карал такава и трябваше да се уча в Дубай. :) Оказа се ,че не е трудно.По гадно ми беше после да свикна като се качих на моята. :) :) :) Така де,мисълта ми бе да се подготвите за евентуална изненада. :)

Редактирано от christuff
Връзка към мнение

Четох из някои чужди форуми и в трипадвайзър и всички коментират, че няма проблем да отседнем там, просто при официално запитване е такъв стандартният отговор. Все пак /нали съм Монк/ отказах моята резервация и резервирах от името на мъжа ми и с неговата карта.

Запазихме и кола през rentalcars и ще добавя застраховката през worldwideinsure, Mitsubishi Lancer или сходно превозно средство, решихме да не е автоматик...дано не сме сбъркали, аз не съм фен на автоматиците /сигурно защото не живея в София :lol: /.

 

Супер са си автоматиците, а и в Дубай круиз контрола, който имат всички автоматици е доста полезен :) Да не забравиш само международната книжка да извадиш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Супер са си автоматиците, а и в Дубай круиз контрола, който имат всички автоматици е доста полезен :) Да не забравиш само международната книжка да извадиш. 

Задължително записвам я в списъка с важните неща :)

Чудя се в петък (14.04.2017) дали да го отделим за Абу Даби, как мислите. Понеже е почивен, дали ще има голямо движение? Все още се чудим дали да влизаме във Ферарито... и в Емирейтс палас последно трябваше задължително резервация за кафето например, за да може да се влезе, после не беше необходима. Като наближи ще им пиша мейл да проверя как са нещата, но съвсем до никъде ли не може да се влезе без резервация?

Редактирано от Denittta
Връзка към мнение

Въпреки, че си за кратко в Дубай, със сигурност препоръчвам ден или следобед в Абу Даби. Поне джамията трябва да видите вечер. 

Връзка към мнение

Въпреки, че си за кратко в Дубай, със сигурност препоръчвам ден или следобед в Абу Даби. Поне джамията трябва да видите  

Планували сме за Абу даби цял ден, но се чудех дали да е петък или четвъртък, защото из форумите чета "петък не ходете на плаж, петък ходете..." и се чудех има ли значение? ДАли ще има голями движение, много хора по атракциите и т.н

Връзка към мнение

Планували сме за Абу даби цял ден, но се чудех дали да е петък или четвъртък, защото из форумите чета "петък не ходете на плаж, петък ходете..." и се чудех има ли значение? ДАли ще има голями движение, много хора по атракциите и т.н

 

Ами там уикенда е петък и събота, ако екстраполираме от останалият свят, то очаквай движението като цяло да е по-малко, но може би атракциите, особено семейните, да са по-натоварени в петък :) 

Връзка към мнение

Раздвижвам темичката с няколко питанки

*мадинат джумейра-ако не вземем лодка наистина ли няма да видим нищо?

*ресторант за гледане на фонтаните освен Five Guyes - от типа на макдоналдс ли е? гледах някакво Nando`s на google maps с интересна храна , но не знам дали има гледка към фонтана. И да не е с космически цени... :)

* Кой е най-близкия плаж безплатен до Бурж ал араб - подходящ за снимки. На картата гледах, че има Burj al arab beach, но предполагам е само за гости на хотела?! Гледах и някакъв Sunset beach, но не намирам инфо за него.

* Times square mall – Леденият бар Chill out bar, някой ходил ли е, заслужава ли си? Трябва ли предварителна резервация?

*The Walk- вечер има ли какво да се види? До колко часа работят заведенията. Гледах снимки в google maps, но нещо не ме впечатли, ако пропуснем разходката там ще загубим ли?

Редактирано от Denittta
Връзка към мнение
Дани Магелани

Без да съм капацитет по Дубай:

1. За мен Мадинат Джумейра не е за пропускане, със или без лодка, има прекрасна панорама за снимки на фона на Бурж ал араб, уютни магазинчета и заведения.

Плажът до Бурж ал араб е безплатен.

2.За панорама за снимане на фонтаните ви трябва или първа линия сред хората или позиция поне на 2-3 етаж.

3. Марината и The Walk са много магнетични, вечер или на свечеряване си вземете корабче и разгледайте. Това е моето любимо място в Дубай.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Раздвижвам темичката с няколко питанки

*мадинат джумейра-ако не вземем лодка наистина ли няма да видим нищо?

