Прескочи до съдържание

Здравейте магеланци :) 5 дни в Барселона


Raya Vladova

Препоръчани мнения

Здравейте, магелнаци аз съм новобранка на 21 години. 🙂 Родом от Пловдив, но в момента живея в София. От малка мечтая да пътувам и да опознавам света и от близката година и половина ми се отдава повечко възможност за пътуване. Oбщо взето малкото опит, който имам е насъбран наскоро и желанието и жаждата ми за пътуване стават все по-големи. С интерес чета пътеписите тук, както и развилите се дискусии и бих искала и аз да създам една като за начало. :)                                           

 

Макар и доста далеч във времето, си организирахме с моя приятел 5дневна екскурзия за Барселона. 25-30.07 (за рожденния ми ден). Много бих се радвала, ако получа малко полезни съвети и информация относно забележителности - заслужаващи си и не чак толкова. Ориентировъчни цени на входове, където има такива, цени на транспорта, както и в заведенията. Намерили сме си квартира от airbnb в района на Montujic и Plaza Espana. Има много близки метростанции на различни линии до нас. 

 

Ще имаме цели 5 дни и ми се иска, ако някой може да ми каже рално тези 5 дни за какво ще ми стигнат и за какво не, за да не пренатоварваме излишно програмата.

 

Ще съм благодарна за всякаква полезна информация 🙂 

 

Редактирано от Raya Vladova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Айде още една майничка на борда! Добре дошла! 🙂

 

За Барселона ми се струва, че има още мнооого време. Сигурно ще вмъкнеш поне още едно-две пътувания преди това. Иначе добър квартал за настаняване е Eixample. Може да споделиш твоето местенце, за да видим все пак какво таргетираш. За 5 дни там може да включиш и някой еднодневен тур - до ботаническата градина в Бланес или пък Сиджес.

Връзка към мнение

Даа, съгласна съм, че има много време ама за момента преди това имам само един Рим след 2 дена и гледам да се радвам в студените дни с мисли за слънчевата Исапния. 😄 

 

Ще ги погледна тези еднодневни турове. На мен Барселона ми се струва, че има толкова много интеренси места, че дори и цели 5 дена не стигат 😄 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Рая,

В Барселона много внимавайте с чантите и документите, казвам го от опит. Много бързо пипат хората и качествено, докато се усетиш си без документи и с една камара главоболия.

Пожелавам ти приятно прекарване.

Връзка към мнение

За Барселона никога не стигат, колкото и дни да имате. Страхотен град влюбен съм в него. Лично аз вече всяка година поне веднъж съм там като последно бях август 2018 за 10 дена и видях и ходих на места, които не съм до сега, а това ми е вече 5-то ходене там за по минимум седмица и още повече, че ще сте там в разгара на сезона/лятото и може на много места да се ходи освен на плаж за мен две места, които не трябва да се пропускат при ходене до Барселона са Sitges /курортно градче на 30км от Барселона/ и Montserrat / град,планина,манастир всичко в едно на около 60км/, но за тези две места си трябва по един ден.

 

 Тук има цяла тема за Барселона, която като имаш време може да прочетеш, като съм дал линк от страницата конкретно от която може да четеш последна информация за транспорта и други подробности.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

горещо препоръчвам Гирона (Жирона) и ако сте фенове на Салвадор Дали - музеят във Фигерас - уникален е! 

В самата Барселона препоръчвам паркът Гюел, къщите на Гауди (отвън), палатът на Музиката (отвътре), разходка по ла Рамбла, хапване на уникални плодове и фрешове на пазара, Барио Готик, пристанището, ла Рибера, Саграда Фамилия и др. Препоръчвам пътеводителя "Пеша из Барселона" на National Geographic. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Монсерат е задължителен, макар да отнеме цял ден смятам, че ще си заслужава. Също така съм се наканила на ботаническата градина в Бланес, за които научих от "oli_mali" , но така и не мога да разбера с какво мога да стигна до там.

Иии смятам другото време да отдам изцяло на Барселона, тъй като до сега не съм ходила и макар да има толкова хубави места около нея ще тярбва да останат за следващия път. 

 

Много много благодаря за хубавите предложения, със сигурност ако не успеем този път, то следващия ще стигнем и до тях. 

 

Благодаря и за темата, която ми споделихте, ще я прочета обстойно 🙂

Редактирано от Raya Vladova
Връзка към мнение

А някакви мнения за плажа на  Барселона "Playa de la Barceloneta" ? иска ми се поне половин ден да си изкараме на него, защото не искам да губим време в път за друг плаж извън Барселона. Предполагам,че има места с по-хубави плажове, но искам да си спестим малко време.. 

