Прескочи до съдържание

8 дни в Холандия


Roumiana Tantcheva

Препоръчани мнения

 Здравейте, магеланци, посетили Амстердам! 

Първо честита Нова година, живот и здраве все така да пътуваме и споделяме! 

Никога не съм ходила в Холандия и планирам това лято да заведа там внучката ми, която е на 14 години. Искам заедно да разгледаме музеите на Ван Гог и Рембранд и да разгледаме града и околностите. Смятаме да останем 10 дена (2 ще са в път).

Имам някои въпроси:

Тъй като ще ходим през август и явно навсякъде ще има опашки, възможно ли е да се купят предварително билети по Интернет и дават ли те право да се влезе, без да се чака, напр. за къщата на Ани Франк? 

Напр.с такъв билет за Лувъра не стоиш на опашка, но за Версай пак си чакаш реда.

2. Като гледах цените на самолетните билети, разликата между Wizz Airlines и Bulgaria Air не е голяма. Но Wizzair кацат в Айндховен. Струва ли си икономията? 

2. Въпрос към Cos:

Чрез Airbnb попаднах на квартира до Vondelnpark. Хазяйката се казва Анна. Цената е 67 Евро. Дали случайно не същата, където вие сте били преди 3 години? 

 

Поздрави на всички магеланци и благодаря предварително за съветите и препоръките ви. 

Връзка към мнение

https://amsterdam.ticketbar.eu/en/discountcards/museum-card-tourists-/

Където пише skip the line не чакате на опашки. Всички билети ги има и поотделно, но наедно ще са ви по-изгодно.

Вижте и transavia, те също са до Амстердам и имат хубави цени.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Roumiana Tantcheva каза:

Като гледах цените на самолетните билети, разликата между Wizz Airlines и Bulgaria Air не е голяма. Но Wizzair кацат в Айндховен. Струва ли си икономията? 

Погледнете и Transavia https://www.transavia.com/en-EU/home/, летят директно София-Амстердам и цените са доста добри за някои дати. От Айндховен си пресметнете трансферите до Амстердам, за да прецените струва ли си.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Carrie каза:

Погледнете и Transavia https://www.transavia.com/en-EU/home/, летят директно София-Амстердам и цените са доста добри за някои дати. От Айндховен си пресметнете трансферите до Амстердам, за да прецените струва ли си.

Благодаря за препоръката за transavia, непременно ще се възползвам от нея. 

Чета много мнения и препоръки какво и кога да се посети в Холандия. Моля за съвет как да планирам престой от 8 пълни дни +2 в път през август. Дали да резервирам квартира или хотел само в Амстердам и от там да правим еднодневни екскурзии до интересни други места или да имаме преспивания и в други градове, да направим обиколка на различни места. 

Никаква представа нямам за тази държава и всички цитирани забележителности ми звучат доста екзотично, но нищо не ми говорят. 

Имайте предвид, че ще сме сами с внучката ми на 14 години. 

Проблем ли ще е, че и на двете английският ни е на средно ниво. В замяна на това говорим немски, живеем във Виена, внучката ми е австрийка. 

Много благодаря на всички, които ще се отзоват на молбата ми. 

Връзка към мнение

Ще я нагласим програмата, само дай малко повече подробности 🙂 Освен музеите в Амстердам има ли нещо друго задължително, което искате да видите? До колко пътуването трябва да е по-лежерно или може да е активно с постоянно обикаляне, какво дневно натоварване горе-долу е препоръчително? Кола под наем вариант ли е? А каране на колело? 

 

Със сигурност няма да сте на едно място през целия престой, но в зависимост от това как се оформи плана ще се види и къде ще са нощувките. 

 

Много въпроси, ама така планът ще стане най-хубав, имате доста време 🙂

Връзка към мнение

Георги, много благодаря за отзивчивостта ти. Надявах се точно ти да ми отговориш. От всичко публикувано от теб става ясно, че прекрасно познаваш страната. 

1. Освен музеите в Амстердам, не знам точно какво друго е подходящо да посетим. Чета за някакви паркове, вятърни мелници, диги, замъци, дворци, библиотека в Амстердам, Kinder... (звучи ми като нещо за деца, но не знам какво е) и т. н. Май преди да задавам въпроси ще трябва да си препиша всички цитирани места за посещение и да ги потърся в Гугъл или в справочниците. 

Но задължително ще направим пътуване с корабче по каналите. 

2. Не ми се иска много натоварена програма, затова реших да останем повече дни в Холандия, а не само 5, както обикновено са препоръките.

