Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия без заплащане на депозит


Препоръчани мнения

Стоян Гебрелиев

Здравейте,нов съм в запазването на коли под наем.Доста съм страхлив и искам да попитам дали сте чували за опция на компания за коли под наем която предлага пакет на автомобила,който не изисква блокиране на депозит от кредитна карта,а заплащане само на наема за ползване на колата и застраховката.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Стоян Гебрелиев каза:

Здравейте,нов съм в запазването на коли под наем.Доста съм страхлив и искам да попитам дали сте чували за опция на компания за коли под наем която предлага пакет на автомобила,който не изисква блокиране на депозит от кредитна карта,а заплащане само на наема за ползване на колата и застраховката.

Аз ползвах това:

 

https://www.autonoleggioone.it/

 

няма депозит и блокиране, платих с пейпал

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Стоян Гебрелиев
21 hours ago, stormbringer said:

В коя част на Италия? Goldcar имат такава опция по принцип, но те цакат по други параграфи 

Бергамо за 3дни

 

17 hours ago, cybersimo said:

Аз ползвах това:

 

https://www.autonoleggioone.it/

 

няма депозит и блокиране, платих с пейпал

Благодаря ти ,но този сайт предлага само за някои градове в Италия,а аз търся за Бергамо.

Връзка към мнение
преди 23 часа, Стоян Гебрелиев каза:

Здравейте,нов съм в запазването на коли под наем.Доста съм страхлив и искам да попитам дали сте чували за опция на компания за коли под наем която предлага пакет на автомобила,който не изисква блокиране на депозит от кредитна карта,а заплащане само на наема за ползване на колата и застраховката.

Какви точно са ти притесненията? Ако искаш да ти е много спокойно , резервираш колата ( през брокер обикновено е по-изгодно) и на място взимаш най-пълната застраховка , и оттук нататък , не се интересуваш от драскотини, щети и прочие... Лошата новина е, че обикновено това добавя ~ 30€ дневно.

Връзка към мнение

И аз съм ползвал от Бергамо услугите на Goldcar, като платих пълната застраховка и съответно нямаш депозит и не се притесняваш за пътуването. За една седмица излезе около 200 евро за среден клас автомобил, но през посредник.

Връзка към мнение

На Goldcar базовата цена на колата (без застраховката) пада с наближаване на датата, но пък може да нямат налични коли . 
Следващ въпрос, който не е много по темата, но все пак - ако няма да обикаляш по езерата, сигурен ли си, че ти трябва кола? Влаковете са доста на често в този район, Бергамо е комуникативно място, може да се хване лесно за навсякъде  

Връзка към мнение
Стоян Гебрелиев
9 minutes ago, stormbringer said:

На Goldcar базовата цена на колата (без застраховката) пада с наближаване на датата, но пък може да нямат налични коли . 
Следващ въпрос, който не е много по темата, но все пак - ако няма да обикаляш по езерата, сигурен ли си, че ти трябва кола? Влаковете са доста на често в този район, Бергамо е комуникативно място, може да се хване лесно за навсякъде  

Да езерата и Милано ще обиколя

27 minutes ago, Captain45 said:

И аз съм ползвал от Бергамо услугите на Goldcar, като платих пълната застраховка и съответно нямаш депозит и не се притесняваш за пътуването. За една седмица излезе около 200 евро за среден клас автомобил, но през посредник.

Да и аз видях в техния сайт за максималната застраховка която предлагат,но кажи ми сайта на посредника да сравня и там цената

Връзка към мнение
Стоян Гебрелиев
On 1/25/2019 at 9:56 PM, stormbringer said:

В коя част на Италия? Goldcar имат такава опция по принцип, но те цакат по други параграфи 

Какви по точно са тези параграфи?

 

Връзка към мнение

Зависи от странта, ама често те карат да си плащаш горивото, по тяхна цена или имат допълнителна такса ако искаш full/full. 

Ако направиш нарушение, ти слагат още 40-50 EUR глоба (такса към тях), отделно от глобата, която си получаваш от местната полиция/община. 
Имат допълнителна такса, ако вземеш колата след определен час (примерно в 22:00). 

На първо четене за тези неща се сещам. Въпреки тях, често са най-икономичният избор

Връзка към мнение
На 26.01.2019 г. в 21:39, Стоян Гебрелиев каза:

максималната застраховка

Няма смисъл - ето тук

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение
преди 20 минути , stefanrusev каза:

Няма смисъл - ето тук

Важно е да отбележим, че с тези сайтове трябва да имаш необходимия лимит по кредитната карта, който в случай на щета ще бъде блокиран до установяване на конкретната сума. След това тази сума ще бъде таксувана от компанията, а ти трябва да подаваш иск към WorldWideInsure за възстановяване на сумата. Дали той ще бъде одобрен изцяло (или изобщо) е друг въпрос и допълнително време. Като цяло отзивите за тях са положенителни, но това не изключва останалите минуси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, stormbringer каза:

Зависи от странта, ама често те карат да си плащаш горивото, по тяхна цена или имат допълнителна такса ако искаш full/full. 

Ако направиш нарушение, ти слагат още 40-50 EUR глоба (такса към тях), отделно от глобата, която си получаваш от местната полиция/община. 
Имат допълнителна такса, ако вземеш колата след определен час (примерно в 22:00). 

На първо четене за тези неща се сещам. Въпреки тях, често са най-икономичният избор

Не е коректно, тук да се цитира  само Голд Кар.

