Прескочи до съдържание

Посещение на Израел с печат от мюсюлманска държава и посещение с израелски печат


muchachote

Препоръчани мнения

На 24.12.2018 г. в 10:05, Георги Матеев каза:

С покана от местни хора и най-вероятно изваждане на визата от посолството в София. Има обаче вариант да уредят визата и в Бейрут и направо да я взема като стигна там.

И аз съм запален по Ливан. Но току що прочетох  следното нещо:

Притежатели на паспорти, в които има положени израелски визи, не се допускат в страната, независимо от статута на пътуващия.

 

Как да го разбирам това? Визи или печати? Аз имам в паспорта някаква бяла лепенка с баркод и цифри, която не мога да отлепя защото е много солидно лепилото от зад и страницата ще остане май с дупка!

Връзка към мнение
преди 25 минути , muchachote каза:

И аз съм запален по Ливан. Но току що прочетох  следното нещо:

Притежатели на паспорти, в които има положени израелски визи, не се допускат в страната, независимо от статута на пътуващия.

 

Как да го разбирам това? Визи или печати? Аз имам в паспорта някаква бяла лепенка с баркод и цифри, която не мога да отлепя защото е много солидно лепилото от зад и страницата ще остане май с дупка!

Каквото и да е индикация, че си стъпвал в Израел, е проблем за Ливан. Даже ако имаш изходен египетски печат от сухоземна граница с Израел и нямаш входен израелски (защото си помолил да не ти слагат), пак ще имаш проблем да влезеш в Ливан. И в няколко други държави.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 50 минути , muchachote каза:

И аз съм запален по Ливан. Но току що прочетох  следното нещо:

Притежатели на паспорти, в които има положени израелски визи, не се допускат в страната, независимо от статута на пътуващия.

 

Как да го разбирам това? Визи или печати? Аз имам в паспорта някаква бяла лепенка с баркод и цифри, която не мога да отлепя защото е много солидно лепилото от зад и страницата ще остане май с дупка!

Мъжът ми скоро ми каза, че прочел, че Израел започнали да слагат печати на отделен лист-документ и нищо в паспортите, с цел да нямат посетилите Израел проблеми след това в други държави. Не знам подробности, трябва да потърся информация.

Връзка към мнение
преди 1 минута , zon каза:

Мъжът ми скоро ми каза, че прочел, че Израел започнали да слагат печати на отделен лист-документ и нищо в паспортите, с цел да нямат посетилите Израел проблеми след това в други държави. Не знам подробности, трябва да потърся информация.

От доста време е така. Но ако влезеш по въздух. Ако излизаш от Египет сухопътно на границата с Израел, то няма как да си прелетял над Израел... 

 

Не знаех за Ливан. Знаех за Индия (май).

Връзка към мнение
преди 5 минути , Гост каза:

От доста време е така. Но ако влезеш по въздух. Ако излизаш от Египет сухопътно на границата с Израел, то няма как да си прелетял над Израел... 

 

Не знаех за Ливан. Знаех за Индия (май).

Проверено преди по-малко от месец - минах границата Израел-Египет и обратно сухопътно - няма печати в паспортите от израелска страна. Дават стандартните картончета, които ако кацнеш в Тел Авив, например. 

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, yordanov каза:

Проверено преди месец - минах границата Израел-Египет и обратно сухопътно - няма печати в паспортите от израелска страна. Дават стандартните картончета, които ако кацнеш в Тел Авив, например. 

Тъй де, ама от египетска има печати, нали?

За Ливан са проблем!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

От доста време е така. Но ако влезеш по въздух. Ако излизаш от Египет сухопътно на границата с Израел, то няма как да си прелетял над Израел... 

 

Не знаех за Ливан. Знаех за Индия (май).

Може би имаш предвид Иран?

 

Израел ще го направим в един момент, с влизане и излизане само по въздух, за девет дни. Повече от девет дни на веднъж не можем да отделим през тези подходящи периоди на годината. Така, че ще е девет дни само Израел.

Връзка към мнение
преди 5 минути , zon каза:

Може би имаш предвид Иран?

 

Израел ще го направим в един момент, с влизане и излизане само по въздух, за девет дни. Повече от девет дни на веднъж не можем да отделим през тези подходящи периоди на годината. Така, че ще е девет дни само Израел.

Имам предвид точно Индия - правих огромни проучвания във връзка с евентуално посещение там - и бях удивена да разбера колко са били рестриктивни спрямо израелски атрибути. Но това запомних само от любопитство. Нямам печат - дадоха листче преди година и половина. Тези рестрикции направо ми взимат акъла. Егати... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Какво  имат една против друга Индия и Израел? 

