Прескочи до съдържание

Единбург и още нещо


Alexander

Препоръчани мнения

От доста години ми е в главата този град и все не стигам до него. Тези дни се разрових във форума и отново се позапалих, лошото е, че сме много лошо вързани с възможните дни за посещение.

Варианта е началото на април, доколкото разбрах температурите не са много по-различни от май, но не разбрах дали деня е много къс по това време.

Обмислям кацане в Единбург късно вечерта в неделя, и две нощувки там. След това още две нощувки някъде другаде. Понеже туровете на Sky отварят на 19.04.19, той отпада, а и е много далеч. 

Вариант е да спим две нощи в или около Гленко, макар да има много малко места за тази цел. Връщането ни е в 9:45 в четвъртък, смятам да тръгнем много рано за летището от Гленко или където ще спим. Можем да идем и до началото на Sky единия ден, има ли смисъл или пейзажа  ще е идентичен?

 

Ще взема кола под наем, но се чудя дали да е от кацането или от деня в който ще напуснем Единбург. Май ще ми излезе същото като цена и само ще се чудя къде да я паркирам първите ден и половина. За сега най-добре ми се струва да я взема от летището във вторник сутринта и да я върна в четвъртък.

 

Чудя се къде да идем извън Единбург, след като Sky отпада. Зоната около Гленко ми се струва много подходяща, искам да видя природа, хълмове, море, реки. Има ли друга подходяща зона на разстояние от около 2 часа с кола от Единбург?

 

Намерих този линк

https://www.timeanddate.com/sun/uk/edinburgh?month=4

според него деня е цели 13 часа в началото на април. Слънцето изгрявало в 6:30 и залязва преди 20:00, което чак не ми се вярва.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

малко се съмнявам за температурите, а и април ще вали повече

виж по маршрута да има закрити атракции - замъци, дистилерии за в случай на лошо време. 

Пътя към Гленко през Rannoch moor е красив, то аз съм ходил от Глазгоу, не знам от Единбург къде се минава

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

The Trossachs Nat. Park е красив, и му казват Шотландия в миниатюра, но пак не знам как ще е през април без листа

Връзка към мнение

Взех билети и нощувки в Единбург, сега ми остава да избера къде да нощуваме в Хайлендс, като съм се спрял на два вариант, но се чудя кой е по-удачен като гледки и пейзажи. Целта е да се види колкото може от Хайлендс и сутринта рано да се доближим към Скай. 

Като време и път са идентични, може би с леко предимство е първия вариант.

 

1. Kinlochleven.

2. До Aviemore.

 

Кой ви се струва по-добър избор?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Взех билети и нощувки в Единбург, сега ми остава да избера къде да нощуваме в Хайлендс, като съм се спрял на два вариант, но се чудя кой е по-удачен като гледки и пейзажи. Целта е да се види колкото може от Хайлендс и сутринта рано да се доближим към Скай. 

Като време и път са идентични, може би с леко предимство е първия вариант.

 

1. Kinlochleven.

2. До Aviemore.

 

Кой ви се струва по-добър избор?

И двата! Минете през Kinlochleven, нощувайте в Aviemore. На връщане ще направите пълен кръг.

 

image.png.7ea42053ce7e5249da7d9727480bd8c3.png

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Това са 3-те вариантите с нощувка в Kinlochleven или Coylumbridge. 

Почти еднакво идва като път и време, но все пак трябва да избера единия.

Ако спим в Kinlochleven ще имаме малко по-малко път до Скай на другия ден, който и без това ще е по-натоварен.

@Rainy от тези трите кой е най-добре според теб? В Иннвърнес и да минем няма да спираме, защото няма да има време.

Май между 1 и 3 вариант трябва да се спра.

 

Capture1.thumb.JPG.e9006325f8e188f881928318af6e1d99.JPG

 

 

Capture2.thumb.JPG.1bf0dd18e93252859ff3e34a7c1fca09.JPG

 

Capture3.JPG.0181dacd0dc69715efd13c5091b2488f.JPG

Връзка към мнение

Плана е по маршрутите по-горе. 

Тръгване сутринта рано от Coylumbridge или Kinlochleven, влизане до някъде в Скай и връщане вечерта в Единбург. При условие, че до 8 вечерта е светло смятам, че няма да имаме проблеми.

Връзка към мнение

В крайна сметка резервирах къщичка до Inverinate съвсем близко до Скай, хем няма да карам толкова много на следващия ден.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От прочетеното останах с убеждение, че повечето най-интересни неща са около А82 по пътя за Скай. 

Според мен ще ни е предостатъчно само този път за деня, но ако имате други предложения пишете ги. 

Връзка към мнение
преди 19 минути , Alexander каза:

От прочетеното останах с убеждение, че повечето най-интересни неща са около А82 по пътя за Скай. 

Според мен ще ни е предостатъчно само този път за деня, но ако имате други предложения пишете ги. 

@Alexander Съжалявам, че не мога да съм по-полезна, но нямам представа от конкретните шосета... Там всичко е хубаво - и различно. Хващате един маршрут и се кефите. 

Връзка към мнение

Супер, значи няма много какво да му се мисли.😀

И без това напоследък не правя почти никакви или минимални планове за всяко ново място.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Приключи и това пътешествие.

Единбург си е класика и за там няма да пиша, само ще пусна някоя снимка.

 

Минахме през долината Гленкоу и стигнахме до остров Скай, хапнахме фиш в Портре и се качихме  на Стор.

Всички гледки навсякъде бяха невероятни, дори мен лично повече ми хареса долината  Гленкоу.

Уцелихме 6-ца от тото с къщата където спахме-An Comaraich . На тази цена имаше само бунгала и още не мога да проумея как намерихме толкова хубава къща на брега на езеро за същите пари като бунгало.

 

Добре, че в първия ден тръгнах много рано и успяхме да видим много неща, втория ден не спря да вали и да духа много силно, сменихме плана и тръгнахме към Инвърнес, там беше същото положение, но за 2 часа разходка в града аз не видях нито един човек с чадър!

 

 

IMG_8118.jpg

IMG_8125.jpg

IMG_8131.jpg

IMG_8133.jpg

IMG_8141.jpg

IMG_8148.jpg

IMG_8149.jpg

IMG_8150.jpg

IMG_8151.jpg

IMG_8154.jpg

IMG_8155.jpg

IMG_8156.jpg

IMG_8161.jpg

IMG_8166.jpg

IMG_8177.jpg

IMG_8182.jpg

IMG_8189.jpg

IMG_8192.jpg

IMG_8197.jpg

IMG_8205.jpg

IMG_8208.jpg

IMG_8215.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.