Прескочи до съдържание

Търся айляци за екскурзионно летуване около средиземно море 2020г.


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

върти ми се в главата да направя едно не много далечно, но продължително пътуване около Средиземно море! Имам малко здравословни проблеми, които трябва да реша за една година, затова го планирам да потегля някъде към пролетта на 2020г. Да знам, че до тогава много вода има да изтече, но все пак ми се иска да имам достатъчно време, за да си намеря компания и да не съм сам! Вероятно ще е по-трудно, поради факта, че повечето хора пътуват за кратко / няколко дни/ със самолета, както и това, че маршрута, който планирам не е кой знае колко екзотичен и много от вас вече са били на тези места! Идеята ми е за екскурзионно летуване, без срокове, като планирам общо взето да обикалям около 2-3 месеца! Затова и си търся айляци, които ще могат да си позволят толкова време за почивка!  Не ми се иска да препускаме като луди, а по скоро да поостанем малко повече на местата, които харесаме, да усетим атмосферата, да направим няколко милиона снимки, да си топнем гъза на всички възможни плажове и въобще да изцедим всички ползи от това пътуване докрай! Планирам, по голямата част от нощувките ми да са в колата или хостели или други непретенциозни места! Няма да търся луксове и удобства или други такива, единствено ме интересуват преживяванията и всичко, което ще ми остане като спомени! Смятам че, ако има някакво богатство на този свят, което никой не може да ти отнеме и което можеш да вземеш със себе си и на оня.. то това са спомените и преживяванията! Така че, ще наблягам на това! Половината маршрут ми е през Европа до Гибралтар, връщането - малка част от Африка / Мароко, Алжир, Тунис/!  По-долу ще пусна примерните маршрути, които с ваша помощ бих искал да оптимизирам, като изключа или добавя нови места или дестинации в близост до идейния ми маршрут! Общо взето, търся хора за съвместно пътуване /не споделено!/ , като всеки да пътува със собствена кола! Нямам проблем и да возя някой, но както казах, ще се опитвам да спя в нея повечето време, а там няма място за двама 🙂 Затова, може би очаквам да се включи някой с много свободно време и кемпер или импровизиран кемпер /какъвто ще е моят/ ! Целият тур ще е около 10,000км. В момента чета, къде какво интересно има, за да оптимизирам маршрута и престоя на всяко конкретно място, но общо казано планирам на ден да шофирам по около 200-300-500км. Разбира се има градове, в които ще стоя по 2-3-5 дни, за да разгледам всичко, а и да полежа на плажа малко! Все пак имам идея, това да е почивка, а не да се смачкам от път! Надявам се, след като разгледате маршрута, поне да ми предложите или отхвърлите някой места, на които трябва /или не си струва/, да обърна внимание! Благодаря на всички, които ще пишат, а ето и маршрутите:

 

https://goo.gl/maps/rM5w9kcLR8k
https://goo.gl/maps/7Wx9jzVRXyu

Редактирано от Enco73
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пожелавам ти да си намериш! И понеже е дълъг срокът в смисъл, че след дълго време ще се осъществи, за да не се "загуби" темата и да я виждат в сайта повече хора, трябва да пишеш от време на време. Успех от мен!:victory:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ами срокът е около 1 календарна година, демек до година по това време, горе-долу! Очаквам, да се включат и хора, които нямат пряк интерес към самото пътуване, но поне със съвети, предложения и напътствия! Със сигурност, много са обиколили поне европейската част, така че могат да коментират, къде, какво, как.. Ето например сега ме интересува, дали някъде ще имам проблеми с нощувките в колата - мога ли да спя до някоя бензиностанция, на паркинг или спрял пред някой блок някъде! Има ли опасност да ме арестуват някъде! С Африканските страни положението ми е също много неясно! С фериботите - също!! Ако някой има опит - нека да отговори! Ще съм благодарен за всякаква информация!

Връзка към мнение
Здравко Ангел

С алжирската виза е малко сложно, имай го предвид. Трябва да си направиш подробен план на престоя, за да те одобрят. И имай предвид, че от Мароко не може да влезеш в Алжир, та ще трябва да минеш от Мароко в Европа и от Европа в Алжир, или от Мароко да летиш до Тунис и оттам в Алжир. Ние така го правихме миналата година, някъде съм го описвал.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ако тръгна на обратно дали ще мога да влеза от Алжир в Мароко? Дори и да не може ще ми е по удобно от Оран/ Алжир/ с ферибот до Алмерия/Испания/ и после през Гибралтар пак в Мароко :D, а от там на обратно през Европа-та 😉

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 4 минути , Enco73 каза:

Ако тръгна на обратно дали ще мога да влеза от Алжир в Мароко? Дори и да не може ще ми е по удобно от Оран/ Алжир/ с ферибот до Алмерия/Испания/ и после през Гибралтар пак в Мароко :D, а от там на обратно през Европа-та 😉

Границата между двете държави е затворена, няма как да влезеш. Ние намерихме евтини самолетни билети от Рабат до Марсилия и после от Марсилия до Алжир. Не знам как са цените с ферибот от Оран до Алмерия, ще видиш кое ти е по-изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами аз ще пътувам с кола, няма как да се прехвърлям на самолети, влакове, автобуси и др. такива.. Пък и няма как да зарежа колата някъде си! Ще мога единствено да ползвам фериботи!

