Прескочи до съдържание

Няколко часа около Лутън


Препоръчани мнения

На 23.03 кацаме в 7:30 сутринта на Лутън. Следващият полет е в 15 следобед, така че ми се иска да мръднем до нещо красиво, по възможност позиционирано в отсечката Лутън-Ковънтри, за да ни прибере сестра ми на път за летището. 

Най-логичната цел е Кембридж, обаче не се справям с намирането на транспорт преди 9:20, а само два часа на място ми звучат нерационално. Моля за идеи 🙂 

Връзка към мнение

Кеймбридж ми изглежда далече, т.е. нямате време... 

Въобще трябва да сте много внимателни, защото там стават и големи задръствания, аз лично съм изпускал полет от Лутън преди 15тина години 😀

Според мен разгледайте някое имение с парк близо до Лутън, примерно Wrest Park.

Вижте как са локалните автобуси. За други идеи, отворете сайтовете на English heritage и National trust и вижте какво има близо до Лутън

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз да подкрепя @neuromancer, ситуацията по магистралите и околовръстното на Лондон може да бъде много притеснителна, особено когато гониш самолет. Не препоръчвам да експериментирате, ако държите да си хванете полета. Веднъж съм правила това "упражнение" - пътувам с кола до Лутън. Не бих повторила.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Призовавам @Гост да удари едно рамо и в тази тема 🙂

Ще пимисля с удоволствие! Но... времето ви е много органичено. Щом в 15 часа ви е полета, значи трябва да сте на летището около 13.30 ч, @neuromancer е прав - Cambridge ви е далече. 

 

И да ->

 

преди 13 часа, neuromancer каза:

Въобще трябва да сте много внимателни, защото там стават и големи задръствания, аз лично съм изпускал полет от Лутън преди 15тина години 

 

Преди 1 час, Lyubina каза:

Аз да подкрепя @neuromancer, ситуацията по магистралите и околовръстното на Лондон може да бъде много притеснителна, особено когато гониш самолет. Не препоръчвам да експериментирате, ако държите да си хванете полета. Веднъж съм правила това "упражнение" - пътувам с кола до Лутън. Не бих повторила.

Поради същите аргументи и опит съм наложила за себе си категоричен бан на Лутън. След като почти изпуснах няколко полета, не пътувам оттам.

 

Със сигурност, обаче, има подходящи опции - и ще използвам това направление за по-прецизно предложение. 

 

преди 13 часа, neuromancer каза:

😀Според мен разгледайте някое имение с парк близо до Лутън, примерно Wrest Park.

Вижте как са локалните автобуси. За други идеи, отворете сайтовете на English heritage и National trust и вижте какво има близо до Лутън

 

Връзка към мнение

аз понеже много си падам по замъци и имения мога да предложа https://waddesdon.org.uk/ и http://www.hatfield-house.co.uk/ 🙂 А това е което предлага English Heritage : https://www.english-heritage.org.uk/visit/places/#?page=1&place=luton&mp=false&fe=false

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз бих препоръчала Бедфорд. Не знам дали имам сантимент към мястото, но преди години /май 6-7/ ми се наложи да прекарам 3-4 дни там. Оказа се много хубаво стечение на обстоятелствата. Целият район около реката е много красив, има много приятен център и изобщо е едно много красиво място.

Поне го погледни, после ако ми се вържеш и не ти хареса, може да ме пребиеш.

Разбира се, ако ме намериш.

 

ПП: Мога да ти пусна линк към снимки от там във фейсбук профила ми. Оказа се, че е било 2011 година.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за съветите!

Аз не разбирам кога, защо и колко се задръства около Лутън. Все си мислех, че 120 км в двете посоки не е толкова страшно разстояние, при положение, че уж имаме 6 часа за целта. 

Kратка справка с гугъл показва, че на по-малко от 4 мили се намира най-големият зоопарк в UK - Whipsnade Wild Animal Park. На мен ми звучи като много добро занимание за дългите часове.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.