Прескочи до съдържание

Фото тур


Препоръчани мнения

Днес попаднах на оферти за специализирани пътувания с цел снимки. Нещо като фотопленер.

Идеята е да не се ходи по туристически места, а буквално да се изгубиш групово в мястото.

 

Аз лично съм изкушена /дестинациите са по цял свят и са супер примамливи/ , но това, че групите са от по 10-12 човека и твърде високите такси / по нашите стандарти/ леееко  ме спира. 

Бихте ли отишли на подобно пътуване ?

 

http://www.herviewphotography.com/photo-travel-tours

Връзка към мнение

Преди да имам семейство бих отишъл, сега не, може би чак като се пенсионирам  :)

Аз това го виждам като да отидеш на интересно място, с програма съобразена със снимането, т.е. различно от обикновена екскурзия, когато примерно се закусва дълго и протяжно и после се тръгва на разходка. Евентуално с фотограф за водач, който обяснява някои специфични неща (поне такива неща гледах преди, линка не съм го чел сега). Ноо ако имаш малко представа от снимането можеш да си направиш сама организацията след съответното проучване.

Аз лично вмъквах интересни неща за снимане в почти всяко пътуване, което правих, съобразяване с местата, времето за посещение, събития, които да се снимат... Ставане по изгрев и разходка до място за снимане, такива неща.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зависи от много неща - фотографа, който ги прави/води, нивото на участниците (добре е да е подобно), цената и пр. Има и големи "дъски" от тези фото-трипове.

 

Аз понякога правя нещо компромисно, наемам фотограф (ако ми харесва портфолиото му и цената му, разбира се) в определен град, където отивам, примерно за Кейп Таун съм пазарил един за Май месец, много ми харесва как снима, да не говорим, че туровете му (полудневни и целодневни) струват колкото обикновен гид, който не е фотограф. Вози с кола навсякъде, където се налага се ходи пеша или се катерят баири. Даже и да предположим, че няма кой-знае колко много на какво  да ме научи във фотографията (което едва ли е така), пак познава най-добрите места за снимане и е навит да става за изгреви и пр. Туровете са private т.е. само аз и спътниците ми, (в случаят жена ми) и той, това има огромно значение, тъй като няма аз искам това, а пък аз искам онова, а пък аз нещо трето. Отразява се  на цената, но пък не е нужно да се взема за целият престой, друг огромен бонус е да има гъвкавост - ще го караме "по слух", както решим в момента, в зависимост от времето и настроението. При групов тур това просто няма как да стане. Прецени си дали ти се пътува в група, па било тя и "фотографска".

 

Същият води и групи на фото-сафарита, но там първо, че е доста по-скъпо, отколкото без него, второ не би ми и трябвал особено много, както например в родният му град.

 

Една компания прави фото турове в Буенос Айрес и Сантиаго де Чили, но не ми харесва схемата - събират хората в определен квартал на града, поставят им задачи, после като се приберат коментират и обсъждат кой какво снимал, като се дават препоръки...

 

Та може да се търсят фото турове в определени градове като целодневна или полудневна екскурзия, така човек не се задължава предварително да плаща и да прекара цялото пътуване с опреден фотограф-гид и разни други хора, ако се попадне на "дъска", то е само за деня...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди да имам семейство бих отишъл, сега не, може би чак като се пенсионирам  :)

Аз това го виждам като да отидеш на интересно място, с програма съобразена със снимането, т.е. различно от обикновена екскурзия, когато примерно се закусва дълго и протяжно и после се тръгва на разходка. Евентуално с фотограф за водач, който обяснява някои специфични неща (поне такива неща гледах преди, линка не съм го чел сега). Ноо ако имаш малко представа от снимането можеш да си направиш сама организацията след съответното проучване.

Аз лично вмъквах интересни неща за снимане в почти всяко пътуване, което правих, съобразяване с местата, времето за посещение, събития, които да се снимат... Ставане по изгрев и разходка до място за снимане, такива неща.

@neuromacer Здрасти, след чудесен ден за снимки на водопадите в Пуерто Игуазу, вече съм във Фоз де Игуасу, Бразилия (взех си листче от паспортната проверка както ме посъветва :) За момента все още си имам фотоапарат, но не е минало Рио :) :)  Извиявам се на авторката на темата за спама...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не бих отишла, група от 10 човека ми е прекалено голяма, а и мога сама да си направя програма. За Китай бях попаднала на сайт за фототурове и цената беше доста висока, а местата не изглеждаха нещо по-различно от това, което предлагат нормалните агенции. За мен по-скоро би имало смисъл по места да се наемат местни гидове, които знаят добри позиции за снимане. Специално за Китайската стена си наехме гид и не съжалявам. Взе ни от Пекин, осигури ни стая и добра храна в хостела си, че и ни води за залез и изгрев. Признавам, че малко му взех здравето, едва ли е очаквал такава експлоатация, но издържа.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.