3. Вариантите с кола под наем или колело са чудесни, само че за нас не са подходящи. Предпочитам транспорт с влак или автобус. 

 

Предполагам, че в Амстердам има туристически автобуси, с които се разглежда целия град? 

 

 

 

 

Връзка към мнение
На 7.01.2019 г. в 0:33, Roumiana Tantcheva каза:

Георги, много благодаря за отзивчивостта ти. Надявах се точно ти да ми отговориш. От всичко публикувано от теб става ясно, че прекрасно познаваш страната. 

1. Освен музеите в Амстердам, не знам точно какво друго е подходящо да посетим. Чета за някакви паркове, вятърни мелници, диги, замъци, дворци, библиотека в Амстердам, Kinder... (звучи ми като нещо за деца, но не знам какво е) и т. н. Май преди да задавам въпроси ще трябва да си препиша всички цитирани места за посещение и да ги потърся в Гугъл или в справочниците. 

Но задължително ще направим пътуване с корабче по каналите. 

2. Не ми се иска много натоварена програма, затова реших да останем повече дни в Холандия, а не само 5, както обикновено са препоръките.

3. Вариантите с кола под наем или колело са чудесни, само че за нас не са подходящи. Предпочитам транспорт с влак или автобус. 

 

Предполагам, че в Амстердам има туристически автобуси, с които се разглежда целия град? 

 

 

 

 

Малко се забавих, но ето 🙂

 

Значи препоръчвам времето да го разпределите 4 дни в Амстердам и 4 дни в Южна Холандия. 

- 2 дни музеи в Амстердам и 1 ден разходка. Rijksmuseum, Ван Гог и Ане Франк ще си глътнат време като стой та гледай. Пред Ван Гог и Rijksmuseum има прекрасна поляна, която става за излежаване, ако времето е хубаво. 

- 1 ден районът около Амстердам. Тук говорим за Zaanse Schans - леко потуристено, но живописно място с вятърни мелници, както и Volendam - приятно малко градче.  

 

Не е казано плътно да правите музеите един след друг де и после цял ден разходки, програмата може да е mix and match, за 4 дни имате време да свършите всичко. Аз лично не препоръчвам hop-on, hop-off автобусите, чарът на Амстердам е в разходките и ще го установите и сами. А и честно казано, всички топ места за гледане са в идеалния център на пешеходно разстояние от гарата. Попрегледай старички теми, писал съм доста подробни примерни маршрути за разходка, но в краен случай просто прибери картата в джоба и свивай по която уличка ти хареса. 

 

- 2 дни в Хага. Тук давам повече време от обикновено, защото и там има страхотни музеи - Escher, Vermeer. Както и квартала с тези музеи, има доста аристократично излъчване. Със сигурност не пропускайте залез на плажа на Scheveningen, лятото се стъмва към 11 сигурно и залезите са уникални. Ако колелото беше опция щях да препоръчам и да покарате малко по алеята покрай дюните, но като няма как и просто присъствие на плажа ще е интересно 🙂 Вижте и Madurodam - за внучката, а и за теб може да е интересно, малко по-разпускащо след по-сериозните музеи. 

- 1 ден в Делфт. Слабост ми е, няма как. Който и да пусне тема тук да пита за съвет, ще му намилам за Делфт 🙂

- 1 ден в Ротердам + Киндердайк. Ротердам е доста по-различен от останалите холандски градове - модерен с изчанчени сгради и живописни мостове. Ако не сте ходили до мелниците в Zaanse Schans, задължително да отидете до Киндердайк. Описал съм как се стига и до двете в тази тема.  Вие ще си прецените дали да отидете на едното, второто или на двете. Малко по-описателна тема за Южна Холандия ето тук

 

Планирайте 4 нощувки в Амстердам и 4 в някой от другите три града, близо са един до друг, а трябва да имате малко гъвкавост да променяте план в движение, ако някой ден вали нонстоп например. Плановете с местене на багаж и хотел всеки ден не са гъвкави 🙂

 

Това е, доста класически маршрут, някои биха казали клиширан, но за мен е супер. Пък и без личен превоз забиването по разни кьошенца ще е проблемно. 

 

Евентуално може да отделите ден от Южна Холандия за районите по на север, чувал съм че е доста по-различно там, но така и не успях да отида за толкова години живот. Но си мисля, че за лежерна почивка с фокус на музеи е чудесно така. 

 

Прехвърли темите, виж и официалните сайтове на разните музеи и атракции и ако има нещо за доизчистване, свиркай. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.