Прескочи до съдържание

2,5 дни около Бергамо през май


Lindt

Препоръчани мнения

Решихме да използваме 24 май,  за да се запознаем с малка част от Северна Италия. По план кацаме около обяд в Бергамо в петък и си тръгваме рано сутринта в понеделник. 

Времето не е много и се чудим накъде да поемем, дали към Верона и Гарда,  дали към Комо. Видях и някаква къщурка между Комо и Лугано, но не знам дали за 2 пълни дни трябва да ходим до 2 езера или е по-нормално да си изберем само едното. 

Последната ни нощувка задължително е в Бергамо, но предишните 2 нямам идея къде е най-оптимално да бъдат. 

Ще почета из темите като ми остане време, но понеже първо ще глася Мадейра, ми се иска да имам някакво запазено настаняване, защото сме почти в сезон и ще намалеят възможностите за настаняване. 

Благодаря предварително! 

 

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , bad kid каза:

Бих предложил Верона и от там ден в Мантуа

Защо препоръчваш тази комбинация? 

Ние сме доста по-големи почитатели на природата и ходенето,  отколкото на градските обиколки, макар че Италия е мястото,  на което опитваме да ги съчетаем.  

Връзка към мнение

ами аз лично това бих избрал, от езерата съм ходил само на Комо и не ме впечатли

но щом имате такива предпочитания - по-добре езера 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако отидете във Верона, поне 1 цял ден ще си прекарате там, защото градът е много хубав и има много какво да се види дори само отвън. Останалото време ще ви стигне за Сирмионе и може би Десензано или Пешиера дел Гарда. Ако тръгнете някъде към по-северните места по езерото, ще прекарате много време в път с автобус, не се движат никак бързо, особено през май очаквам да е доста натоварено.

За езерото Комо също толкова дни са малко. Най-лесно от Бергамо се стига с влак до Леко и Варена. Препоръчвам много Варена, от трите градчета в триъгълника, тя ми хареса най-много. Аз пробвах да разгледам в 1 ден Варена и Беладжио. Във Варена видях всичко, което си бях харесала и дори повече и много време прекарахме там, а в Беладжио има точно 2 улици и една площадка с трева, пейки и изглед към езерото и   една вила Мелци с градини, която не успяхме да видим защото беше станало късно и работното й време ще,е да приключи след 15 мин. Така че за двете градчета в 1 ден трябва малко по-стегнато ходене и не съм сигурна пак дали ще ви стигне времето. Не е невъзможно де, превозът между тях е с корабчета, много наместо са, може би на 15 Мин. От Беладжио взехме последния автобус към Комо, където ни беше нощувката. Комо също е хубаво градче заедно с Брунате, което е селцето над него. Качете се там за гледка към езерото отвисоко или да видите къщата, където е живял Пенчо Славейков, но само отвън. В момента мисля, че е частна собственост, даже може би е хотел. 1 ден ви трябва за Комо и Брунате. Вечерта, ако има автобус към Бергамо може да вземете някой от последните или пък влак със смяна в Милано. И последния половин ден да разгледате з Бергамо, ако не сте били. Аз вече 2 пъти минавам през него, даже спах там, но не разгледах нищо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Езерото Гарда с колкото може градчета да включите като препоръчвамСирмионе и Малчезине. Над Малчезине с лифт до планината при хубаво време. Северната част на Гарда е много красива. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За два дни по-добре само едното езеро. Ние есента бяхме за два дни на Гарда и отседнахме в Пескиера дел Гарда. Фликс буса пътува до там за около час и за нашите полети беше супер като разписание.. От градчето има много удобен транспорт до Сирмионе и градчетата на източното крайбрежие.Ако случите на време може да се качите на Монте Балдо. https://en.wikipedia.org/wiki/Monte_Baldo. Мога да препоръчам хотела ни в Гарда ако решите за там,артистичен и на комуникативно място.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, mary_shery каза:

Ако отидете във Верона, поне 1 цял ден ще си прекарате там, защото градът е много хубав и има много какво да се види дори само отвън. Останалото време ще ви стигне за Сирмионе и може би Десензано или Пешиера дел Гарда. Ако тръгнете някъде към по-северните места по езерото, ще прекарате много време в път с автобус, не се движат никак бързо, особено през май очаквам да е доста натоварено.

