Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте! Съвсем случайно ми попадна сайтът на IMOOVA, който предлага сууупер евтино наемане на кемпери из цял свят, но най-вече в Щатите и Австралия на цени от 1 или 5 долара! В сайтът пише, че при наемането на кемпера се удържа депозит в размер на 1000 долара. Ок.

 

Винаги съм искала да прекося Австралия от единия бряг до другия и ако тази платформа наистина предлага такива цени без някакви скрити таксички и прочие, сериозно бих се замислила да го направя.

 

Моля, ако някой е използвал платформата да напише по едно мнение дали има задължителна застраховка на ден и колко е тя, например?

 

Редактирано от saved_
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това, което веднага ми се набива на очи е Kilometers allowence-a (900km ), така че ще ти е трудничко да обиколиш Австралия от бряг до бряг на тази цена. Всеки следващ километър ти е 0.32 австралийски долара, а там разстоянията са големи. От Пърт до Сидни са малко над 3900 км, т.е. като махнеш 900 км allowance, плащаш 3000 км х $0.32AUD = $960 AUD само за тази отсечка.

Връзка към мнение

Здравей, не знам къде си гледал тези 900 км, но навсякъде allowence-а е различен спрямо маршрута и е малко над посочените в Гугъл мапс километри, сиреч трябва да се придържаме към най-прекия път, без много отбивки тук и там.

Редактирано от saved_
Връзка към мнение

Много полезен сайт! Ако имаш съвпадение с маршрута който желаеш ти излиза на супер оферта. Реално теб те използват като шофьор, за да върнеш превозното средство, а ти получаваш съответното превозно средство на символична цена за определения маршрут. Гледам с тези евтини полети до НЗ може да се съчетае с една обиколка с кемпер. Даже и ферибота е безплатен.

Връзка към мнение

Да, то че е оферта, оферта е 🙂 Но ме притеснява да не би покрай този евтин каем на кемпера да върви и някаква супер скъпа задължителна застраховка 🤨

 

Че скоро ми се случи да резервирам през Експедия кола под наем на economyrentals на цена 2-3 долара, а като отидох там ми казаха, че имат задължителна застраховка в размер на 26 долара на ден! Аз бях направила застраховка от трета-страна компания, уж да ми е по-евтино, а то какво стана, накрая трябваше да плащам 2 застраховки, защото тяхната била ЗАДЪЛЖИТЕЛНА....

 

 

Връзка към мнение
преди 11 часа, saved_ каза:

Че скоро ми се случи да резервирам през Експедия кола под наем на economyrentals на цена 2-3 долара, а като отидох там ми казаха, че имат задължителна застраховка в размер на 26 долара на ден! Аз бях направила застраховка от трета-страна компания, уж да ми е по-евтино, а то какво стана, накрая трябваше да плащам 2 застраховки, защото тяхната била ЗАДЪЛЖИТЕЛНА....

 

В случая най-вероятно си купила през щатската експедия, а по подразбиране цените там не включват никакви застраховки, защото американците често имат покритие за тях по кредитните карти. Докато за европейци тези застраховки наистина са задължителни. Твоята допълнителна застраховка покрива нивото над задължителните. С две думи - не са те метнали 🙂

 

Иначе за конкретния сайт нямам мнение. Аз като дълбах също по австралийска тема (искам Аделейд до Дарвин) беше трудно. Или имаше ограничени километри или супер тежки такси за еднопосочен наем. Попаднах на друг такъв сайт, който основно релокира коли, не се сещам кой беше, но там пък имаше ограничение за дължината на наема и едва ли не се очаква по цял ден да си зад волана. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.