Прескочи до съдържание

3 дни в Маракеш и околието, но къде?


stoyan.gotsev

Препоръчани мнения

Привет,

 

Хванах чисто новата линия на Aegean до Маракеш с много удобни връзки от/към София.

Ще прекараме 3 пълни дни там от неделя до вторник включително. Решили сме един от трите дни да си бъде за Маракеш, но останалите 2 дни ни се ще да мръднем някъде в радиус 200-300км около Маракеш с обществен транспорт или просто да ползваме транспорта на някой организиран тур.

Въпросът ми е: Може ли някой познавач на страната да ми препоръча какво би било добра идея да се види наоколо?

Виждам че има разни водопади, долини... Чудя се също до колко е интересно да си вземем някакъв едно/полудневен тур към Сахара или пък да отскочим за ден до Есауира или нещо друго наоколо. Бих се навил и на Казабланка за 1 ден със самолет от Маракеш, но чух доста лоши отзиви за града...

 

Благодаря предварително 🙂

Връзка към мнение

Благодаря, май ще съм с някакъв тур или обществен транспорт. Ще разгледам местата, но определено са сред дестинациите, за които има силно предлагане от Маракеш.

Връзка към мнение
преди 4 часа, stoyan.gotsev каза:

 

Хванах чисто новата линия на Aegean до Маракеш с много удобни връзки от/към София.

Дай повече инфо, цени, разписание... Аз мисля с Уиз и после Райънеър през Бергамо. 

Връзка към мнение

Пустинята, водопада Узуд,Eсауира е на около 200 км...В самия Маракеш също има какво да се разгледа...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, VVP каза:

Дай повече инфо, цени, разписание... Аз мисля с Уиз и после Райънеър през Бергамо. 

Може да ги видиш на сайта на авиокомпанията. Вторник и събота вечер има отиване, и връщане през нощта сряда и неделя. Пътува се с кратки престои в Атина, а и с приятна авиокомпания. Имат различни цени, но като цяло с Уизз и Раян със сигурност ще бъде по-евтино като цена ако се поразровиш.

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Някой може ли да препоръча App за Маракеш, от сорта на Uber, Bolt и т.н? Тези ги проверих и доколкото виждам, не поддържат тази дестинация.

Връзка към мнение

Някой летял ли е от Маракеш скоро с Раян?Прочитам,че на летището не приемат мобилни бордни карти.На чекин гише издават ли безплатно или трябва да търся къде да я принтирам предварително?

Връзка към мнение

От Фес летях преди два месеца  и райън също не приемаха мобилни. Наложи се вечерта да търсим спешно да принтираме, а на място после нямаше къде, попитах.

Предполагам в Маракеш е същото 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.