Прескочи до съдържание

Седмица в Лондон с дете


Препоръчани мнения

Здравейте, предстой ми пътуване в Лондон за една седмица 30.01- 06.02 - трима възрастни с дете на 7 години . 

Имам няколко въпроса / въпреки, че изчетох доста по темата /  - ще кацнем на летище Лутан и ще ни вземат с кола, но на връщане ще пътуваме с easy bus, въпроса ми е трябва ли да купувам билет за детето/ четох, че е безплатно , но все пак място за него / 

И бихте ли ми препоръчали за платените забележителности , кои оферти за трима възрастни с дете са най-изгодни, комбинираните билети или офертите 2 в 1 / мисля да си вземем weekly travelcard с офертите 2 в 1, но те са за двама ? , а третия с комбиниран билет ? или.... / 

Ако може и съвет за какви карти за транспорт ще са изгодни? Ще спим в Crystal Palace ?

В програмата сме включили от платените забележителности -  Westminster abbey, London eye, London Dungeon, Sea life, na Greeenwich  евентуално кое е платено - natoinal maritime museum , Tower of London, Tower bridge, Madam Tussaud, monument .....

Искам колкото се може повече, да обиколим , но едва ли ще можем .. Приемам всякакви съвети какво още си заслужава да включим в програмата, като за първи път, къде да хапваме - повечето в движение, но и да опитаме различни кухни.

Ще ми се и на мюзикъл да отидем, но трябва де е подходящ за детето, за да не му е скучно и ако може да  е около 15-20 п. Много условности ...

Моля ви за съвети и предложения .

Благодаря предварително

  

Връзка към мнение

Още нещо  да попитам, ако се възползваме от офертите 2 в 1 - кои да са те на National rail или national express  или няма значение . Едните се купуват от големите гари , а другите и каква изобщо е разликата?

Връзка към мнение
преди 36 минути , Evita каза:

Ще ми се и на мюзикъл да отидем, но трябва де е подходящ за детето, за да не му е скучно и ако може да  е около 15-20 п. Много условности ...

Нека за това да ти кажа първо, а ако не се включат  други магеланци за останалите въпроси, ще опитам да помогна.

 

Мюзикълите са много дълги. Над 2.5 часа. Има и по-дълги. На последния, който ходих - Mamma Mia - имаше едно-две деца. Всички си тръгнаха в паузата. Не знам долколко ще му е интересно на детето. 

 

Относно цената - има и по-евтини - аз знам за £29, купувала съм такива и бяха най-евтини, но е възможно да има постановки и с £20. Говоря за стандартно купуване, не за last minute намаление. Обаче те са винаги на най-лошите места или на последен балкон. Ако сте с дете, изключено е да му задържите вниманието. По-добре оставете театъра, когато сте сами.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 39 минути , Evita каза:

на връщане ще пътуваме с easy bus, въпроса ми е трябва ли да купувам билет за детето/ четох, че е безплатно , но все пак място за него /   

Градският транспорт в Лондон (TFL) е безплатен за вашето дете на 7 год. Обаче Лутън е извън Лондон и затова на детето ще трябва да купите билет за EasyBus.

Връзка към мнение

Нямам скорошен опит с деца, но преди доста години, когато девойките бяха в групата на малолетните, съм пътувала с тях между Оксфорд и Лондон (не помня с точно коя линия, но едва ли има значение, цените бяха еднакви) и тогава шофьорът ме попита на колко са години. Като разбра че са на 10 и 12 ми каза "Lucky you" и пътувахме само с моя билет.

Сега не знам какви са условията. Все пак от тогава има повече от 10 години.

Връзка към мнение
преди 54 минути , Гост каза:

Нека за това да ти кажа първо, а ако не се включат  други магеланци за останалите въпроси, ще опитам да помогна.

 

Мюзикълите са много дълги. Над 2.5 часа. Има и по-дълги. На последния, който ходих - Mamma Mia - имаше едно-две деца. Всички си тръгнаха в паузата. Не знам долколко ще му е интересно на детето. 

 

Относно цената - има и по-евтини - аз знам за £29, купувала съм такива и бяха най-евтини, но е възможно да има постановки и с £20. Говоря за стандартно купуване, не за last minute намаление. Обаче те са винаги на най-лошите места или на последен балкон. Ако сте с дете, изключено е да му задържите вниманието. По-добре оставете театъра, когато сте сами.

Rainy  благодаря за отговора - мислех някакъв детски мюзикъл , като цар лъв например , но може би ще отпадне от програмата 

 

преди 46 минути , vorbis каза:

Градският транспорт в Лондон (TFL) е безплатен за вашето дете на 7 год. Обаче Лутън е извън Лондон и затова на детето ще трябва да купите билет за EasyBus.

Vorbis благодаря и на теб - уж четох много по тази тема , но нещо се загубих в многото информация , а не ми се връща пак да търся .

Връзка към мнение
преди 18 минути , Lyubina каза:

Нямам скорошен опит с деца, но преди доста години, когато девойките бяха в групата на малолетните, съм пътувала с тях между Оксфорд и Лондон (не помня с точно коя линия, но едва ли има значение, цените бяха еднакви) и тогава шофьорът ме попита на колко са години. Като разбра че са на 10 и 12 ми каза "Lucky you" и пътувахме само с моя билет.

Сега не знам какви са условията. Все пак от тогава има повече от 10 години.

Ще се купува билет, няма да рискувам / незнам защо реших , че пътува безплатно / 

Билет за easy bus  в 16:40 добре ли е като час до летище Лутан - самолета излита в 21: 25  

Връзка към мнение
преди 6 часа, Evita каза:

Билет за easy bus  в 16:40 добре ли е като час до летище Лутан - самолета излита в 21: 25  

По разписание в колко часа пристига автобусът? Какъв ден от седмицата е? От къде се качваш на автобуса? Има разлика дали се качваш в 16:40 от Виктория или от Golders Green.

Връзка към мнение
На 21.01.2019 г. в 7:47, Evita каза:

От Виктория , денят е сряда , а по разписание  пристига 18:35 на летище

Би трябвало всичко да е наред, освен ако не си Марко Тотев. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.