Прескочи до съдържание

Банков акаунт в Испания?


fxtrader

Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Мога ли да си отворя банков акаунт без да имам адрес в Испания? Имам български адрес и канадски но не и испански. Колегата ми испанец твърди че това е възможно и смятах докато съм на Тенерифе да опитам. Мислите ли че ще има проблеми?

Връзка към мнение
преди 23 минути , fxtrader каза:

Здравейте, 

 

Мога ли да си отворя банков акаунт без да имам адрес в Испания? Имам български адрес и канадски но не и испански. Колегата ми испанец твърди че това е възможно и смятах докато съм на Тенерифе да опитам. Мислите ли че ще има проблеми?

Това е много дълга и обширна тема с много неизвестни и опции.

Като цяло е възможно, но  зависи от банката и условията й, че и от клона й. Друг е въпроса  какви такси ще ти сложат, сигурно те интересува и това.

Най-лесно ще е да пробваш на място, хем си с испанец под ръка.

Доколкото виждам, в момента искат Certificado de residente o no residente, като самото вадене е 5 дни от полицията там, отделно се записва час за самата полиция..

 

Връзка към мнение
1 minute ago, Alexander said:

Това е много дълга и обширна тема с много неизвестни и опции.

Като цяло е възможно, но  зависи от банката и условията й, че и от клона й. Друг е въпроса  какви такси ще ти сложат, сигурно те интересува и това.

Най-лесно ще е да пробваш на място, хем си с испанец под ръка.

Доколкото виждам, в момента искат Certificado de residente o no residente, като самото вадене е 5 дни от полицията там, отделно се записва час за самата полиция..

 

А не няма да съм с испанец. Той ми е просто колега и ми препоръча BBVA понеже му се оплаках от моята офшорна банка. Значи мислиш че е невъзможно... Ще питам и ще кажа. Благодаря. 

Връзка към мнение

Отиваш на място и пробваш наред, това е. Не знам дали ще имаш време да изкараш, теоретично е възможно, но както казах, всяка банка има нейни условия и такси.

 

Със сигурност ще имаш проблеми, няма да стане лесно и бързо.

Това, че BBVA е добра за него, не значи, че и за теб ще е. Трябва да провериш условията им.

Имай предвид, че дори да предположим, че извадиш, ще имаш условия за мин салдо, минимална входяща сума на месец и т.н. Ако не се спазват отиваш на едни много кофти такси да речем от по 15-20 евро на месец.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
12 minutes ago, Alexander said:

Отиваш на място и пробваш наред, това е. Не знам дали ще имаш време да изкараш, теоретично е възможно, но както казах, всяка банка има нейни условия и такси.

 

Със сигурност ще имаш проблеми, няма да стане лесно и бързо.

Това, че BBVA е добра за него, не значи, че и за теб ще е. Трябва да провериш условията им.

Имай предвид, че дори да предположим, че извадиш, ще имаш условия за мин салдо, минимална входяща сума на месец и т.н. Ако не се спазват отиваш на едни много кофти такси да речем от по 15-20 евро на месец.

Парите в момента не са проблем така че минимална сума ще поддържам. Страх ме е испанските данъчни да не искат да им плащам някакви данъци. Това ми е по големия страх. 

Редактирано от fxtrader
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз не знам за какво ти е тази сметка, но ако смяташ да прекарваш по-големи суми, да ще имаш проблеми. 

Данъци няма за сега, ако не са на депозит. 

Стана си дълга кореспонденция и отделям мненията в отделна тема

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Малко късно, но ...

 

Expansión акаунт ти трябва. Повечето банки нямат такси, но имат изискване от 700€ на месец да минават през картата, иначе таксата е 30€, освен ако си до 29 години, тогава може и без 700-те€. 

Комуникацията е тромава, понякога изобщо липсваща. От няколко банки при заявление + отделно мейл, жалба до Европейската комисия (тъй като е право на всеки да си отвори базов банков акаунт - дебитна карта, без наличието на адрес), отговор получих единствено от Сантандер и Сабадел. Сантандер трябва на място. Сабадел си изпратих данните. Изпратиха ми кода за достъп и че картата е идадена, но трябва да подпиша документите на място в Мадрид, няма възможност с куриери и прочие, и съответно да си взема картата. Не е проблем, че това ще се случи Май месец. Сантандер комуникацията беше на испански. Сабадел на много развален английски и испански. В рамките на месец стана всичко (изключително тромава и бавна процедура).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.