Прескочи до съдържание

Китай за 9-10 дни в края на април


Препоръчани мнения

Здравейте, планът ми е да посетя Китай за 9-10 дни в края на април. Мисля да кацна в Пекин, след което задължително да посетя Zhangjiajie и Шанхай.

Имам нужда от помощ за избор на маршрут, как е най-добре да ги подредя като последователност и по колко дни да отделя за всеки град. Бих се радвал да споделите и 

най-добрия начин за транспорт между местата. Проблема е, че не намирам бърз влак до Zhangjiajie, а само нещо от порядъка на 24-26часа. 

Не намирам и вътрешни лоу кост полети в Ctrip и Skyscanner. 

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

С уговорката, че информацията ми е малко стара, а китайските мегаполиси са места, където дори трябва да проверяваш дали картата за метро, която имаш е актуална... Все пак, докато не се включи някой по-пресен може би да съм от полза 🙂

 

За Zhan... нямам представа, но грубо бих казал 2-3 дни и за Пекин, и за Шанхай. Ако са 3 включвам дневен трип до стената (от Пекин) и до Hangzhou (от Шанхай) съответно. Но това е много грубо, след като интересите ти не са много ясни. 

 

За транспорт, аз бих проверил влаковете, поне между Шанхай и Пекин. Вътрешните им полети са пословично нередовни и може да ти развалят плановете. Като добавиш летищната логистика, влакът дори не е чак толкова по-бавна опция. 

 

Преди години евтините билети за самолет се появяваха в дните преди самия полет, преди това си бяха константно високи, даже на фиксирана цена. Не знам дали все още важи същото правило, но предполагам че да. Както си се ориентирал, трябва да търсиш в китайските сайтове, освен ctrip мятай едно око и на elong.net. За ctrip не съм сигурен дали не трябва да цъкнеш на китайския сайт за да достигнеш ниските цени, пробвай!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.02.2019 г. в 4:08, Dobry каза:

Проблема е, че не намирам бърз влак до Zhangjiajie, а само нещо от порядъка на 24-26часа. 

Beijing-Changsha с влака стрела (6-7 часа) + Changsha-Zhangjiajie с бързия влак (около 5 часа). 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Благодаря Ви за отговорите! 

 

От това, което проверих правилото за лоу кост полети в Китай все още е валидно (най-евтини са около 10дни преди самия полет). 

Харесва ми предимството на влака, че те превозва център-център, цените са сходни с тези на самолетните билети. Може би бих

опитал с полет само между Пекин и Zhangjiajie, че малко ме притеснява комбинацията от 2 влака.

 

Какво бихте ме посъветвали относно полетите от и до Китай, като се двоумя между 2 опции:

  1. София-Пекин/Пекин-София
  2. София-Пекин/Шанхай-София

Във втората опция си спестявам пари и времето за транспорт от Шанхай до Пекин, като обмислям Шанхай да е крайна дестинация. 

 

Връзка към мнение

Еми сам си го написал. При сходни цени няма смисъл да се връщаш пак в Пекин само заради обратния полет. 

Връзка към мнение

Относно забраната на google и свързаните с него апликации, какви са методите за комуникация, за които не се изисква VPN? 

 

Интересува ме и приложение, което да работи с офлайн карта на Китай (надявам се китайците не блокират GPS сигнала).

Връзка към мнение
преди 2 минути , Dobry каза:

Относно забраната на google и свързаните с него апликации, какви са методите за комуникация, за които не се изисква VPN? 

 

Интересува ме и приложение, което да работи с офлайн карта на Китай (надявам се китайците не блокират GPS сигнала).

Трудно ще блокират GPS сигнал 🙂 Базираните на open street maps приложения трябва да си работят (maps.me, mapfactor navigaror например). Дано имат английски layer, защото по подразбиране картите винаги са на местен език. Пробвай ги от сега. 

 

Гугълския аналог е Baidu, виж дали те се справят добре също, макар че мисля че са само на китайски. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз използвах maps.me и работеше, само не забравяй да си свалиш картата на всеки град предварително. Свалих си и VPN Express,първия месец е безплатен. Не оставяй за там, свали всичко предварително.

