Прескочи до съдържание

Венеция до Падуа и Верона с влак


Аля

Препоръчани мнения

Здравейте, някой опитвал ли е посещение от Венеция до Падуа и Верона с влак? Могат ли да се разгледат в един ден или трябва да се отдели поне по един ден за всеки град? Има ли възможност да се купи един билет до Верона, да се слезе в Падуа (и във Винченца?) и после със същия билет да се продължи до Верона? Какви са цените на влаковете?

Ще бъдем няколко дни във Венеция и ми се иска да направим посещение и до тези градове, та се опитвам да проуча варианти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Аля каза:

Здравейте, някой опитвал ли е посещение от Венеция до Падуа и Верона с влак? Могат ли да се разгледат в един ден или трябва да се отдели поне по един ден за всеки град? Има ли възможност да се купи един билет до Верона, да се слезе в Падуа (и във Винченца?) и после със същия билет да се продължи до Верона? Какви са цените на влаковете?

Ще бъдем няколко дни във Венеция и ми се иска да направим посещение и до тези градове, та се опитвам да проуча варианти.

С влак от Венеция до Падуа е около 20 минути с регионалните влакове, като билетът е 4-5 евро.

От Падуа до Виченца е 15 минути и е 4,35 евро.

С Фреча Росса - бързите влакове  се стига с пет минути по-бързо, ама, цената е 4 пъти повече и нагоре. 

Което си няма смисъл, при тези кратки разстояния.

От гарата Санта Лучия , сутринта, вземате влак до Виченца, гарата е съвсем близо до центъра. разглеждате, после вземате оттам влака за Падуа, пак разглеждате и се връщате във Венеция. Между Падуа и Венеция има много влакове. За Виченца са по -нарядко. За това, първо идете там.

В един ден Верона, Виченца и Падуа с влак не става.

Но Падуа и Виченца набръжко- може, според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря много, супер полезна информация. Ще го направим в два дни тогава! Още един въпрос. Как се различават бързите от другите влакове? Аз се опитах да вляза на Трениталия за разписание и цени, ама ми дава само някакви влакове до Верона следобяд и без възможност за закупуване билети онлайн. Аз ли не мога да се ориентирам, не знам.

 

Връзка към мнение

Regionale , Regionale Veloce  са регионални. При тях няма запазени места  и билета трябва да с чекира на автомат на перона.

Другите са стрелите  Frecia (Rossa, Argento, Bianca) и  Intercity .

Regionale  спират на всяка керемидка и са доста по-бавни от Regionale Veloce 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, а на тези Regionale Veloce само на гарата ли може да се види разписание? Билетите от автомати ли се купуват лил от гише?

А и за Милано същите влакове ли са - Regionale Veloce или трябва да се търсят бързите?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На сайта https://www.trenitalia.com/tcom-en

ги има и едните и другите. Може да избереш да ти показва само регионални.

Билети може да вземеш от автомат или гише, май имаше някаква надценка ако го купиш на гише

Редактирано от Климент
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, пробвах се със сайта първо, но ми дава само някакви следобедни за Верона, без цени. Не можах нещо да се ориентирам. Балгодаря, ще прабвам пак.

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Климент каза:

На сайта https://www.trenitalia.com/tcom-en

ги има и едните и другите. Може да избереш да ти показва само регионални.

Билети може да вземеш от автомат или гише, май имаше някаква надценка ако го купиш на гише

Няма надценка, ако е от гише. Поне, миналата седмица, нямаше. Пътувахме между Венеция, падуа и виченца с влак.Някои автомати приемат само КК.

На някои гари / например, в Падуа/, ако ще си купуваш билет от гише, трябва , първо да си вземеш билетче за реда, от машината и да чакаш на таблото, кога ще излезе твоят номер, за да влезеш при касиерите, които са в остъклено помещение

Във Виченца няма такава машина, има автомати или направо се редиш на опашката за гишенцата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Аля каза:

Да, пробвах се със сайта първо, но ми дава само някакви следобедни за Верона, без цени. Не можах нещо да се ориентирам. Балгодаря, ще прабвам пак.

 

Смени датата и часа, по подразбиране слага днешна 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като отидеш на сайта, горе имаш 3 бутона:

 

1887228255_Screenshot(136).png.0d4468842226536fb30b2888ba749966.png

 

Средният Frecce е за бързите влакове. Този, в дясно - Регионале е за регионалните.

Натискаш го и си избираш :

464705645_Screenshot(137).png.332645bec70e2ccfc3daa21184fa8980.png

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Климент said:

Смени датата и часа, по подразбиране слага днешна 

Да, направих го, но въпреки това. Сложих действителна дата, на която ще ходим и час 10.00, но ми даде три следобедни влака, след 13, 45 ч. от които цена само за един. Ще пробвам пак.

 

1 hour ago, AlexandraKo said:

Като отидеш на сайта, горе имаш 3 бутона:

 

1887228255_Screenshot(136).png.0d4468842226536fb30b2888ba749966.png

 

Средният Frecce е за бързите влакове. Този, в дясно - Регионале е за регионалните.

Натискаш го и си избираш :

464705645_Screenshot(137).png.332645bec70e2ccfc3daa21184fa8980.png

 

Супер, много благодаря!

Връзка към мнение
3 minutes ago, aleks_s said:

Аля, успя ли да се справиш? Ако имаш нужда от превод- насреща съм 🙂

 

Успях! С толкова подробни обяснения, как да не се справя. Справям се с английски, благодаря ти. Ако се помъча много и с италаинския ще го докарам, но си има на английски.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.