За езерото Комо също толкова дни са малко. Най-лесно от Бергамо се стига с влак до Леко и Варена. Препоръчвам много Варена, от трите градчета в триъгълника, тя ми хареса най-много. Аз пробвах да разгледам в 1 ден Варена и Беладжио. Във Варена видях всичко, което си бях харесала и дори повече и много време прекарахме там, а в Беладжио има точно 2 улици и една площадка с трева, пейки и изглед към езерото и   една вила Мелци с градини, която не успяхме да видим защото беше станало късно и работното й време ще,е да приключи след 15 мин. Така че за двете градчета в 1 ден трябва малко по-стегнато ходене и не съм сигурна пак дали ще ви стигне времето. Не е невъзможно де, превозът между тях е с корабчета, много наместо са, може би на 15 Мин. От Беладжио взехме последния автобус към Комо, където ни беше нощувката. Комо също е хубаво градче заедно с Брунате, което е селцето над него. Качете се там за гледка към езерото отвисоко или да видите къщата, където е живял Пенчо Славейков, но само отвън. В момента мисля, че е частна собственост, даже може би е хотел. 1 ден ви трябва за Комо и Брунате. Вечерта, ако има автобус към Бергамо може да вземете някой от последните или пък влак със смяна в Милано. И последния половин ден да разгледате з Бергамо, ако не сте били. Аз вече 2 пъти минавам през него, даже спах там, но не разгледах нищо.

Били сме в Бергамо за половин ден.  На нас много ни хареса и затова нямам нищо против пак да се разходим до там. 

Аз не знам колко интерес имаме към влизането във вилите и градините 2 седмици след Мадейра и затова нямам идея как точно да разпределя 2 дни. Може би ще си потърсим някой трек и така ще уплътним времето. 

 

преди 8 часа, Sara каза:

За два дни по-добре само едното езеро. Ние есента бяхме за два дни на Гарда и отседнахме в Пескиера дел Гарда. Фликс буса пътува до там за около час и за нашите полети беше супер като разписание.. От градчето има много удобен транспорт до Сирмионе и градчетата на източното крайбрежие.Ако случите на време може да се качите на Монте Балдо. https://en.wikipedia.org/wiki/Monte_Baldo. Мога да препоръчам хотела ни в Гарда ако решите за там,артистичен и на комуникативно място.

Може ли линк към хотела? 

Връзка към мнение

За Трек препоръчвам Монте Бре над Лугано. Стигнахме до отправната точка с автобус от Менаджио. Chiesa de San Marino, Griante виж също дали ти допада, там не отидохме, защото във въпросния ден валя много и не беше много подходящо. 

Връзка към мнение

Заповядай ,Rossosalvia,Peschiera del Garda. Мисля,че запазих визитката на собственика,вероятно ще може и лично да се запази стая на по тънки цени.Ще я потърся.Той е архитект и хотела е негово произведение.Има тераска за винце и други работи .Мнооого италианско! Бирария до входа.Ресторанти през улицата.Бих се върнала в този град,нас ни очарова! Зарибявки:

_DSC2756.JPG.ec54cd7c2f8fee5c9f78084b40b44bd6.JPG20180924_191013.jpg.1525f36f061be2bb561c4ecf1ab3ca3f.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Lindt каза:

Ние сме доста по-големи почитатели на природата и ходенето,  отколкото на градските обиколки...

За краткото време, с което разполагате, може би нещо по-наблизо. Поразгледай на север от Бергамо. Например Сан Пелегрино и наоколо. 

Автобусите са сравнително начесто и се пътува малко над половин час.  

Връзка към мнение

Аз малко се обърквам така като ми пишете днес. Ние сме си профани и 2 часа са ни били достатъчни за градчетата по Амалфийското крайбрежие, Чинкуе Тере, Сицилия и тн. Тоест интересите и физическото ни състояние позволяват да врътнем по 3 тигела в 4 града дневно, да хапнем и да минем 15 км между тях пеша. 

Виждам, че повечето хора обикалят 3 и дори 4 езера за седмица. Ние имаме 2 пълни дни и една половинка за едно единствено езеро, а всички ми пишете, че времето е малко. За какво е малко и за какво не ни стига? Теоретично имаме дълги къснопролетни дни, слънчево време, редовен транспорт и красота в изобилие. 

 

Връзка към мнение

Бяхме 2 пълни дни с кола под наем, наета от летището в Бергамо, около езерото Гарда. Бяхме в Сало, Дезенцано дел Гарда, Сирмионе първия ден. Нощувка в Сирмионе като пристигнахме около 16ч. На другия ден - Гарда / не препоръчвам /, разходихме се по пътя до нос Сан Виджилио, Маллчезине, с лифт до Монте Балто и обратно в Бергамо. В неделя вечер по магистралата имаше голям трафик и на места задръствания. Около 20ч. бяхме в Бергамо. Трябваше ни още  1 ден за северните градове. Там брегът е отсечен и гледките срещу тях са много красиви.