*ресторант за гледане на фонтаните освен Five Guyes - от типа на макдоналдс ли е? гледах някакво Nando`s на google maps с интересна храна , но не знам дали има гледка към фонтана. И да не е с космически цени... :)

* Кой е най-близкия плаж безплатен до Бурж ал араб - подходящ за снимки. На картата гледах, че има Burj al arab beach, но предполагам е само за гости на хотела?! Гледах и някакъв Sunset beach, но не намирам инфо за него.

* Times square mall – Леденият бар Chill out bar, някой ходил ли е, заслужава ли си? Трябва ли предварителна резервация?

*The Walk- вечер има ли какво да се види? До колко часа работят заведенията. Гледах снимки в google maps, но нещо не ме впечатли, ако пропуснем разходката там ще загубим ли?

 

- Five Guys са чист fast food, Nando's са почти fast food, няма да видите нищо особено от там и атмосферата въобще не предразполага това, което търсите. Просто си чакайте около фонтаните, ние като бяхме около 10 минути преди предствлението почна да се заема първа редица, няма да е необходимо да сте в блъсканица или да чакате прави с часове. 

 

- Някакво друго име имаше този плаж, ама нещо не излиза в Google Maps. Както и да е, плажа отдясно на Burj Al Arab е безплатен, даже успяхме лесно да паркираме в непосредствена близост, не знам дали беше на късмет. 

 

2016-12-21_18-59-35.png

 

По тези въпроси мога да дам отговор :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние сме гледали фонтаните от Madeleine Cafe на втория етаж на Дубай Мол, а точно над него се намира и TGI Fridays. По време на представленията е препоръчително да се направи предварителна резервация, ако искате на терасата. Изобщо, ако искате хубава гледка от заведение към фонтаните е хубаво да е от втория или третия етаж на мола.

Въпросният плаж май се казва Umm Suqeim Beach.

Връзка към мнение

 

Въпросният плаж май се казва Umm Suqeim Beach.

Плажът май е  Jumeirah Beach.А парка непосредствено до плажа е Umm Suqeim Park,ако не се лъжа.

Връзка към мнение

Според мен става въпрос за този плаж :

Sunset Beach/Umm Suqeim Beach

A free beach with direct views of the Burj Al Arab, this one's a must-visit for those all-important sunset selfies. It's probably the city’s most photographed beach and although only the most basic of facilities are available, it's still one of the busiest with families, sunbathers, picnickers and even surfers.

Free Daily. Head towards the Madinat Jumeirah on Jumeirah Beach Road in Umm Suqeim 3, take a right just before the Emarat petrol station.

Връзка към мнение

Според мен става въпрос за този плаж :

Sunset Beach/Umm Suqeim Beach

A free beach with direct views of the Burj Al Arab, this one's a must-visit for those all-important sunset selfies. It's probably the city’s most photographed beach and although only the most basic of facilities are available, it's still one of the busiest with families, sunbathers, picnickers and even surfers.

Free Daily. Head towards the Madinat Jumeirah on Jumeirah Beach Road in Umm Suqeim 3, take a right just before the Emarat petrol station.

 

Да, и аз мисля, че това беше името. 

Връзка към мнение

За пореден път съм пред дилемата -да ходя ли в Дубай и Абу Даби. Не знам защо има такава съпротива в мен срещу тази дестинация. И ето, сега за пореден път ми се предлагат 4 нощ., самолет, трансфер, лукс хотел със закуска и Абу Даби за скромната сума от 800 лв., януари 2017 г.  Аргументите ми против тази дестинация са: била съм в Сингапур /няколко пъти/- големи сгради, молове, видяла съм достатъчно къде ли не, била съм в Куала Лумпур, Бали с улиците без тротоари повече ми хареса, била съм на сафари с джипове в пустинята, посрещала съм изгрева на слънцето в пустинята, качена на камила, спала съм в пустинята, градини съм гледала, на яхта съм се возила, фонтани- не ме вълнуват, била съм в арабски държави. И се чудя, ако отида какво повече ще видя там, какво ще ме впечатли там? Пазаруване- не ми е интересно, молове-също, пустинята-също, океанариуми-също, след този на о.Сентоса, джамии- видяла съм предостатъчно. И ето, сега като оформих мислите си в думи, май пак няма да отида. Вие, които сте ходили, дали ще намерите някой аргумент "за"?

