Прескочи до съдържание

Матера за един ден с 2 малки деца


*Vera*

Препоръчани мнения

Здравейте! Заминаваме семейно за Пулия. Програмата е готова и добре оптимизирана като съм взаимствала доста от идеите ви, скъпи магеланци!

На 11 февруари съм планирала рано отпътуване от Бари към Матера с влак и късно връщане обратно без нощувка. Уточнявам, че децата са 2бр., съответно на 3г и на 19м, ползвам количка за породени и ерго раница, също ще разполагам и с 2бр.баби, но категорично изключвам възможността да издържат на ходене и носене цял ден, особено при динамиката, която изисква ограниченото време.

1. В сасите на Матера придвижването е главно по стълби и се чудя има ли смисъл да мъкнем бебешката количка или само ще ни пречи по стълбите в старата част? Идеи къде можем да я оставим на сигурно съхранение за 2-3-4 часа (децата ще спят в нея)

2. Casa Noha е затворена до края на месеца и като алтернатива съм избрала да разгледаме Casa Grotta и скалните църкви. Бихте ли препоръчали нещо друго, което не е за пропускане?

3. Прочетох, че понеже е европейска столица на културата за 2019 има билет за 19€, който не разбрах дали се плаща задължително и какви точно 5 културни мероприятия включва.

4. Трябва ли да си изготвя предварителен маршрут за града или да обикаляме хаотично (не мога да се ориентирам добре в мащаба и разстоянията), а ми се иска да видим повече. Придвижването пеш от и до гарата колко време ще ни отнеме?

Връзка към мнение
преди 7 часа, *Vera* каза:

1. В сасите на Матера придвижването е главно по стълби и се чудя има ли смисъл да мъкнем бебешката количка или само ще ни пречи по стълбите в старата част? Идеи къде можем да я оставим на сигурно съхранение за 2-3-4 часа (децата ще спят в нея)

Ако е лекичка количка може и да я носите, но със сигурност не е удобно според мен, а за бутане из сасите не става със сигурност. Виждам от трип адвайзъра, че има някаква тур агенция близо до гарата, която приемала багаж за съхранение: https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic-g187772-i3249-k10408605-Not_a_question_really_a_tip_on_luggage_drop_off_in_Matera-Matera_Province_of_Matera_Basili.html

 

преди 7 часа, *Vera* каза:

4. Трябва ли да си изготвя предварителен маршрут за града или да обикаляме хаотично (не мога да се ориентирам добре в мащаба и разстоянията), а ми се иска да видим повече. Придвижването пеш от и до гарата колко време ще ни отнеме?

Гарата е на има-няма 5-10 минути от сасите. Не ви трябва план, просто се забивате хаотично и обикаляте. Може да си вземете карта, поне да се ориентирате на коя пътечка сте горе-долу, има няколко маршрута направени, но не е никакъв проблем дори да ги съкращавате, да се прехвърляте от един на друг и т.н. Внимавайте с губенето на денивелация - всяка стъпка надолу в последствие ще е стъпка нагоре. 

 

По другите два въпрос не мога да помогна. 

Връзка към мнение

@Георги, сърдечно благодаря! Тази агенция за багажа ще ми е от голяма полза, защото както казах количката е двойна и не е от най-леките. Ще им пиша веднага. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.