Прескочи до съдържание

Преминаване от една държава в друга с кола под наем


Препоръчани мнения

Здравейте,

Предстои ми пътуване до Швейцария и Франция. Имаме самолетни билети до Базел, Швейцария. Мислим да наемем кола  от летището. Притесненията ни са свързани относно винетката, която знам, че трябва да имаме за Швейцария. Никъде не намерих информация колите, наемани от летището, всъщност могат ли да се карат в Швейцария и във Франция? Трябва ли да закупим винетка, ако искаме да пътуваме на територията на Швейцария? Има ли проблем да се влезне във Франция с кола, наета от летището в Базел? Вероятно въпросите ми звучат нелепо за хората с опит, но наистина съм притеснена и се чудя как да планирам нещата. Предварително благодаря на хората, които могат да ми дадат информация и ще се отзоват на питането ми.

Връзка към мнение

летището на Базел имаше изходи и във Франция и Швейцария и всъщност се намира във Франция. Та ако няма да ходите до Швейцария нямаш проблем. Отделно винетката е необходима само за магистралите. Дали колата може да излиза от държавата ще трябва да питате компанията, ако не пише в условията, но предполагам, че може.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както е казал neuromancer, почти сигурно ще може, това е летище което обслужва и двете държави и съм убеден, че много от клиентите пресичат. Повечето фирми нямат проблеми с пресичане на граници в рамките на Западна Европа, най-много да опитат да изкрънкат допълнителна такса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Много благодаря за информацията и мненията! Звучат оптимистично 🙂 Аз също мисля, че е логично да няма проблем, не сме единствените и хората със сигурност са помислили за удобството на клиентите си. Въпросът е, че летището е наистина с особен статут- аз мислех, че  е на територията на Швейцария, пък е на границата с Франция и понеже не съм летяла до там и не съм запозната с особеностите, които следват от това.А сега разбирам от вас, че е на територията на Франция. Насочихме се към Alamo car rental, четох отзиви, сякаш повечето клиенти са доволни. Какво е вашето мнение? При резервацията те имат питане за това дали колата ще напуска страната. И всъщност, ако правилно съм разбрала от @neuromancer , трябва да разбирам въпроса- колата ще напуска ли Франция? И както казва Георги това най-много да ни струва допълнителна такса. Или може би цената на винетката, която преди 2 години беше 40 евра, сега не знам колко е.

Връзка към мнение

На всякъде от където сме взимали коли за да пътуваме от държава в държава са ни слагали такса cross border card. Обясниха ни че ако я нямаме , не че няма да може да пресичаме "границите" , но в случай че нещо се случи като застрахователно събитие - застраховката не важи, както и при глоби в другата държава таксата на компанията е много по-висока ( извън глобата)Отделно че асистънса не важи ако я нямаш .

Така че, питайте компанията.

Редактирано от funny
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Известните фирми в страни от  Шенген и при по-нормалните държави не искат нищо-Германия, Испания пробвани тази година, но Швейцария има по-различен статут, а всяка компания си е за себе си.

Обикновено допълнително пари искат малки компании в страни  скоро влезли в Шенген, като Полша, Словакия и други-пак лично пробвано.

Каквото и да си говорим, всичко е предположения и само с позвъняване или питане по мейл може да се изясни 100%.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, funny каза:

На всякъде от където сме взимали коли за да пътуваме от държава в държава са ни слагали такса cross border card. Обясниха ни че ако я нямаме , не че няма да може да пресичаме "границите" , но в случай че нещо се случи като застрахователно събитие - застраховката не важи, както и при глоби в другата държава таксата на компанията е много по-висока ( извън глобата)Отделно че асистънса не важи ако я нямаш .

Така че, питайте компанията.

Много благодаря!

преди 7 часа, Alexander каза:

Известните фирми в страни от  Шенген и при по-нормалните държави не искат нищо-Германия, Испания пробвани тази година, но Швейцария има по-различен статут, а всяка компания си е за себе си.

Обикновено допълнително пари искат малки компании в страни  скоро влезли в Шенген, като Полша, Словакия и други-пак лично пробвано.

Каквото и да си говорим, всичко е предположения и само с позвъняване или питане по мейл може да се изясни 100%.

Много благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.