Прескочи до съдържание

Мароко - пустиня


Pin up

Препоръчани мнения

Здравейте, моля за помощ - планирам Мароко , искам да посетим пустинята , не ме интересуват градовете по пътя, тръгваме от Маракеш, искам да пренощуваме в пустинята , около Мерзуга.

Питането ми е колко максимално кратко е времето за една такава екскурзия ?

ще мога ли да тръгна сутринта рано от Маракеш , да пристигнем вечерта , да пренощуваме и на следващия ден да се върнем в Маракеш?

 

Връзка към мнение

Само за едно пренощуване в пустинята не си заслужава според мен да биете толкова път. А и толкова интересни места има по пътя, че ще е грехота да ги подминавате. Все пак е въпрос на предпочитание и ако само това искате, може да се постигне, но аз наистина не разбирам защо ще си го причините. 🙂

Връзка към мнение

Принципно е възможно. Ние бяхме в Аит Бинхаду, което си е почти до Маракеш, оттам сутринта към Мерзуга, ама за малко да изтървем залеза... по пътя като се заблееш в Уарзазате, после Тодра и тук спреш, там позяпаш... накрая доста настъпах рентакара и пак изтървахме групата с камиларите. Но излязоха хора, бяха ни оставили две камили с камилар да ни чакат за да ни закарат до лагера. 

Та, на въпроса - възможно е. С ранно тръгване от Маракеш и стегната програма, нощувка в пустинята, и на следващия ден вечерта да сте обратно в Маракеш...

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
30 minutes ago, christuff said:

Само за едно пренощуване в пустинята не си заслужава според мен да биете толкова път. А и толкова интересни места има по пътя, че ще е грехота да ги подминавате. Все пак е въпрос на предпочитание и ако само това искате, може да се постигне, но аз наистина не разбирам защо ще си го причините. 🙂

благодаря , не знам се още какво решение да взема, разпределила съм всички дни а изведнъж осъзнах че времето за пустинята май ще е малко. опитвам да преценя дали да променям цялата програма или да опитам да се вместя в така планирания график.

20 minutes ago, baiKolio said:

Принципно е възможно. Ние бяхме в Аит Бинхаду, което си е почти до Маракеш, оттам сутринта към Мерзуга, ама за малко да изтървем залеза... по пътя като се заблееш в Уарзазате, после Тодра и тук спреш, там позяпаш... накрая доста настъпах рентакара и пак изтървахме групата с камиларите. Но излязоха хора, бяха ни оставили две камили с камилар да ни чакат за да ни закарат до лагера. 

Та, на въпроса - възможно е. С ранно тръгване от Маракеш и стегната програма, нощувка в пустинята, и на следващия ден вечерта да сте обратно в Маракеш...

 

тоест има варинат, което ме радва.

къде става прекачването на камилите?

Връзка към мнение
преди 42 минути , Pin up каза:

 

тоест има варинат, което ме радва.

къде става прекачването на камилите?

Според зависи с кого сте се уговорили за нощувката в пустинята. Сборният пункт беше в хотел в Мерзуга, в който на другата сутрин беше закуската, а и можеше да се ползва душ и басейн след пустинята.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.