В Израел съм бил през 2013 и още тогава не слагаха печат в паспорта при кацане в Тел Авив,  но явно египетския печат от сухопътно влизане може да е издайнически. 

 

П. П. За Малайзия знам ,  че не позволяват достъп на израелски граждани,  но не правят проблем ако просто си посещавал Израел. 

Виж с Индия ме изненада. 

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanimir каза:

Какво  имат една против друга Индия и Израел? 

 

Тук пише, че отношенията им вървят по мед и масло с 40 000 израелски туристи годишно в Идния

 

https://en.wikipedia.org/wiki/India–Israel_relations

 

Не би трябвало да има проблем за хора от трети страни да посещават и двете 

 

Редактирано от домосед
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 10 часа, muchachote каза:

И аз съм запален по Ливан. Но току що прочетох  следното нещо:

Притежатели на паспорти, в които има положени израелски визи, не се допускат в страната, независимо от статута на пътуващия.

 

Как да го разбирам това? Визи или печати? Аз имам в паспорта някаква бяла лепенка с баркод и цифри, която не мога да отлепя защото е много солидно лепилото от зад и страницата ще остане май с дупка!

Всичко, което по един или друг начин може да ги наведе на мисълта, че си стъпвал в Израел, ще приключи с недопускане в страната. Дори най-дребното, включително въпросната лепенка с баркод. На мен за щастие ми я сложиха на задната корица на паспорта и успях да я отлепя с минимална щета.

 

В обратната връзка - миналата седмица на 3 различни израелски летища ми правиха сериозен кръстосан разпит и проверка от по 40-50 минути, което при печатите в паспорта ми беше напълно очаквано. Особено много се накокошиниха от афганистанската виза, ливанския и саудитския печат, но ме разпитаха поотделно и за буквално всеки печат от мюсюлманска държава - включително за Малайзия и Индонезия. Поредицата от тъпи въпроси на моменти беше удивителна. После като четох коментари в интернет се оказа, че съм минал дори много бързо, някои хора са ги държали с часове, та явно съм бил доста убедителен в отговорите. P.S. приключих с Израел за следващите 10-20 години.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 12
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, muchachote каза:

И аз съм запален по Ливан. Но току що прочетох  следното нещо:

Притежатели на паспорти, в които има положени израелски визи, не се допускат в страната, независимо от статута на пътуващия.

Ливан е наистина прекрасен!

Но при влизането и те гледат внимателно паспорта, печатите, визите. Отделно гледат и в тяхната система нещо.

 

При мен лично нямаше никакви подозрителни печати в паспорта, но не знам какво имаше в системата, че се наложи да викат специално някакъв началник, а с него пак въпроси, пак гледане в паспорта, пак гледане в системата... Чак по едно време се стреснах и аз.

Пуснаха ме накрая, но в паспорта до входния печат се мъдри и личен подпис на този, който ми разреши влизането.

Многократно ме питаха дали съм била в Израел.

На излизане ситуацията се повтори - пак началник, пак въпроси...

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 26 минути , Георги Матеев каза:

В обратната връзка - миналата седмица на 3 различни израелски летища ми правиха сериозен кръстосан разпит и проверка от по 40-50 минути, което при печатите в паспорта ми беше напълно очаквано. Особено много се накокошиниха от афганистанската виза, ливанския и саудитския печат, но ме разпитаха поотделно и за буквално всеки печат от мюсюлманска държава - включително за Малайзия и Индонезия. Поредицата от тъпи въпроси на моменти беше удивителна. После като четох коментари в интернет се оказа, че съм минал дори много бързо, някои хора са ги държали с часове, та явно съм бил доста убедителен в отговорите. P.S. приключих с Израел за следващите 10-20 години.

Аз заради един такъв разпит на излизане (!) от Израел щях да си изтърва обратния полет за София и това при условие, че това беше по времето, когато имаше все още визи и при кандидатстването трябваше да попълниш всяка една страна в която си бил, т.е. информацията я имаха предварително, но арабските и турските печати в паспорта ми много ги изнервиха, мен пък ме изнерви, че ме питат едно и също, но с различни думи, а аз мразя да повтарям, та обстановката стана много, хм, изнервена. Бях се заканила, че повече там няма да стъпя, но 2г по-късно ми беше минало.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
49 minutes ago, Георги Матеев said:

Всичко, което по един или друг начин може да ги наведе на мисълта, че си стъпвал в Израел, ще приключи с недопускане в страната. Дори най-дребното, включително въпросната лепенка с баркод. На мен за щастие ми я сложиха на задната корица на паспорта и успях да я отлепя с минимална щета.

