Прескочи до съдържание

Пътуване в Япония с деца


GHI

Препоръчани мнения

Благодаря на всички за полезната информация. Ева, ще бъде супер да споделиш практическия опит от нощното придвижване Ханеда - Токио. Ще имаш "честа" да си пионер в това начинание. И аз съм малко притеснен, но предвид отзивите за това, как са организирани нещата в Япония, смятам че всичко ще се нареди както трябва, по един или друг начин:). Както се казваше в една отдавнашна реклама, важното е човек да има желание - за всичко останало има кредитна карта:).

 

Погледнах хотела на Дани и съм доволен от двойната стая. Ще огледам по-подробно местоположението и транспортните връзки, но на пръв поглед е това, което ми трябва.

 

Прочетох, че много хотели на приемали късно чекиране. Ева, вероятно си проверила с твоя хотел. Има ли някой опит с късно чекиране в х. в Токио?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно подкрепям мнението на Isa. В Токио всичко е свързано и удобно, важно е да имате гара наблизо, а коя и къде - не е толкова ключово. Проблемът е, че бюджетните хотели са бизнес тип хотелите - с малки стаички и не са пригодени за семейства. Аз бих ви посъветвала да погледнете в airbnb - има приятни опции и ще се почуствате малко като местни. А и да имаш кухничка е винаги добра опция с деца. Като локация навсякъде по кръговата линия е добре, както и по линиите на метрото.

За късното кацане на Ханеда - има късни нощни автобуси до ключови места в града - ще ти дадат идея в кои квартали да търсиш квартира.

Шинкансена за Киото тръгва от Токио централ и спира и на Шинагава.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, GHI каза:

Благодаря на всички за полезната информация. Ева, ще бъде супер да споделиш практическия опит от нощното придвижване Ханеда - Токио. Ще имаш "честа" да си пионер в това начинание. И аз съм малко притеснен, но предвид отзивите за това, как са организирани нещата в Япония, смятам че всичко ще се нареди както трябва, по един или друг начин:). Както се казваше в една отдавнашна реклама, важното е човек да има желание - за всичко останало има кредитна карта:).

 

Погледнах хотела на Дани и съм доволен от двойната стая. Ще огледам по-подробно местоположението и транспортните връзки, но на пръв поглед е това, което ми трябва.

 

Прочетох, че много хотели на приемали късно чекиране. Ева, вероятно си проверила с твоя хотел. Има ли някой опит с късно чекиране в х. в Токио?

Моят е с 24 ч рецепция. Ако им пишеш ще ти потвърдят. Много са любезни. Търсиха ми подходящите влакове.

Това е бизнес хотел.

На почти всеки етаж има бизнес салон с денонощно ползване компютър, принтер + безплатни кафе, чай и вода.

Не съм ползвала закуските, че излизах рано. Но ми казаха, че са добри.

Ще ти направя схема, но изходите от  JR гарата са само 2 и не можеш да сбъркаш.

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в https://ikebukuro.metropolitan.jp/?utm_source=google&utm_medium=knowledepanel

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro

Беше идеално според цената и местоположението. Стриктно се спазва часът за настаняване. При напускането, още от вечерта си уредихме сметките, за да не се бавим на сутринта, когато отпътувахме.Говорят английски език, дават чадъри при дъжд, Изискваха, тогава, предварителен депозит по-голям от самата цена на нущивките за целия период.Парите бяха блокирана по картата почти две седмици след като се завърнахме. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

@GHI ето и информация за придвижването ни от летище Ханеда до хотела /в близост до станция Jimbocho на метрото/:

Полетът ни закъсня с над 40 минути. Още от Доха излетяхме със закъснение. В крайна сметка излязохме от летището към 12.30 ч. през нощта. Съответно бяхме изпуснали Monorail и метрото. Веднага намерихме гишето за продажба на билети за Limousine bus - точно след като си взехме багажа и минахме митницата. На няколко метра от там е и гишето за информация. Няма как да се объркате. Оказа се, че следващият автобус е след повече от час и не спира в близост до нашия хотел. Цената на билет за автобуса беше 1860 йени /по спомен, дано не бъркам, но е нещо подобно/. Тоест - след автобуса щеше да ни се наложи да вземем такси, тъй като метрото не работеше вече. Решихме да вземем такси директно от летището, тъй като вече бяхме доста изморени. На информация ни казаха, че ще ни струва малко над 10 000 йени. Взехме такси и действително до хотела апаратът отчете малко над 10 000 йени. Най-странното в цялата история беше, че точно като спряхме и апаратът показваше 10 400 йени /или нещо подобно/ шофьорът натисна някакви копчета и сумата стана 7 700 йени. Това беше и сумата, която платихме - 7 700 йени летище-хотел. Не разбрах защо така се намали цената 🙂

По-късно или утре ще кача снимки в моята тема 🙂 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ева, благодаря за ценната информация. Не съм влизал от отдавна в страницата на Магеланци и едва сега видях коментара ти. С интерес ще погледна какво споделяш от престоя ти ви Япония. Надявам се всичко да е минало добре и пътуването да е покрило очакванията ви.

 

Аз с нетърпение очаквам престоящото юлско пътуване до Япония и обратно :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Вече в Япония. След четири дни в Токио и дневно посещение в Нико се подготвяме за Киото и Нара. Избрахме Осака за отправна точка.  До тук хубави впечатления от Токио, прекрасен Нико и особено усещане от Осака. Подвърждавам мненията, че транспортът навсякъде е изключително добре организиран и няма как да се загубиш или объркаш, дори и да искаш:) Приятно съм изненадан, че всички спирки, линии, входове и изходи на метрото и останалия железопътен транспорт са означени и на английски. 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 часа, GHI каза:

Вече в Япония. След четири дни в Токио и дневно посещение в Нико се подготвяме за Киото и Нара. Избрахме Осака за отправна точка.  До тук хубави впечатления от Токио, прекрасен Нико и особено усещане от Осака. Подвърждавам мненията, че транспортът навсякъде е изключително добре организиран и няма как да се загубиш или объркаш, дори и да искаш:) Приятно съм изненадан, че всички спирки, линии, входове и изходи на метрото и останалия железопътен транспорт са означени и на английски. 

 

 

Чакаме разказ и снимки:)))

Приятно пътешествие пожелавам!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, GHI каза:

Приятно съм изненадан, че всички спирки, линии, входове и изходи на метрото и останалия железопътен транспорт са означени и на английски.

Не е изненада, винаги си е било така. Само че има хора, които ги виждат и такива, които не ги виждат.🤷‍♂️

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.