Прескочи до съдържание

Хотел в Лондон с добри транспортни връзки към Бирмингам


vesi

Препоръчани мнения

Моля, препоръчайте ми хотел в Лондон.

Особености: кацане на Гетуик, искам да е пешеходно разстояние или удобно с транспорт до забележителностите, и тъй като, единят ден ще трябва да се отиде до Бирмингам, трябва да е и на удобно място до гара (незнам, ама гледам около Виктория, а там явно цените са леееко височки)

Знам, че доста от вас, са пътували до там и ще са ми от полза, всякакви предложения, та вкл. варианти за разходки, въпреки крайно недостатъчните дни за разглеждане:)

Връзка към мнение

Моля, препоръчайте ми хотел в Лондон.

Особености: кацане на Гетуик, искам да е пешеходно разстояние или удобно с транспорт до забележителностите, и тъй като, единят ден ще трябва да се отиде до Бирмингам, трябва да е и на удобно място до гара (незнам, ама гледам около Виктория, а там явно цените са леееко височки)

Знам, че доста от вас, са пътували до там и ще са ми от полза, всякакви предложения, та вкл. варианти за разходки, въпреки крайно недостатъчните дни за разглеждане :)

Кажи примерен бюджет, за да се ориентират хората.

Между другото, само за информация, влаковете за Birmingham не тръгват от Victoria а от Euston, което е близо до Kings Cross.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кажи примерен бюджет, за да се ориентират хората.

Между другото, само за информация, влаковете за Birmingham не тръгват от Victoria а от Euston, което е близо до Kings Cross.

И от Marylebone, а нали има и бусове? Харесах си Виктория, заради удобни транспортни връзки (май)? Може и да греша- поправяйте ме:)

А, относно ценовият диапазон- ако, прерафразирам, колкото по- малко, толкова по- малко:) Не ми се дават по 100е за нощувка и там някъде ми е границата

Връзка към мнение

И от Marylebone, а нали има и бусове? Харесах си Виктория, заради удобни транспортни връзки (май)? Може и да греша- поправяйте ме :)

Да, от Marylebone също има влакове до Birmingham. Просто от двете гари тръгват влакове на различни компании. От Marylebone влаковете са на Chiltern Railways, а от Euston са на Virgin Trains и мисля, спират на различни станции в самият Birmingham, но не съм особено на ясно, защото само веднъж съм ходил там. От Victoria има евтини бусове също, но с тях най-вероятно ще отнеме 2.30-3H да се стигне до там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не разбрах колко са крайно недостатъчните дни за разглеждане? :)

 

Принципно, особено в големите градове като гледам напоследък нищо не може да бие цените на апартаментите/стаите в airbnb.com, стига да ти допада подобен тип престой. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако искаш погледни този хотел - на централно място е, в зависимост от датата цените са 50-110 лири  http://www.travelodge.co.uk/hotels/318/London-Central-Covent-Garden-hotel

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет,

 

Искам да ви благодаря за помощта на Веси.

Все пак - пътуването до Бирмингам отпадна, затова ще бъдем 3-4 дни в Лондон. Ще отседнем в Травълодж, но на Саут Банк, Waterloo...

 

За съжаление моите спомени от този град вече избледняха през годините, а и много неща са се променили за дългото време от първото ми посещение. Затова искам да ви попитам - четох, че сте коментирали 2-4-1 (http://www.daysoutguide.co.uk/), но не видях нищо за London Pass и за London Pass + Travel (е, разбира се, може и да съм пропуснал да прочета - за което моля да ме извините). Мисълта ми е -  въпросния пас не е толкова изгоден (колкото 2-4-1) или нещо друго? Има ли смисъл да купуваме?

 

Благодаря ви предварително (дано получа отговори преди утре по обяд, когато ще се надяваме да излетим в мъглата за мъгливия Албион - ха, какъв парадокс :) )...

Връзка към мнение

За мен точно в Лондон пас е най-изгоден. Едното, че ти включва транспорта, друго, че имаш освен безплатен вход в доста места и бърз коридор за влизане в най-натоварените. Включително и в Уиндзор. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един глас за Лондон пас.

С него успяхме да спестим доста разходи. Трябва само внимателно да се планира продължителността му според интересите и възможните посещения.

Ако се закупи и в период на някакво намаление или с промоционален код става още по изгоден

Връзка към мнение

 Пасовете генерално работят, ако имаш намерение да посещаваш повече атракции, само ти може да си направиш сметката, кога се избива и дали е рентабилен. 

 

Days Out Guide си е чисто 50% намаление, ако имаш двупосочен влаков билет към/от Лондон. И естествено, ако сте повече от един човек. Има разни трикове как да се снабдиш евтино с такъв билет, ако нямаш. 

 

Т.е. това което ти предлагам е да напишеш атракциите, които искаш да посетиш, да им сметнеш цената без никакви промоции и дали е повече или по-малко от London Pass-овете. После виждаш колко от атракциите участват в Days Out и смяташ пак за двамата, които сте там :)

 

При по-малък на брой атракции Days Out Guide ще е  по-добре, но в един момент Паса ще излезе по-евтино. 

Връзка към мнение

Благодаря ви, много сте готини... И си прав, Жоро, че всичко е въпрос на планиране и сметки... И понеже ще сме двамата с Веси, а и нищо чудно да решим да го даваме по-мързеливо - тогава билета от Гетуик до Лондон като нищо може да влезне в употреба...

(То пък с моя късмет - мача в Бирмингам преместен за понеделник, ЖП-то до Гетуик ще е в ремонт в неделя, когато се връщаме... кой знае какво още ще стане не както е било планирано...)

Връзка към мнение

Оооо не... Какъв Жоро бе... Ти си Жаир ли бре... Ехехехехехехехе... Говорил ми е за теб твоя адаш Редо... Още когато си организирахме Виетнам ми е споменавал за твоето посещение в Индокитай...

Пък и по едни други форуми още се засичаме с теб (alexbg)...

Само като видях flight diary и ми светна...

 

:biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен много внимателно трябва да се преценява покупката на "The London Pass". Цената му не е никак ниска и както правилно подчертава Георги, упражнението има смисъл само при добра предварителна преценка на време за престой и местоположение на различните атракции. От друга страна голяма част (дори бих казал най-добрата част) от лондонските музеи са безплатни и ако човек посещава този град за първи или втори, че дори и терти път, спокойно може да се ограничи само до тях. На практика Лондон изисква минимум две седмици с ежедневно пълно натоварване на програмата, за да се посетят всички основни музеи и атракции. Естествено, всеки си знае най-добре...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абсолютно съм съгласен...

Ето ние тези 3 и 1/2 дни, в които бяхме там, само навън се разхождахме през деня... Ама то си е светотатство при такива слънчеви дни в музеи да влизаме... Пък и на любимата й е за първи път в Лондон - трябваше да усети атмосферата на града (тя ще каже, ама мисля, че й хареса)...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.