 

В обратната връзка - миналата седмица на 3 различни израелски летища ми правиха сериозен кръстосан разпит и проверка от по 40-50 минути, което при печатите в паспорта ми беше напълно очаквано. Особено много се накокошиниха от афганистанската виза, ливанския и саудитския печат, но ме разпитаха поотделно и за буквално всеки печат от мюсюлманска държава - включително за Малайзия и Индонезия. Поредицата от тъпи въпроси на моменти беше удивителна. После като четох коментари в интернет се оказа, че съм минал дори много бързо, някои хора са ги държали с часове, та явно съм бил доста убедителен в отговорите. P.S. приключих с Израел за следващите 10-20 години.

Три израелски летища за една седмица? Как точно стана това? Опитвал ли си да си вземеш втори паспорт? Чел съм, че ако имаш достатъчно добри аргументи има възможност да имаш два валидни международни паспорта. Добър аргумент е ако редовно пътуваш до Израел и съседни арабски държави служебно. Има вариант и да си “загубиш“ паспорта и да искаш нов, но аз не препоръчвам този вариант, защото може да предизвика повече проблеми от колкото решава. Номерата на загубените и откраднатите документи влизат в базата с данни на шенгенската система и на Интерпол и на границата може да те засекат, че се опитваш да минеш със загубен или откраднат паспорт. Извън ЕС обаче шансът това да стане не е особено голям, защото базата данни на интерпол не е итегрирана с комптърните бази на повечето държави.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 40 минути , Topfly каза:

Три израелски летища за една седмица? Как точно стана това? Опитвал ли си да си вземеш втори паспорт? Чел съм, че ако имаш достатъчно добри аргументи има възможност да имаш два валидни международни паспорта. Добър аргумент е ако редовно пътуваш до Израел и съседни арабски държави служебно. Има вариант и да си “загубиш“ паспорта и да искаш нов, но аз не препоръчвам този вариант, защото може да предизвика повече проблеми от колкото решава. Номерата на загубените и откраднатите документи влизат в базата с данни на шенгенската система и на Интерпол и на границата може да те засекат, че се опитваш да минеш със загубен или откраднат паспорт. Извън ЕС обаче шансът това да стане не е особено голям, защото базата данни на интерпол не е итегрирана с комптърните бази на повечето държави.

Седмица? 🤣 Всъщност минах през 4 израелски летища (VDA, ETH, SDV, TLV) в рамките на 44 часа, но на SDV ми се размина без разпит на кацане. Времето бе предостатъчно за следобедна разходка из ужасно скучния Ейлат и разглеждане на Хайфа / Назарет с кола под наем, като маршрутът беше следния:

 

15 Jan, tue // Wizz Air
SOF 11:35 - VDA 14:25
16 Jan, wed // Arkia
ETH 06:40 - SDV 07:25
17 Jan, thu // Wizz Air
TLV 09:50 - SOF 12:40


В България няма вариант да извадиш 2 международни паспорта, проверявал съм го многократно, а това със 'загубването' ми звучи рисковано. С цел спестяване на проверките за момент имах идея да влезна в Израел с чистия ми като момина сълза аржентински паспорт, но не бях убеден дали на VDA няма да ударят входен печат, което директно щеше да унищожи паспорта (а е нов и валиден 10 години и определено си го пазя).

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Е не може да си обявиш паспорта за откраднат и после да си го ползваш, освен ако много обичаш неприятностите.

Но аз съм си вадил паспорт около един път годишно, без да го обявявам за загубен или нещо такова, просто отивам, подавам документи и после си го взимам (и оставям стария де). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предстои ми пътуване в Иран след по-малко от две седмици. На първата страница на паспорта ми бяха залепили лепенката от Израел, махнах я днес, но остави следа. Дали ще се заядат за това нещо според вас Иранците?

20190124_153207.jpg

Редактирано от Ou7law
Връзка към мнение

На тоя въпрос едва ли има кой да ти отговори освен иранците. Изобщо не е трябвало да ти лепят там нещо, тази страница е, както се вижда от надписа на 'емнайсе езика, запазена за издаващите органи. Ако вземат, че питат, се правиш на ударен и казваш, че не знаеш, не си го видял това до сега и не знаеш кога се е появило. Но, все пак, си си модифицирал сам паспорта и има някакъв риск да не те пуснат.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой има ли последна информация,как стои въпроса към днешна дата? Ще съм в Кипър за седмица и бих искал да посетя и Израел и Ливан. Възможно ли е?