Редактирано от CarpeDiem
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Завърнах се успешно от Китай като успях да изпълня предварително заплануваната програма. Не ме бива в пътеписите, но съм готов да помагам с информация от всякакъв тип свързани с посетените места и атракции (Пекин, Шанхай, Zhangjiajie). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Dobry каза:

Завърнах се успешно от Китай като успях да изпълня предварително заплануваната програма. Не ме бива в пътеписите, но съм готов да помагам с информация от всякакъв тип свързани с посетените места и атракции (Пекин, Шанхай, Zhangjiajie). 

Добре дошъл! Можеш ли да разкажеш каква ти беше програмата по дни, какво посети в тези дни и как се предвижваше между градовете? Също така ориентировъчно и цени? Мерси!

Връзка към мнение

Шанхай - Zhangjiajie - Пекин (по 4 нощувки) 

 

Придвижване с вътрешни полети на цена между 80-160 USD. 

 

В Шанхай атракциите са на разумни цени (бих казал същото и за Пекин) - Yu Garden (40 CNY), Shanghai museum (free), TV Tower (220 CNY); бих включил и MAGLEV train към атракциите (40 CNY).

Zhangjiajie - тук цените са следните - Zhangjiajie National park (250 CNY вход, валиден за 4 дни), Tianmen Mountain (260 CNY с включен Cable car). 

Пекин - Summer Palace (30 CNY), Forbidden city (60 CNY закупен предварително с резервация от хотела), Badaling Great Wall (40 CNY), Temple of heaven (30 CNY).

 

Всичко това може и да се види с по ден по-малко на всяко от местата, но не знам дали би си струвало усилията. 

 

Връзка към мнение

Аз не успях и накрая платих на някаква китайка около 10 лв отгоре на билет за да ни ги резервира през сайта. Той е само на китайски и сам е трудно да се справиш. Моя съвет е да помолите предварително в хотела, ако не на място все някой ще ви предложи услугите си, но ще трябва да се доплати.

Връзка към мнение
преди 7 часа, CarpeDiem каза:

Аз не успях и накрая платих на някаква китайка около 10 лв отгоре на билет за да ни ги резервира през сайта. Той е само на китайски и сам е трудно да се справиш. Моя съвет е да помолите предварително в хотела, ако не на място все някой ще ви предложи услугите си, но ще трябва да се доплати.

Какво значи "не успях"? На гишето са отказали да ви продадат билети ли?

Връзка към мнение

Не успяхме да намерим място в Китай, където да не могат да се вземат билети в последния момент пред самия вход. 

Уточнявам, че на много от местата има вход, който се заплаща, а в последствие вътре, в самата атракция се продават допълнителни билети (за пример- Temple of Heaven, плаща се вход за самия парк и допълнително пред самия храм се продават билети, ако искаш да го разгледаш от по-близо. Същото е и в Summer Palace).

 

Естествено, че е най-лесно, ако може да се вземе билет предварително, но не е фатално, продават се свободно.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 14.05.2019 г. в 8:12, Carrie каза:

Какво значи "не успях"? На гишето са отказали да ви продадат билети ли?

За съжаление ми се губят спомените, но мисля че нявсякъде пишеше, че трябва да имаш първо резервация или да сканираш код. А може и да е било свързано с това,че отидох по-късно, а те имат лимит на билети ?! Беше октомври миналата година, не бях подготвена предварително, но все пак влезнах, така че и на място ще се успее по един или друг начин. Това е което намерих като инфо - https://www.thechinaguide.com/blog/how-to-book-tickets-to-the-palace-museum

Връзка към мнение

Не знам дали има ограничения за определен брой посетители на ден, просто да споделя че има гише за продажба на място. Опашката беше от няколко човека, голямата опашка е за влизане на площад Tiananmen.

преди 1 час, Dobry каза:

Не успяхме да намерим място в Китай, където да не могат да се вземат билети в последния момент пред самия вход. 

Уточнявам, че на много от местата има вход, който се заплаща, а в последствие вътре, в самата атракция се продават допълнителни билети (за пример- Temple of Heaven, плаща се вход за самия парк и допълнително пред самия храм се продават билети, ако искаш да го разгледаш от по-близо. Същото е и в Summer Palace).

 

Естествено, че е най-лесно, ако може да се вземе билет предварително, но не е фатално, продават се свободно.

 

Да, и аз купувах всички билети на място на вход, за Summer Palace/Temple of Heaven има комбинирани билети, които може да се купят още на входа и да се спести купуването на отделни билети за отделните места вътре.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.