Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Каня всички желаещи за които моето хоби Ж. П. Моделизма е краста да заповядат на Международна модулна среща на жп моделистите – 24-26 май 2019 год. За повече подробности:  https://www.vtu.bg/international-modular-meeting-of-train-modelers-24-26-may-2019/

"Tourex" in scale TT 1: 120 - Ruse 2018

Military echelon with tanks in scale TT 1: 120 - Ruse 2018

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение

Супер е 🙂

Скъпо хоби, но ...има много последователи в цял свят. Моделите ги правят буквално като истински, едно към едно... локомотиви, гари, тунелчета, стрелки... Красота в един умален свят...  Направо си мечтая за такава жп стая

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
На 23.02.2019 г. в 10:30, montepinar каза:

Супер е 🙂

Скъпо хоби, но ...има много последователи в цял свят. Моделите ги правят буквално като истински, едно към едно... локомотиви, гари, тунелчета, стрелки... Красота в един умален свят...  Направо си мечтая за такава жп стая

😃  Така е. Традиционно и особено разпространено е в Германия, от повече от 100 години. Още баща ми и братовчедите му са си играли като деца и в града на Левски с движещи се влакчета през летните ваканции. А движещ се LEGO-комплект с влакова композиция, гари, стрелки и прилежаща инфраструктура имаме от детството ни с брат ми. Той мина през детските години на сина ми и сега чака в кутията си неродените ми внуци.

Нищо чудно, че открай време при посещенията ми в Немско всеки път се зазяпвам по витрините, по-големи или по-скромни, с движещи се влакчета, каквито има на почти всяка гара в Германия. Германският ми братовчед пък от играчките и моделите е направил професия, която обича. Сбъднал е детската си мечта и от 20 години, след вируса и от дома си, контролира движението и на ICE-влаковете на Deutsche Bahn и единствено стрелките не мести компютърно. Въпреки че го изучиха за оптик, та да продължи фамилния бизнес в затрито градче на 100+ км от Дюселдорф...

Открих го преди 10 г. именно в клуб по ЖП моделизъм. "Кариерата" си е започнал като придружител на влак, ще рече, кондуктор..

Жалко, че в момента не намирам снимки от онези витрини по гарите в Германия. Да, магия е!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.