Прескочи до съдържание

Скоростна лодка из марината на Дубай през януари


Препоръчани мнения

Някой може ли да ми препоръча ако е правил круиз по Дубай Марина и сега януари месец дали е ок, че в някой сайтове чета,че умирали от студ и ставали мокри и все пак зависи и с какво се прави круиза де. Предполагам с нещо такова ще стана на нищо 😂😂

 

image.png.36a768c993812034ac0b7914f4b69ccf.png

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Ако е само в Марината можете да хванете водния градски транспорт и ще сте сухи. Ако хванете нещо подобно 

DBB364FC-78A2-4877-9FA2-93C8B4585995.jpeg.475089b6f20a0a9226f401ad85ad1e5c.jpeg

по-скоро ще сте мокри (шанс е ако пътниците са по-възрастни лодката да не се джаска много).  Гадното е когато лодката се движи бързо (от вятъра замръзваш в мократа фанелка), като лодката е спряла за снимки е ОК. Решението е един дъждобран или една ветровка под спасителната жилетка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Oldkozel каза:

Ако е само в Марината можете да хванете водния градски транспорт и ще сте сухи.

Чувал съм за този транспорт ама какво представлява, никога не съм се итересувал. Да не е това? И важат ли NOL картите?

 

image.png.f1b0cdee407359c1d22d97e59a752a13.png

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 23 минути , Ivko каза:

 Да не е това? 

 

image.png.f1b0cdee407359c1d22d97e59a752a13.png

Това е Dubai Ferry - бръмчи от  Ал Губайба до Marina mall  - по трасето се минава покрай основни дубайски забележителности  с изглед от морето - Джумейра бийч, Джумейра бийч хотел, островите "The World", Бурж ал Араб, "Палмата" и накрая влизаш в Марината. 
Добър (и най-евтин) начин да се види скайлайна на Дубай от морето. Де се има предвид, че понякога, при по-силно вълнение, не работи. 

А вътре в Марината си има едни други по-малки лодки - Dubai Water Bus 

Редактирано от Фичо
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Oldkozel каза:

С подобни съм се возил в Дейра за преминаване към стария град ама помня, че плащах 1 дирхам мисля

Връзка към мнение
преди 4 минути , Ivko каза:

С подобни съм се возил в Дейра за преминаване към стария град ама помня, че плащах 1 дирхам мисля

Онези за пресичане на крийка за по 1 дирхам са други - те са дървена лодка "абра".  Те са си атракция! Който ходи в Дубай трябва поне веднъж да ги пробва. :smile3:

Ето в това мнение съм давал някакви препоръки и има инфо за Марината и лодките. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сайта пише, че са ги сменили миналата година и новите са климатизирани. Не знам обаче новата им визия. Преди беше като по-голяма абра или малко корабче тип Венеция.

Връзка към мнение
преди 26 минути , Фил каза:

Това е Dubai Ferry - бръмчи от  Ал Губайба до Marina mall  - по трасето се минава покрай основни дубайски забележителности  с изглед от морето - Джумейра бийч, Джумейра бийч хотел, островите "The World", Бурж ал Араб, "Палмата" и накрая влизаш в Марината.

преди 13 минути , Фил каза:

Онези за пресичане на крийка за по 1 дирхам са други - те са дървена лодка "абра".  Те са си атракция! Който ходи в Дубай трябва поне веднъж да ги пробва. :smile3:

Ето в това мнение съм давал някакви препоръки и има инфо за Марината и лодките. 

 

 Даа благодаря сега ще взема малко информация от там и да видях сега оферти за Dubai Ferry и мисля, че трябва се възползвам също и Dubai water bus в Марината. До момента само пешеходно съм ги обикалял.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ферито за 50 дирхама много не ме израдва. Върви доста навътре в морето, а ако има и пясък във въздуха гледката съвсем отива на кино. Мога да постна снимки довечера ако искаш.

Връзка към мнение

Това не го знаех, изглежда яко, ама леко са се увлекли с цената ... :grin: 
(а аз лично трябва и да сваля 4 кила за да ме пуснат :biggrin: ) 

xline-dubai-marina-presentation_flejat-1
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Oldkozel каза:

Лично наш Григор Димитров преди турнира в Дубай миналата година се измята там 🙂

Пропуснал съм това инфо :wink: 
По-важното е, че Григор днес изямта с 3:1 Куевас! :clapping::locomotive:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Oldkozel каза:

Ферито за 50 дирхама много не ме израдва. Върви доста навътре в морето, а ако има и пясък във въздуха гледката съвсем отива на кино. Мога да постна снимки довечера ако искаш.

Същия опит имам и аз. Нищо не видях от скайлайна на Дубай 😉

Интересно беше, че седейки на сушата не виждах такъв проблем и не предположих, че няма да има гледка. Беше си съвсем ок времето. Като влязохме навътре обаче и града изчезна.

Редактирано от Vyara
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Vyara каза:

Същия опит имам и аз. Нищо не видях от скайлайна на Дубай 😉

Интересно беше, че седейки на сушата не виждах такъв проблем и не предположих, че няма да има гледка. Беше си съвсем ок времето. Като влязохме навътре обаче и града изчезна.

 Зачи @Фил е имал късмет, като се е возил 🤡

Връзка към мнение
На 16.01.2019 г. в 15:04, Фил каза:

Това не го знаех, изглежда яко, ама леко са се увлекли с цената ... :grin: 
(а аз лично трябва и да сваля 4 кила за да ме пуснат :biggrin: ) 

  Аз много се зарибих в Коста Рика , но това го пропуснахме . Цената е пълна глупост :angry:

 

892745570_DiamantePhotoC.Fernandez-23.jpg.d8166133a654217c6ff26adaa37eb069.jpg

 

 

Връзка към мнение
На 16.01.2019 г. в 13:41, Ivko каза:

Някой може ли да ми препоръча ако е правил круиз по Дубай Марина и сега януари месец дали е ок, че в някой сайтове чета,че умирали от студ и ставали мокри и все пак зависи и с какво се прави круиза де. Предполагам с нещо такова ще стана на нищо 😂😂

 

image.png.36a768c993812034ac0b7914f4b69ccf.png

Ние си бяхме букнали круиз по Маринта през този сайт https://xclusivecruise.com миналия месец и определено си останахме и  сухички и топлички🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Millenium каза:

Ние си бяхме букнали круиз по Маринта през този сайт https://xclusivecruise.com миналия месец и определено си останахме и  сухички и топлички🙂

На круиз по Марината ясно, че сте си сухички и топлички :smile3:, по-горе идеше реч за разходки в морето със скоростните лодки. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.