Прескочи до съдържание

С обществен транспорт из Пулия


Deska

Препоръчани мнения

Благодаря за информацията! Програмата е лежерна с готовност за непредвидени ситуации. Автобусите за Матера разгледах тук:

https://www.goeuro.com/, случайно попаднах и незнам дали е достоверна информацията. Влаковете за Алберобело от сайта на https://www.lefrecce.it

Бих разгледала, ако намериш линка за труло. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Чисто нова съм в този страхотен форум и започвам отзад напред, но ние също сме си организирали семейна екскурзия на същите дати и ще се опитам да обобщя програмата, която съм си направила (претърпя няколко пъти промени и все още не съм убедена, че е идеална). Понеже сме 5 възрастни с 2 малки деца, не ни излиза особено рентабилно да се придвижваме с рент-а-кар (трябва ни ван или 2 малки коли + наем на 2 бебешки столчета... + притеснението от славата, която имат рент-агенциите в южна Италия), заложих на обществения транспорт. Една нощувка в труло в Алберобело и 2 нащувки в апартамент в Бари. Идеалния ми план беше по една нощувка в Матера, Алберобело и Бари, но не намерих удобна транспортна връзка от Матера до Алберобело в неделя, а предпочитам последната нощувка да е в Бари, заради закъсненията и отменянето на транспорт. ...

Кацаме на 9.2 в 13:20 и ще ползвам директен трансфер до Алберобело, за да не губим време с прекачване и чакане на гарата в Бари. Разходка, вечеря и нощувка в труло.

10.2 - разглеждане на Алберобело и отпътуване в 16:30 с автобус на FSE (защото в неделя няма влакове) до Бари, настаняване, вечеря и късна разходка в нощен Бари. 

11.2  Бари - Матера - Бари за един ден (има влакове на около час, като смятам че 9:49 и 19:34 ще са най-удобни за нас). Casa Noha е затворена до 28.2! Много ми се искаше да спим в сасите, но ще бъде следващия път. Нощувка отново в Бари.

12.2 разглеждане и разходка в Бари и придвижване към летището за обратния полет към София м 18:30ч. Пожелавам на авторката весело изкарване и много запомнящи се моменти (може да се засечем някъде по програмата), а вече ходилите: моля, препоръчайте интересни места, които смятате, че си заслужава да се видят освен основните забележителности или нещо типично местно, което ви е направило впечатление! Поздрави на всички и много нови пътешествия и приключения!

Връзка към мнение
преди 16 часа, *Vera* каза:

моля, препоръчайте интересни места, които смятате, че си заслужава да се видят освен основните забележителности или нещо типично местно, което ви е направило впечатление! Поздрави на всички и много нови пътешествия и приключения!

Конкретно за интересно местно място в Бари виж втората част на това ми мнение за една пицерия:

 

Не знам къде са ви нощувките в Бари, но препоръчвам 🙂 Може и цялата тема да прехвърлиш, понеже и ние пътувахме с бебе. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, *Vera* каза:

Здравейте! Чисто нова съм в този страхотен форум и започвам отзад напред, но ние също сме си организирали семейна екскурзия на същите дати и ще се опитам да обобщя програмата, която съм си направила (претърпя няколко пъти промени и все още не съм убедена, че е идеална). Понеже сме 5 възрастни с 2 малки деца, не ни излиза особено рентабилно да се придвижваме с рент-а-кар (трябва ни ван или 2 малки коли + наем на 2 бебешки столчета... + притеснението от славата, която имат рент-агенциите в южна Италия), заложих на обществения транспорт. Една нощувка в труло в Алберобело и 2 нащувки в апартамент в Бари. Идеалния ми план беше по една нощувка в Матера, Алберобело и Бари, но не намерих удобна транспортна връзка от Матера до Алберобело в неделя, а предпочитам последната нощувка да е в Бари, заради закъсненията и отменянето на транспорт. ...

Кацаме на 9.2 в 13:20 и ще ползвам директен трансфер до Алберобело, за да не губим време с прекачване и чакане на гарата в Бари. Разходка, вечеря и нощувка в труло.

10.2 - разглеждане на Алберобело и отпътуване в 16:30 с автобус на FSE (защото в неделя няма влакове) до Бари, настаняване, вечеря и късна разходка в нощен Бари. 

