Прескочи до съдържание

Алкохол в ръчният багаж


Препоръчани мнения

Здравейте,имам един въпрос:На безмитният магазин съм в Доминикана.Ако си купя една бутика ром,после ще мога ли да я кача на полет Амстердам-София?Пътувам само с ръчен багаж.А ако да,мога ли да я отворя или трябва да е запечатъна?Отговор ме устройва до 40мин.Благодаря

 

Връзка към мнение

Може да се пренася в следващия полет. Но трябва да е запечатана ( най-вероятно прозрачна) найлонова торбичка. Не трябва да се отваря дори торбичката. Пазете и касовата бележка. Покажете си бордната карта за следващия полет на касата при покупката.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Само ако не излизаш от транзитната зона в Амстердам.  Ако полета до София не е на един билет и се налага да минаваш отново на секюрити,  ще ти я вземат. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз вече я купих,сложиха я в запечатан плик.Та сега въпросът е друг,ако ще ми я взимат,по-добре да си я изпия.Сигурно ли е че ще ми я вземат?Не съм транзит,кацам в Брюксел,оттам автобус до Амстердам и там чекиране наново.

Веднъж ми взеха отворена бутилка уиски и я сложиха в някаква машина,тя се въртя,въртя и ми я върнаха.Но бях транзит кацнах в Мадрид и летях за Берлин(пак минавах секюрита някакви)

Редактирано от Stanislav Dimitrov
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Stanislav Dimitrov каза:

Аз вече я купих,сложиха я в запечатан плик.Та сега въпросът е друг,ако ще ми я взимат,по-добре да си я изпия.Сигурно ли е че ще ми я вземат?Не съм транзит,кацам в Брюксел,оттам автобус до Амстердам и там чекиране наново.

В този вариант - нямаш шанс да я пренесеш до София 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така изглежда.Ама като гледам,ще си я поркам в самолета.И без това ще летя 10часа,а и бутилчето е смешно...

IMG_20190228_132022213.jpg

Редактирано от Stanislav Dimitrov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може , ако я пресипе в шишенца до 100 мл и те се съберат в найлоновия плик, с обем 1 л.:)

Веднъж едни каки, носеха по един такъв плик, пълен с малки шишенца от 50мл. алкохол.

От тия, пластмасовите, дето има джин, уиски и пр. От сплеснатите, доста  се бяха събрали в един плик. И си минаха на секюрити и на нашето летище, и в Доха.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 5 минути , Branko каза:

В плика от разрешения размер за превоз на течностите в ръчния багаж 10 шишенца от по 0.100мл не се събират 

Нооо,  10 по 50 се събират, май:))))

Ама, човекът рече, че ще си го изпие, да не го мислим:))))

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Благодаря много за всички мнения и съвети,качвам се,че бордингът започна.И наздраве

Редактирано от Stanislav Dimitrov
  • Харесвам 5
  • Благодаря 3
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Само не забравяй, че да си сервираш алкохол сам на себе си и/или на други хора в самолета е престъпление по разпоредбите на повечето авиационни администрации, вкл ЕАСА и ФАА. Просто внимавай да не си докараш излишни главоболия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

Благодаря много за всички мнения и съвети,качвам се,че бордингът започна.И наздраве

Форумът е свидетел, че системата те принуди. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 1 час, akair каза:

Само не забравяй, че да си сервираш алкохол сам на себе си и/или на други хора в самолета е престъпление по разпоредбите на повечето авиационни администрации, вкл ЕАСА и ФАА. Просто внимавай да не си докараш излишни главоболия.

Станиславе, слушай какво ти се говори! Дай шишето на съседа си по седалка - да ти сервира той!

Нема да газиш законите, я!

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

Станиславе, слушай какво ти се говори! Дай шишето на съседа си по седалка - да ти сервира той!

Нема да газиш законите, я!

Той няма да си сервира, а ще пие от бутилката. 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Zaro каза:

Той няма да си сервира, а ще пие от бутилката. 

 

Не си сервирах,пих си от бутилката.

IMG_20190228_164326514_BURST001.jpg

IMG_20190228_164328849.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.