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 минута , Enco73 каза:

Ами аз ще пътувам с кола, няма как да се прехвърлям на самолети, влакове, автобуси и др. такива.. Пък и няма как да зарежа колата някъде си! Ще мога единствено да ползвам фериботи!

Виж как стои въпросът с колата в Алжир, че не съм чувал някой със собствена кола да е пътувал из държавата. Като цяло за Алжир си подготви план с нощувки в хотели, като в посолството трябва да представиш резервации от всички хотели. Изобщо не им споменавай, че смяташ да си спиш в колата. След като ти дадат виза просто анулирай нощувките и си карай по плана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами аз така и планирам, никакво спане в колата в Африка, най-малкото ще ме е бая шубе и въобще няма да е спане! Освен това там цените за хотели съм чувал, че са доста поносими, така че 3-4 нощувки не мисля, че биха били голям проблем! Специално Алжир и Тунис, ще се опитам да ги мина "транзит" максимално бързо. Пътьом каквото видя - това е! Планирам няколко спирки само за почивка и нощувка в най-големите градове! На Африката основно ще се наслаждавам в Мароко, където ще ми е малко по-спокойно, въпреки че доколкото знам и там са едни цигани... :D

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 14 минути , Enco73 каза:

Ами аз така и планирам, никакво спане в колата в Африка, най-малкото ще ме е бая шубе и въобще няма да е спане! Освен това там цените за хотели съм чувал, че са доста поносими, така че 3-4 нощувки не мисля, че биха били голям проблем! Специално Алжир и Тунис, ще се опитам да ги мина "транзит" максимално бързо. Пътьом каквото видя - това е! Планирам няколко спирки само за почивка и нощувка в най-големите градове! На Африката основно ще се наслаждавам в Мароко, където ще ми е малко по-спокойно, въпреки че доколкото знам и там са едни цигани... 😄

Айде сега "цигани", то ако тръгваш с такава настройка, вероятността да си изкараш добре намалява. Предполагам, че ще влезеш с ферибота през Танжер, оттам не подминавай Тетуан, няма много туристи, но е доста различен от останалите марокански градове. Естествено, мини през Шефшауен. Оттам към Фес и после караш наред Мекнес, Рабат, Казабланка, Маракеш и там вече из пустинята. Ако имаш време слез до Есауира, много приятен град. И също така ако ти се катери из Атласките планини, където завоите са ужасни, стигни до Уарзазат, като по пътя минеш през Аит Бен Хаду. Като си избистриш плана, ще ти кажа някакви яки места из Рабат - миналата година поживяхме там един месец.

Иначе в Алжир най-впечатляващият град е Константин, целият е изграден върху хълмове и мостовете, които свързват хълмовете са някаква магия.

Тунис ми е най-малко любимата от трите държави. В Тозьор е яко из пустинята, но пък е доста далече да слизаш дотам. Иначе столицата, Картаген и Сиди Бу Саид са приятни за разходка. На море може да минеш през Сус.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 11.03.2019 г. в 22:55, Здравко Ангел каза:

С алжирската виза е малко сложно, имай го предвид. Трябва да си направиш подробен план на престоя, за да те одобрят

Здравейте! От посолството им в София ли взехте визите и за колко време ги дават? Трябва ли всеки да ходи лично или мога аз да занеса 2-3 паспорта?

Връзка към мнение
On 3/11/2019 at 10:14 PM, Enco73 said:

Ами аз ще пътувам с кола, няма как да се прехвърлям на самолети, влакове, автобуси и др. такива.. Пък и няма как да зарежа колата някъде си! Ще мога единствено да ползвам фериботи!

Аз съм “зарязвал“ колата на много места в Европа за по 1-2 седмици и никога не е имало проблем. Ако искаш да си спокоен може да я оставиш и на платен паркинг, но много хора цял живот си държат колата на улицата без да имат проблем. Колата могат да ти я откраднат  ако паркираш някъде за 5 минути и могат да не ти я откраднат ако то стои на улицата с месеци... Дори обаче да си платиш за паркинг, пак може да ти излезе по евтино и удобно от разкарването на кола с фериботи и разправията с авриканските бюрократи...

Връзка към мнение
преди 3 часа, GeorgiD каза:

Здравейте! От посолството им в София ли взехте визите и за колко време ги дават? Трябва ли всеки да ходи лично или мога аз да занеса 2-3 паспорта?

Да, от посолството в София. Обадиха ни се след 3 дни, че са готови. Ние бяхме и двамата, не знам дали може един човек да занесе няколко паспорта. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Тъкмо мислех да ти кажа, че бих дошла с теб с удоволствие на частта през Испания и Франция, както и Тунис и Алжир, ама като прочетох това за "циганите" май се разколебах... 

 

 Както казаха и по-горе - щом си с такава нагласа, може да ти се случат "интересни" неща. Чудя се как искаш да ходиш в такива страни, като не харесваш хората им?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

E защо трябва да харесва хората, за да посети страните, в които живеят?! Той хора ли отива да гледа или забележителности...? 🤔 Ако ще минава на тъгъдък оттам, просто няма да има време да си общува с местните и това едва ле е някакъв проблем...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.