Можеш да видиш разписанието на фериботите.

Обикаляли сме и около Комо, както и с кола ходихме до Лугано и се изкачихме до Монте Бре пак с кола. Разходихме се наоколо. Хубаво е, но гледките на Гарда са по-добри.

Не съм била на Маджоре и не мога да дам мнение за там.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , lesy каза:

Бяхме 2 пълни дни с кола под наем, наета от летището в Бергамо, около езерото Гарда. Бяхме в Сало, Дезенцано дел Гарда, Сирмионе първия ден. Нощувка в Сирмионе като пристигнахме около 16ч. На другия ден - Гарда / не препоръчвам /, разходихме се по пътя до нос Сан Виджилио, Маллчезине, с лифт до Монте Балто и обратно в Бергамо. В неделя вечер по магистралата имаше голям трафик и на места задръствания. Около 20ч. бяхме в Бергамо. Трябваше ни още  1 ден за северните градове. Там брегът е отсечен и гледките срещу тях са много красиви.

Можеш да видиш разписанието на фериботите.

Обикаляли сме и около Комо, както и с кола ходихме до Лугано и се изкачихме до Монте Бре пак с кола. Разходихме се наоколо. Хубаво е, но гледките на Гарда са по-добри.

Не съм била на Маджоре и не мога да дам мнение за там.

Благодаря, Леси 🙂 Толкова убедително го написа, че започнах да гледам хотели около Гарда.

Обаче сега забелязах, че ние всъщност кацаме рано и транспортът до Леко ни е доста по-удобен. Май ще се спрем на Комо при това положение. Може би ще покараме колела единия ден, евентуално ще се покатерим по маршрут Valmadrera-Monte Moregallo - Rifugio или друг и ще трябва да се качим и на лодка и да видим как е и от такава гледна точка езерото. Предполагам това ще стигне за един дълъг уикенд. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ние в крайна сметка запазихме 2 нощувки на езерото Комо.... И понеже наближава, а прогнозите са обичайното за нас противно време, моля за съвети за занимания в мръчкави дни.

@AlexandraKo, ти някъде написа, че винаги ти е слънчево. Дали не може да си освободиш другия уикенд и да дойдеш до Комо? 

60699488_2222949941107914_3001466228985298944_n.png.86ecf353702397c54fbfa71c844a0fcf.png

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Мен ме валя на Вила Карлота, скрих се вътре, разгледах, после като излезнах навън в градините вече дъждът беше спрял. Там задължително се продаваха билети градини + вила. Вилата е красива и отвътре. Иначе не знам какво друго да ти предложа за лошо време, всичко друго беше навън.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Ние в крайна сметка запазихме 2 нощувки на езерото Комо.... И понеже наближава, а прогнозите са обичайното за нас противно време, моля за съвети за занимания в мръчкави дни.

@AlexandraKo, ти някъде написа, че винаги ти е слънчево. Дали не може да си освободиш другия уикенд и да дойдеш до Комо? 

60699488_2222949941107914_3001466228985298944_n.png.86ecf353702397c54fbfa71c844a0fcf.png

За кога точно ти трябва Слънцето, да ти го пратя?:)))

Че другата седмица, мисля, да го опаковам за Сицилия:))))

 

Връзка към мнение
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

За кога точно ти трябва Слънцето, да ти го пратя?:)))

Че другата седмица, мисля, да го опаковам за Сицилия:))))

 

По принцип ми трябва точно в противоположния край на Италия.  

 

Понеже ще е и студено,  май ще се облечем като за Исландия и ще сме неуязвими.  Обаче ми се искаше да събирам витамин Д и да се накипря с рокля поне на едно пътуване тази година,  а не да ходя като вдовица в черни непромокаеми дрехи из Италия.

 

До края на деня може да си откажем резервацията и да търсим по-слънчева част от Италия,  но прогнозата не ми подсказва къде да е това. 

 

Градчетата ще компенсират ли сивото небе и езеро или да не се надявам? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Metro.it дават на 25-26ти променлива облачност до ясно без дъжд, може да извадите късмет..аз лично не вярвам на прогнози за след повече от 3-4 дни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , bad kid каза:

Metro.it дават на 25-26ти променлива облачност до ясно без дъжд, може да извадите късмет..аз лично не вярвам на прогнози за след повече от 3-4 дни.

По принцип и аз,  но такъв оранжев циклон не знам къде ще отиде. Евентуално да вали нощем, ама според мен няма да видим слънце и температури над 18 градуса.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.