11.2  Бари - Матера - Бари за един ден (има влакове на около час, като смятам че 9:49 и 19:34 ще са най-удобни за нас). Casa Noha е затворена до 28.2! Много ми се искаше да спим в сасите, но ще бъде следващия път. Нощувка отново в Бари.

12.2 разглеждане и разходка в Бари и придвижване към летището за обратния полет към София м 18:30ч. Пожелавам на авторката весело изкарване и много запомнящи се моменти (може да се засечем някъде по програмата), а вече ходилите: моля, препоръчайте интересни места, които смятате, че си заслужава да се видят освен основните забележителности или нещо типично местно, което ви е направило впечатление! Поздрави на всички и много нови пътешествия и приключения!

Алберобело може да ти се стори пусто направо - една част от кръчмите пише че отварят след 19.30ч,но всъщност не е така (поне така беше миналата седмица). 

От Алберобело до Бари е комбинация от автобус и влак (сменяш автобуса с влак на гарата в putignano). 

Това е мястото, в което ние бяхме Клик, и съм доволен много 🙂

За Матера - пълно е с народ, заради европейската столица на културата, но всъщност една огромна част се мотае по магазините заради шопинг. Иначе е в Матера е много хубаво, и храната и всичко (един съвет за храната - избягвяй да ядеш пица, защото изглежда ужасно, има страшно много други неща, които да опита човек) 

Цената на картата за Матера2019 е 19евро, с която можеш да посетиш всичко в саси, за местните е 1е /месец 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Радо каза:

Алберобело може да ти се стори пусто направо - една част от кръчмите пише че отварят след 19.30ч,но всъщност не е така (поне така беше миналата седмица). 

От Алберобело до Бари е комбинация от автобус и влак (сменяш автобуса с влак на гарата в putignano). 

Това е мястото, в което ние бяхме Клик, и съм доволен много 🙂

За Матера - пълно е с народ, заради европейската столица на културата, но всъщност една огромна част се мотае по магазините заради шопинг. Иначе е в Матера е много хубаво, и храната и всичко (един съвет за храната - избягвяй да ядеш пица, защото изглежда ужасно, има страшно много други неща, които да опита човек) 

Цената на картата за Матера2019 е 19евро, с която можеш да посетиш всичко в саси, за местните е 1е /месец 🙂

 

Радо, ние ще спим на същото място! Радвам се, че получавам добри отзиви! Благодаря и на Георги за цялата предишна тема - беше ми много полезна. Предвид това, че сме с две породени малки деца на 19м и на 36м, ми се струва убийствено без количката, та ще рискувам в Матера (ако видим зор ще се примолим да я оставим някъде на съхранение и да обиколим набързо с ерго-раницата). Задължително ще намерим пицарията в Бари, набелязах си и автентична месарница в Алберобело.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 31.01.2019 г. в 9:47, lamerz1912 каза:

@Радо, може ли информация за тази карта Матера 2019.

https://www.matera-basilicata2019.it/en/ticket.html

 

Според мен не е необходимо да си купуваш билет оттук, има центрове, където се продават въпросните паспорти (билети).

Но можеш да видиш къде какво и кога ще има в града като мероприятие.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
On 2/2/2019 at 10:56 AM, iva 80 said:

ние сме 7 човека и ще пътуваме до Бари на 23.02 до 26.02 има ли други за тези дати

Ние сме 2ма. Мисля да направим по една нощувка в Бари, Матера и Монополи.

Връзка към мнение
На 4.02.2019 г. в 9:11, jorocontrola каза:

Ние сме 2ма. Мисля да направим по една нощувка в Бари, Матера и Монополи.

нашите 3 нощувки са само в Бари.По един ден мисля че стига за Матера и Алберобело,а и с багажа ще е трудно и губене на време за настаняване.

Връзка към мнение

И аз ще съм така, но средата на март. 3 нощувки в Бари, точно между Централната ЖП гара и Старата част на Бари. Неделя, ще пробвам да съчетаем сутринта пещерите в Кастелана Гроте, а следобед - Алберобело. Ако отпаднат пещерите, може да отскочим до Локоротондо или Мартина Франка. А понеделник ще посетим Матера, най-вероятно цял ден. Вторник ще се пуснем по морето към Монополи и Полиняно а маре.

Искаше ми се да отскочим до Кастел дел Монте, но само с обществен транспорт няма как да стане. Намерих автобуси до Андрия, и нататък мъгла.