Връзка към мнение
Дани Магелани

За пореден път съм пред дилемата -да ходя ли в Дубай и Абу Даби. Не знам защо има такава съпротива в мен срещу тази дестинация. И ето, сега за пореден път ми се предлагат 4 нощ., самолет, трансфер, лукс хотел със закуска и Абу Даби за скромната сума от 800 лв., януари 2017 г.  Аргументите ми против тази дестинация са: била съм в Сингапур /няколко пъти/- големи сгради, молове, видяла съм достатъчно къде ли не, била съм в Куала Лумпур, Бали с улиците без тротоари повече ми хареса, била съм на сафари с джипове в пустинята, посрещала съм изгрева на слънцето в пустинята, качена на камила, спала съм в пустинята, градини съм гледала, на яхта съм се возила, фонтани- не ме вълнуват, била съм в арабски държави. И се чудя, ако отида какво повече ще видя там, какво ще ме впечатли там? Пазаруване- не ми е интересно, молове-също, пустинята-също, океанариуми-също, след този на о.Сентоса, джамии- видяла съм предостатъчно. И ето, сега като оформих мислите си в думи, май пак няма да отида. Вие, които сте ходили, дали ще намерите някой аргумент "за"?

Ако си с тази настройка - по-добре не тръгвай! Тръгни, когато си готова. За мен Дубай е любимо място, което ще посетя за четвърти път. Аз харесвам големи градове, модерна архитектура и т.н. Хората сме различни. На мен не ми допада мизерията, дори ако е в природен рай.

Аз дълго време не исках да ходя в Германия, без да имам сериозно обяснение защо. Имах спомени от Берлин от соца. Това лято бях за седмица в Мюнхен и региона и бях очарована.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За пореден път съм пред дилемата -да ходя ли в Дубай и Абу Даби. Не знам защо има такава съпротива в мен срещу тази дестинация. И ето, сега за пореден път ми се предлагат 4 нощ., самолет, трансфер, лукс хотел със закуска и Абу Даби за скромната сума от 800 лв., януари 2017 г.  Аргументите ми против тази дестинация са: била съм в Сингапур /няколко пъти/- големи сгради, молове, видяла съм достатъчно къде ли не, била съм в Куала Лумпур, Бали с улиците без тротоари повече ми хареса, била съм на сафари с джипове в пустинята, посрещала съм изгрева на слънцето в пустинята, качена на камила, спала съм в пустинята, градини съм гледала, на яхта съм се возила, фонтани- не ме вълнуват, била съм в арабски държави. И се чудя, ако отида какво повече ще видя там, какво ще ме впечатли там? Пазаруване- не ми е интересно, молове-също, пустинята-също, океанариуми-също, след този на о.Сентоса, джамии- видяла съм предостатъчно. И ето, сега като оформих мислите си в думи, май пак няма да отида. Вие, които сте ходили, дали ще намерите някой аргумент "за"?

Като посетила всичко това, което описваш, мога да кажа, че Дубай не прилича на нито едно от тях... :)  Трябва да се види поне веднъж.

Джамията в Абу Даби, мисля, че трудно може да се сравнява с която и да е друга.

Фонтаните ... ами те не са просто фонтани! Те са прекрасни фонтани, които предлагат спектакъл, а не просто струя вода...

Най-високата сграда в света все още е Burj Khalifa . :)

 

Сещам се за още един огромен плюс за Дубай през януари - времето. Там ще е топло, нищо чудно на някой плаж да става и за къпане. :)

 

Но ... ако нагласата ви е негативна, спестете си парите и не пътувайте.

То аргументи, като изброените от вас, можете да намерите за всяко ново място, което можете да посетите. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте.Ако ми позволите и аз ще питам някои неща.Предстои ми ходене в Дубай с една приятелка през май,не знаем английски и сме малко стресирани.Сега си правим програма и има неща,които не са ми ясни.Ще спим в Дейра-4дни.Имате ли представа как да стигнем от Дейра до аутлета,от къде да си резервирам билети за качване на Бурж Халифа +резервация за вечеря/но първо да видя цената/,само по 14дирхама на ден ли може да ми се дърпат от нолт картата?Предварително благодаря за отговорите и извинявайте за многото въпроси.