Това важи за всички рент-а-кар фирми.

В общи линии - и допълнителни такси има за през нощта,и таксата за даване данни на полицията е еднаква - преди беше 30,40,сега,мисля,вече е 50 , и "трънския курс" за горивото, и пр.

Веднага давам два примера:

През декември на Шарлероа, наехме от Europcar. По причина, че там няма много избор. Не стига,че платихме пълните им застраховки,блокираха пари за един резервоар,естествено, по трънски курс, че блокираха,отделно, още 300 евро депозит,ами и две седмици после, чакахме да ги разблокират.

Преди две лета, наехме в Милано, кола от Авис,за две седмици.Платихме,каквото платихме.След няколко месеца дръпнаха 40 евро от КК. Като се свързах с тях,стана ясно, че си го пише в договора - за това,че дават данните ти на полицията,си удържат по 40 евро.Ама, на глоба. Ако са 2, че случаят беше такъв -2х40.

След това,пристига и самата глоба.

От Голд кар,като взема двете им застраховки и режим фул-фул,блокират пари, само за горивото в резервоара и ексцесът е 0.

Миналата седмица, бяхме взели пак от тях,в Болоня.

Като върнахме колата, на втория ден,парите за горивото бяха разблокирани.

Иначе, таксата за данни на полицията е същата,курсът за горивото и той е трънски,Абе - един дол дренки са всичките.

Бих дала съвет на @Стоян ГебрелиевГебрелиев,да си изчете условията на няколко фирми за коли под наем.

Да си направи една табличка - за еднакъв клас кола,колко е наемът,колко депозитът,колко застраховката,колко е тарифата,за да дадат данни на полицията и тогава да си реши.

Не да слуша тоя и оня,щото,колкото хора - толкова и мнения.

Аз, лично,повече по този въпрос,съвети не давам.

Споделям,опит,/ а такъв има доволно - и успешен,и неуспешен/,ако за някого е полезен -добре.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Стоян Гебрелиев
1 hour ago, AlexandraKo said:

Не е коректно, тук да се цитира  само Голд Кар.

Това важи за всички рент-а-кар фирми.

В общи линии - и допълнителни такси има за през нощта,и таксата за даване данни на полицията е еднаква - преди беше 30,40,сега,мисля,вече е 50 , и "трънския курс" за горивото, и пр.

Веднага давам два примера:

През декември на Шарлероа, наехме от Europcar. По причина, че там няма много избор. Не стига,че платихме пълните им застраховки,блокираха пари за един резервоар,естествено, по трънски курс, че блокираха,отделно, още 300 евро депозит,ами и две седмици после, чакахме да ги разблокират.

Преди две лета, наехме в Милано, кола от Авис,за две седмици.Платихме,каквото платихме.След няколко месеца дръпнаха 40 евро от КК. Като се свързах с тях,стана ясно, че си го пише в договора - за това,че дават данните ти на полицията,си удържат по 40 евро.Ама, на глоба. Ако са 2, че случаят беше такъв -2х40.

След това,пристига и самата глоба.

От Голд кар,като взема двете им застраховки и режим фул-фул,блокират пари, само за горивото в резервоара и ексцесът е 0.

Миналата седмица, бяхме взели пак от тях,в Болоня.

Като върнахме колата, на втория ден,парите за горивото бяха разблокирани.

Иначе, таксата за данни на полицията е същата,курсът за горивото и той е трънски,Абе - един дол дренки са всичките.

Бих дала съвет на @Стоян ГебрелиевГебрелиев,да си изчете условията на няколко фирми за коли под наем.

Да си направи една табличка - за еднакъв клас кола,колко е наемът,колко депозитът,колко застраховката,колко е тарифата,за да дадат данни на полицията и тогава да си реши.

Не да слуша тоя и оня,щото,колкото хора - толкова и мнения.

Аз, лично,повече по този въпрос,съвети не давам.

Споделям,опит,/ а такъв има доволно - и успешен,и неуспешен/,ако за някого е полезен -добре.

 

Благодаря ти много за обективното мнение само да попитам таксата за данни на полицията се плаща ако имам глоба или се предплаща винаги при наем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никога не се предплаща, плаща се впоследствие, ако има глоба. Има го някъде в договора за наем, че могат да си дръпнат парите след време от КК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Стоян Гебрелиев каза:

Благодаря ти много за обективното мнение само да попитам таксата за данни на полицията се плаща ако имам глоба или се предплаща винаги при наем.

Не,тази такса се плаща,само,ако имаш глоба.

Примерно: влязъл си в зона ZTL / означава зона трафико лимитато/ и е само за резиденти - местните,които живеят в тази зона.Има камери,те са снимали колата,по номера я издирват и стигат до фирмата,от която си я наел.

Те си поглеждат базата данни: на тази дата е наета от Иван Петров - дават всички данни на полицията,за да ти прати глобата.

А за това,че предоставят данните,теглят въпросната такса.

Ако нямаш нарушение, никой не те закача за нищо.

А глобата от полицията си е отделно - италианската полиция има 360 дни време,за да ти я прати,обикновено е с препоръчано писмо,за което се разписваш. Че оттам нататък,тече срок на плащане,колкото по-дълъг,толкова повече плащаш.

Пожелавам ти,да не се налага да ти обяснявам и за глобите,ама и там имаме опит:((((((((((((

Нищо страшно няма,ама е неприятно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.