Връзка към мнение

Pugliairbus, имат 5 автобуса на ден от летището до Матера.

 

Часовете са:

00:30

9:15

14:40

15:45

19:15

 

Полетите от София, кацат в 13 и нещо, т.е най-удобен е автобуса в 14:40.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Имам и аз идея за една кратка обиколка на Пулия  в края на октовмри, началото на ноември, общо 4 нощувки. Планът включва Матера, Арбелобело, Полиняно а маре и естествено Бари понеже полета е до там. Ще пътуваме с общесвен траснпорт. Първоначално мислех да се базираме в Полиняно а маре и само последната нощувка да е в Бари, но връзките от там до другите градчета изглежда не са осъществими с отиване и връщане в същия ден.  И започнах да мисля за база в Бари и пътуване всеки ден от там и обратно. Другият вариант е с преспиване в Матера, Арбелобело, Полиняно, но не знам дали ми се мъкне багаж всеки ден.  Гледах настаняване в близост до гарата и автогарата, но после прочетох че районът изобщо не е сигурен. И  за стария град също, даже в  Smartertarvel прочетох If you are a woman, it is best to visit with a companion, even during daylight hours. Тъй като ще пътувам сама с 9 годишно дете, това доста ме разколеба.

 

От друга страна от прочетено във форума не останах с впечатлние за несигурност, даже видях, че настаняването на  @lamerz1912 е било точно в района между жп гарата и стария град . Въпроса ми какви са впечатленията ви и препоръките за настаняване от гледна точка на безопасност и пътуване с общестен транспорт.

Връзка към мнение

Аз бях миналата пролет, спахме в Бари и Алберобело. В Бари спахме точно до гарата, в нито един момент не съм се чувствала в опасност, ходихме пеша до и от Стария град. Спахме в Short Lets Grandi Stazioni, препоръчвам го с чиста съвест. https://www.booking.com/hotel/it/short-lets-grandi-stazioni.bg.html?label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQO4ARjIAQ_YAQHoAQH4AQuIAgGoAgS4AoCgxOQFwAIB;sid=8df8b14c506b84977094b4f91e4c45d8

В Бари ползвахме градски транспорт само до летището иначе от това място за настаняваме  гарата е под носа, а Стария град на километър и половина, може би.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние не сме имали проблеми относно безопасността в Бари. Сутрин сме излизали рано, вечер сме се прибирали късно, никакви проблеми. В самото Бари обществен транспорт ползвахме единствено от летището до града и обратно. Нашата програма беше следната: 

Ден 1 (събота) След като кацнахме и се настанихме направихме обиколка из Старата част на Бари, крайбрежната улица, главната търговска улица. На някои места даже бяхме по два пъти, за да ги видим и нощно време 😉. Щом ще си с дете, ти препоръчвам да се качите на виенското колело на крайбрежната (9 евро мисля, че беше цената на билета). Март месец в крепостта на Бари имаше музей посветен на Дядо Коледа. Ако експозицията е там, на детето ще му е интересно, иначе не си заслужава да се плаща вход за крепостта.

Ден 2 (неделя) Тъй като в неделя им куца доста сериозно транспорта до съседните населени места, ние имахме 2 варианта: С влак до Полиняно а маре и Монополи или Алберобело с Локоротондо или Мартина Франка (с автобус, тъй като в неделя влаковете са заменени с автобуси). По план трябваше в неделя да сме в Матера, но нямаше никакъв удобен транспорт до там. В крайна сметка отидохме до Алберобело и Локоротондо. В Алберобело потърсете къщата, където има умален макет с трулитата.

Ден 3 (понеделник) Цял ден с влак до Матера. Имахме и желание да посетим Алтамура на връщане, но просто нямахме сили и време. В Матера спокойно може да си изкарате цял ден, стига да не е жега. Ние бяхме март месец и доста сериозно се изпотихме 🙂 . За десерт вечерта си взехме трансфер до платото от другата страна на града, за да гледаме залеза 🙂 . В Матера подобно на Алберобело има едно магазинче, където собственика е направил също макет на цялото градче със Сасите.

Ден 4 (вторник) Спокойно преди полета може да направите обиколка с влак до Полиняно а Маре и Монополи.

 

Ние се отказахме от спане всяка вечер на различно място, заради постоянното събиране на багаж, а и като че ли в Бари цените са по-ниски за нощувките.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.