Прескочи до съдържание

St. Malo, Dinan и Dinard с обществен транспорт


Гост

Препоръчани мнения

Мислех да си пусна уж кратките питанки в чужда тема или в бързи въпроси, но не знаех дали е правилно, така че ще досадя в отделна тема - и съответно се оливам във въпросите. Това е спонтанно проучване, без взето решение. Отдавна го дъвча в мозъка си.

 

1. Има ли удобен транспорт до Monte Saint-Michel от пристанището, където спират фериботите - някакъв линк?

 

2. Половин ден достатъчен ли е за Monte Saint-Michel? 

 

3. St. Malo - Dinan с влак - това ли е най-удобния транспорт? С моя жалък английски не мога да се навра във френски сайтове.

 

4. Две вечери в Dinan ще досади ли много на динамична натура, където не я свърта много - алтернативи с градки транспорт?

 

5. Dinan - летището в Dinard (отивам да си измия мозъка заради тази кощунствена мисъл 🙂 )- видях, че може с автобус? Някакъв линк? 

 

6. Освен St. Malo и Dinan някъде да отскачане в рамките на два дни, само с автобус или влак? 

 

7. Освен в Dinan - препоръка за отсядане другаде, което да размеква мозъка от удоволствие? (Навсякъде са френски цени виждам...)

 

Благодаря! 🙂 

Връзка към мнение

Тъкмо гледам по сайта на железниците за твоя маршрут... ама ми изглежда сложно.

 

@Rainy, допълвам по въпросите.

От изброените места съм ходила само до Сен-Мало, при това, с кола.

1. Удобен транспорт от Сен Мало до Мон-сен-Мишел май няма... Всъщност, май най-лесно е с кола. Иначе намерих влак от Сен-Мало до гарата Dol de Bretagne, оттам  имаш влак до гарата в Pontorson, откъдето трябва да вземеш автобус до Мон-СенМишел. Другият вариант е с автобус от Dol директно до Мон-Сен-Мишел - https://keolis-armor.com/62-Going-to-Mont-Saint-Michel.html

2. Според мен, половин ден може да е достатъчен, ако няма много народ. Понеже уличките са много тесни, при повече навалица разминаването става трудно и ще загубиш доста време в придвижване.

3. От сайта на железниците, намерих, че има линия автобус (номер 10), който тръгва от гарата в Сен-Мало и 50 минути по-късно е в Динан.

4. Не мога да се изкажа, не съм била в района, но по картата не видях особено много интересни неща. Май остават Сен-Мало и Мно-Сен-Мишел. На мен ми се ходи до Granville, където е къщата-музей на Кристиян Диор, но това е в съвсем друга посока.

5. Къде видя за автобуса до летището? На сайта на летището видях само за коли/таксита...

 

По другите въпроси, за съжаление не мога да помогна особено, понеже не съм била нататък... особено с градски транспорт. По принцип, излезеш ли извън големите градове, градският транспорт във Франция не е много застъпен, или е нарядко/неудобен.

 

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Роца каза:

... ама ми изглежда сложно.

 

И аз веднъж да искам градски транспорт, и то във Франция, и то без френски, и то в провинцията - много съм зле 😞 

Явно ще е по друг начин и друг път.

Благодаря ти много!!!

Връзка към мнение

Мале, как ми се връща пак по тези места.... вече позеленявам от яд, че не мога да се довлека до там с колата.

От скромния си опит, най-добре е да си имаш автомобил на разположение.

И за Мон-Сен-Мишел, на мен половин ден ми дойде в повече. Е, не мога да отрека че уцелихме безкрайни празници и още по-безкрайни тълпи. Накрая толкова ми беше писнало да ходят по мен че почти избягах с писъци от това място. И да, половин ден ми дойде в повече. Може би, защото не сядах по кръчми, не се пъхах в сувенирни магазинчета и не се редих на опашки за всякакви лакомства. ....Сен Мало е прекрасно, Динар - също. Любопитен факт - има паметник на Хичкок. Ние използвахме страхотно хотелче там, ако се наложи - подскажи да подскажа 😉 Динан го пропуснахме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lyubina каза:

.... вече позеленявам от яд, че не мога да се довлека до там с колата.

И аз - без позеленяването 🙂 Щото не съм била 🙂 

 

преди 2 минути , Lyubina каза:

Ние използвахме страхотно хотелче там, ако се наложи...

Засега няма май 😞 Благодаря!

Връзка към мнение
В момента, Lyubina каза:

Наблизо си, все ще намериш начин да отскочиш 😉 

Близостта е измамна. Ето, викам - ще ида. Без кола. Забрави. Здрави да сме! Светът е голям. Някъде ще идем, някъде не. Благодаря ти.

Връзка към мнение
На 12.03.2019 г. в 21:53, Lyubina каза:

Мале, как ми се връща пак по тези места.... вече позеленявам от яд, че не мога да се довлека до там с колата.

От скромния си опит, най-добре е да си имаш автомобил на разположение.

И за Мон-Сен-Мишел, на мен половин ден ми дойде в повече. Е, не мога да отрека че уцелихме безкрайни празници и още по-безкрайни тълпи. Накрая толкова ми беше писнало да ходят по мен че почти избягах с писъци от това място. И да, половин ден ми дойде в повече. Може би, защото не сядах по кръчми, не се пъхах в сувенирни магазинчета и не се редих на опашки за всякакви лакомства. ....Сен Мало е прекрасно, Динар - също. Любопитен факт - има паметник на Хичкок. Ние използвахме страхотно хотелче там, ако се наложи - подскажи да подскажа 😉 Динан го пропуснахме.

@Lyubina, моля те, дай линк към хотелчето!

Започвам организация за лятно пътешествие по тези места.

Връзка към мнение

@AlexandraKo, готово.

 

Ето:

Hotel des tilleuls, това е в Dinard. Не е голям хотел, има вътрешен паркинг (което за нас беше важно), близо до центъра на градчето и на практика - до плажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Lyubina каза:

@AlexandraKo, готово.

 

Ето:

Hotel des tilleuls, това е в Dinard. Не е голям хотел, има вътрешен паркинг (което за нас беше важно), близо до центъра на градчето и на практика - до плажа.

Благодаря ти, но нито през сайта на хотела, нито през Букинг, има свободни стаи за моите дати. И на мен, паркингът ми е важен, че ще сме с кола.

Ще продължавам да го наглеждам.

 

Връзка към мнение

Ние бяхме на 24 май, извадихме някакъв щур късмет, защото резервирахме два дни преди да тръгнем. Нещо като last minutes.  Сигурно има и други налични, ще си намерите. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Започвам организация за лятно пътешествие по тези места.

Александра, само в Нормандия ли ще обикаляте или ще включите и Бретан (Bretagne)?  Ако имате време пообиколете и из Бретан, лятото ще е чудно и има много какво да се види като природа, архитектура, култура, кухня. Различно е от 'останалата' Франция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, zon каза:

Александра, само в Нормандия ли ще обикаляте или ще включите и Бретан (Bretagne)?  Ако имате време пообиколете и из Бретан, лятото ще е чудно и има много какво да се види като природа, архитектура, култура, кухня. Различно е от 'останалата' Франция.

И Бретан смятам, но още го умувам до къде да летим.

Не ми се иска до Шарл Де Гол, заради трафика в Париж.

Може би, ще бъде до Бове, тия дни смятам да си отворя темичка, за да получа съвети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.