Връзка към мнение

Ливан с израелски печат граничи или с фантастиката, или с 007 - определено гледат много подробно има ли печат или не. В случай на съмнения разпитват допълнително.

Израел с ливански печат - доколкото знам, теоретично не е проблем, но практически ще си го причиним едва след около година 🙂 От това, което съм чел/чувал, не е причина за автоматичен отказ на достъп до държавата (и отново - обратното Е автоматичен отказ на достъп до Ливан), но води до доста дълги разпити от израелска страна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно така - не можеш да влезеш в Ливан с израелски печат. Разбира се, не можеш и да пътуваш между двете държави по земя.

 

Ако летиш от Кипър до Израел с ливански печат... особено ако е от преди няколко дни... как да ти кажа - трудно можеш да си по-подозрителен. Кипър е една от "неутралните територии" в близост до двете страни, предполагам, че шпиони и всякакви потайни субекти я ползват за база или прекачване. Да не говорим, ако по някакъв начин знаят, че престоят ти в Кипър е бил само седмица и по принцип не живееш там (например като ти вземат телефона и ти разровят бордните карти).

Връзка към мнение
На 24.01.2019 г. в 8:58, Childish каза:

че ме питат едно и също, но с различни думи, а аз мразя да повтарям,

Това въобще не е случайно, точно това е отработен начин при разпит да се хване някой дали казва истината или не. :yes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаш ли в паспорта израелски печат НЯМА как да посетиш Ливан, в конституцията им е записано, че хора притежаващи гражданство или виза от Израел не се допускат на територията на Ливан.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Не съм бил в Ливан, но мога да споделя за преживяванията си около напускането на Израел с няколко печата от арабски страни в паспорта.

Още преди да ти проверяват бордната карта на летището (в моя случай Бен Гурион) трябва да минеш през едни дами, които ти преглеждат паспорта. В моя случай прегледът трая почти половин час и бе придружен с разпит. Разпитваше ме смугло деветнадесет-двадесет годишно девойче, което на всеки мой отговор отвръщаше "I understand". Бавно и методично трябваше да отговарям за всеки арабски печат в паспорта, като въпросите се въртяха около какво съм правил там, спал ли съм, къде съм спал (в хотел или при приятели), с кого съм ходил. От време на време, с цел явно да ме обърка, ме караше да рецитирам имената на придружаващите лица в съответната страна. И всеки път "I understand". Накрая ми лепна едно стикерче на паспорта, но сагата не приключи тук. На скенера за проверка ме чакаха четирима господа, единият от които ме повика с ръчичка само като ме видя. За мен бе отделен цял скенер, на който се оказах единственият пътник, и цял екип от четирима служители. Почувствах се направо VIP! Обстойна проверка, отваряне и разглеждане на багажа и тн. Добре че бях психически подготвен за подобна проверка и си бях отделил достатъчно време преди полета.

В крайна сметка ме пуснаха, но друг път бих се замислил преди да тръгна към Израел с арабски печати в паспорта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И с американските граничари е много интересно с израелски визи, нищо че са приятелчета.

Особенно като ме провериха на влизане в Сан Диего с яхта от Мексико.

Качиха се 10 добре въоръжени граничари. Единият идва при мен:

- Добър ден.

-Добър ден.

- Паспорт ? 

- Ето - стар и нов.. (В стария са ми визите (10 годишната американска),но изтече срока и със и с нов..).

Граничаря разлиства.. 3 изрелски визи, тайландска, и руска виза.. печати от насам , натам.. 

Гледам, че взе да се почесва където не го сърби и му казвам - Американската е на последната страница..

- Ок.. и от къде идваш?

- От Мексико. 

- И как влезе там ? 

- Пеша от америка.. но не ми сложиха печат..

После и началка им дойде, започна едно обаждане по радиостанцията, 100 тъпи въпроса , какво правя там, защо, с какво се занимавам, колко ще стоя там , къде съм работил преди това, какво съм правил в Израел, Росия и къде другаде съм бил.. и  т.н.н. .. след 30 мин видях, че единия нещо каза на другия..вдигнаха рамене и ми дадоха документите.

 

След 2 дни ме спряха в ЛА с друга лодка пак на влизане от Мексико  и всичко се повтори.. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.