 

Ако някой може да каже нещо и за плажа би било супер 🙂 

 

@veseliache Чувала съм, че има разходки с фериботчета/лодки, знаете ли нещо за тях, защото видях, че ми препоръчахте пристанището и предполагам ако има някакви такива турчета, тръгват от там? 🙂

Връзка към мнение

Лично на мен централния плаж не ми харесва много много е каменисто във водата и малко мръсно все пак пристанището е на близо. Аз съм ходил предимно на плаж в Badalona, което е нещо като 'квартал' и аз не знам, но се стига с метро, което спира в самия център на 'квартала' или с влак, който спира на 50м от плажа. И за двете е нужно само градско билетче.

 

 

Untitled.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , Raya Vladova каза:

 

 

@veseliache Чувала съм, че има разходки с фериботчета/лодки, знаете ли нещо за тях, защото видях, че ми препоръчахте пристанището и предполагам ако има някакви такива турчета, тръгват от там? 🙂

пристанището го препоръчвам за разходка, както и квартала до него. Нямам идея дали има разходки с лодки...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер, благодаря за информацията.

 

@oli_mali Moже ли да ми кажете повече за ботаническата градина в Бланес. Как се стига до там, колко време е необхдимо за разглеждането и за пътя, вход? Благодаря предварително 🙂 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Raya Vladova каза:

 

@oli_mali Moже ли да ми кажете повече за ботаническата градина в Бланес. Как се стига до там, колко време е необхдимо за разглеждането и за пътя, вход? Благодаря предварително 🙂 

Ние ходихме с влак, пътя беше около 50 мин в едната посока. Самата градина се разглежда за около 2 часа - има много видове кактуси и красиви гледки отвисоко към морето. Входа е 7 евро. Струва си, но на мен Сиджес ми допадна повече, ако трябва да избирам. Но пък и ние хванахме фестивала на цветята в Сиджес, може би затова натежават везните натам.

Връзка към мнение

@oli_mali а кога е този фестивал 🙂 

 

А този влак спира в градчето Бланес и като слезете градината близо ли е или се ползва някакъв транспорт?

Също така, ако може да ми кажеш от къде хванахте влака 🙂 

 

Благодаря предваритлено.

Редактирано от Raya Vladova
Връзка към мнение

Само 5 дни и да гониш влакове за съседни градчета или плажове... - не си го причинявайте. 

 

5 дни само за Барселона не стигат. 

 

Половин/един ден на градския плаж е просто задължителен. И не защото морето е много хубаво, а заради самата атмосфера. Ние през деня си гонехме програмата и следобедите разпускахме на плажа. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@гост Ами попринцип е така, но не съм от типа хора, който се редят по опашки и влизат във всяка възможна забележителност.. а просто се наслаждавам на града и атмосферата му и влизам там където наистина смятам, че си залсужава според мойте разбирания.

Определено няма да ходим на плаж извън Барселона, ще си отделим ден-два, в които половината ден да прекракаме на градския плаж.

 

Макар извън Барселона, Монсерат е място, което със сигурност бих искала да посетя дори и да изпусна нещо от Барселона, а и няма да отнеме повече от половин ден - особено, ако се тръгне в ранен час по обяд ще сме се върнали, поне така си мисля.. 😄 🙂

Връзка към мнение
преди 5 часа, Raya Vladova каза:

@oli_mali а кога е този фестивал 🙂  

  

А този влак спира в градчето Бланес и като слезете градината близо ли е или се ползва някакъв транспорт? 

Също така, ако може да ми кажеш от къде хванахте влака 🙂 

Тази година фестивала на цветята в Сиджес ще е на 23 юни. Ето линк.

Влакът за Бланес спира в самото градче и мисля, че пеша стигнахме до градината. Не си спомням от къде го хванахме.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Raya Vladova каза:

@гост Макар извън Барселона, Монсерат е място, което със сигурност бих искала да посетя дори и да изпусна нещо от Барселона, а и няма да отнеме повече от половин ден - особено, ако се тръгне в ранен час по обяд ще сме се върнали, поне така си мисля..

🙂

Хахаха няма такова нещо. Колкото й рано да хванете ще сте там след час и половина най-рано на самия манастир горе, а там цял ден не стига за разглеждане то е огромно. Аз съм ходил два пъти и съм се прибирал в барселона към 8 вечертта тръгвайки в 9 сутрин.

Връзка към мнение
Катя мравката

Дано не ви се случи някой празник на манастира като при мен. Автобусът спря поради задръстване на поне 1 час и половина преди паркинга. Мислех че ще умра докато пухтях нагоре в жегата. А в манастира имаше огромни опашки каквито не бях виждала. А асъм се редила за пачка кибрит по Луканово време.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.