Връзка към мнение

Здравейте.Ако ми позволите и аз ще питам някои неща.Предстои ми ходене в Дубай с една приятелка през май,не знаем английски и сме малко стресирани.Сега си правим програма и има неща,които не са ми ясни.Ще спим в Дейра-4дни.Имате ли представа как да стигнем от Дейра до аутлета,от къде да си резервирам билети за качване на Бурж Халифа +резервация за вечеря/но първо да видя цената/,само по 14дирхама на ден ли може да ми се дърпат от нолт картата?Предварително благодаря за отговорите и извинявайте за многото въпроси.

Няма защо да се притеснявате - Дубай е много лесен за ориентиране.

Много полезни неща за Дубай има в Дубай - магелански пътеводител.

Там съм писала и за транспорта.

 

До кой аутлет искате да отидете?

Връзка към мнение

Няма защо да се притеснявате - Дубай е много лесен за ориентиране.

Много полезни неща за Дубай има в Дубай - магелански пътеводител.

Там съм писала и за транспорта.

 

До кой аутлет искате да отидете?

Здравейте.Благодаря за отговора.Искаме да ходим да някакъв аутлет,който се намирал извън Дубай.Моля,дайте идея от къде де купя билети за леденият бар.Някой има ли представа за цената на вечеря в Бурж Халифа?

Връзка към мнение

Някой има ли представа за цената на вечеря в Бурж Халифа?

 

Билетите за кулата не включват консумация. Най-подходящият вариант според мен е да си намерите ресторант с гледка към фонтаните. Цената зависи от мястото. Бих ти препоръчала сука срещу мола - Souk Al Bahar

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

здравейте...... :bye:

може ли някой да ми даде инфо за дубаии ..:)..... хотели ... ресторанти ....кви са им цените:unsure:... начин и подход с жителите ........ същo начин на облекло катто и мажко така и за дамско .........

благодаря предварително:thankyou:

 

Моля, пишете на кирилица

бел. от модератора

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Здравей, beny.

Относно хотелите, за себе си ги подреждам така - Дейра, като по-евтин вариант и всичко останало. Можеш да разгледаш например какво предладат в Booking . com и да сортираш по твои критерии. Предлагам да се ориентирате около спирка на метрото за по-лесно придвижване. Не си дала много информация, така че само информативно да кажа, че в някои хотели не е разрешено да споделят една и съща стая неомъжена двойка. Трябва да се прочете внимателно в сайта или направо да се контактува, ако случаят ти е такъв.

Дубай е много интернационален и могат да се намерят най-разнообразни ресторанти. Предлагам ти да отвориш картата на Google и там да избереш някоя забележителност, която е предвидена за посещение. Ще видиш колко много предложения за ресторанти ще се покажат на картата наоколо и с един клик можеш да влезеш в сайта на всеки и да се запознаеш с цени и асортимент, начин на резервиране и т.н.

Относно облеклото - не си написала кой месец ще пътувате, за да получите най-правилния съвет. Лятото навън е ужасно горещо, но трябва да се има предвид, че на закрито (метро, такси, мол, ресторант, хотел и т.н) вътре държат климатиците на 18 градуса, затова препоръчвам лека връхна дреха или шал. Предвид религията, не е препоръчително да се виждат голи рамене и прекалено къси поли за жените. За мъжете съм чувала, че не било редно да ходят по къси панталони, но туристите много много не спазват тези ограничения и по улиците могат да се видят най-разнообразни картини. И как да ги спазваш тези ограничения като навън се топиш?!

Дубай е пълен с чужденци, които са отишли да работят там, освен милионите туристи, така че от тази гледна точка няма да имате проблем. Местните са настроени добре към всички. Единствено трябва да знаете, че не е разрешено да се снимат жените, облечени с традиционни дрехи в лицата и също така органи на реда, както и сгради на полицията или военни обекти.

Като цяло много лесна за организиране дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Надя Воденичарова

Сега се притесних. Аз ще бъда в Дуба със сина си и приятеля му които са на 21 и 26 години. Резервирала съм тройна стая в хотел Атана. Дали ще има проблем да спим в една стая?

Връзка към мнение
преди 10 минути , Надя Воденичарова каза:

Сега се притесних. Аз ще бъда в Дуба със сина си и приятеля му които са на 21 и 26 години. Резервирала съм тройна стая в хотел Атана. Дали ще има проблем да спим в една стая?

Прочетете в условията на хотела какво пише.

Тези, които не разрешават нощувки на несемейни двойки изрично са го написали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.