Прескочи до съдържание

София-Болоня-София


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

търся билет София-Болоня-София, 14.04-20.04, твърди дати, цена 300-330 евро, ако излезе нещо много интересно, но минава цената, може и без чекиран куфар.

Търси се общ билет със сутрешно пристигане в Болоня или ако няма такъв  с максимален престой някъде, примерно тръгване сутринта рано и пристигане късно вечерта в Болоня.

Връщането да е с късно тръгване и кратък престой или ранно тръгване с дълъг престой някъде.

 

Идеята е да се възползвам от дните за път, като видя нещо някъде или пък, ако няма подходящи места да имам в Болоня повече време в тези два дни.

Бях намерил ранно пристигане с Лифтханза и ранно тръгване на 20-ти с цял ден престой във Франкфурт, но няма как да стигна толкова рано на летището, понеже ще съм извън града. Предния път така минах през Варшава  и сега се мъча да направя нещо подобно.

Местата където не съм бил и бих прекарал ден са Франкфурт, Амстердам, Париж.

Ако имате някоя идея пускайте я тук. Целта в случая не е да се свали цена, а да се направи подходящ маршрут с големи дупки, поне в едната посока.

Връзка към мнение
преди 30 минути , koliob каза:

image.png.77659c9e7e39b04172a0c561739b76a3.png

Къде е стопа на връщане?

В сайта на Austrian, не ми дава такъв полет изобщо и на отиване.

Оф аз не виждам ,че е следобед полета от Виена до Болоня...Не искам дълъг стоп във Виена.

 

За отиване този става, има идентичен с Луфтханза, който пак стига по това време, така ще имам целия ден за разходка, може да ида до Сан Марино.

Какво може да се комбинира на връщане?

Атина не искам, може Истанбул, ама не е удобно, нямат сутрешни полети в неделя..

Датите на пристигане са твърди, поне на отиване няма как да стигам на 15 дори сутринта.

 

@funny, лоу костове и отделни билети не играят в случая.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

@aleksandrina, търся с дълги дневни стопове или ранно стигане в Болоня, ако няма такива.

 

@koliob, Верона е далеч, а Венеция още повече, вечерта трябва да съм в Имола.

 

За сега се насочвам кът това, но имам време днес-утре. 

 

aaaaa.JPG.d2a36980d3c0b9e5e8c363d2de838448.JPG

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко малки ми се виждат стоповете, реално ще имам не повече от 2 часа, иначе са супер като идея. Под 7 часа обща дупка не си струва, от които ще имам да речем поне 3 чисти часа в някой град.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Alexander каза:

Малко малки ми се виждат стоповете, реално ще имам не повече от 2 часа, иначе са супер като идея. Под 7 часа обща дупка не си струва, от които ще имам да речем поне 3 чисти часа в някой град.

Нищо  с по-голям престой не намерих на отиване, но пък летищата са близо, така че е някаква опция...

Твоят вариант за връщане е с най-дълъг възможен престой в рамките на един ден.

 

Не разбрах - допустимо ли е пристигане в Болоня на 15 април, защото така може да се види Истанбул.

image.png.744a791951571abbaa91c5d4f3631665.png

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

Не може да се стигне на 15.

Има вариант за тръгване на 13 и стигане на 14, заради лалетата и Истанбул, но не мога да потвърдя за сега.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Alexander каза:

Не може да се стигне на 15.

Има вариант за тръгване на 13 и стигане на 14, заради лалетата и Истанбул, но не мога да потвърдя за сега.

На 13 април полета е на същата цена, в същите часове.

image.png.6e1244fde37ee7b47c1423df65cb6b50.png

Връзка към мнение

Има и следобеден от Истанбул в 16:25, стига в 18 часа в Болоня пак на същата цена, иначе няма смисъл за през нощта само, ако ще е през Истанбул и лалетата.

Проблем е, че  на връщане пак има нощувка  в Истанбул или трябва да намеря отделен билет за връщане, който да не е златен...

Връзка към мнение

На тези дати вече ще се ползва новото летище Истанбул и не те съветвам да правиш стоп там, освен ако нарочно не търсиш това.

Летището е доста отдалечено, като до града се стига с шатъл/автобус/ и това ще отнема поне час.

Освен това има доста отменени/променени полети в периода от 6 до 20-ти април.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На отиване може да летиш да Бергамо със ранния полет на wizz , да разгледаш Милано и след това с някоя от стрелите си за час в Болоня.

 

За връщане wizz имат понеделник 22.04 вечерен полет . Ако това ти е късно има вариант за 2 часа с влак до Рим(40Е) и оттам Al Italia за 150 Е

 
15:30 Рим (FCO) 18:20 София. Ще имаш врме да пиеш едно кафе в Рим.
Връзка към мнение

Дупката в Амстердам е супер, ама няма връщане.. или става много над бюджета или е пак с нощувка.

Има само с тръгване 06:40 от Болоня, но няма как да стигна толкова рано до летщето.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Alexander каза:

Дупката в Амстердам е супер, ама няма връщане.. или става много над бюджета или е пак с нощувка.

Има само с тръгване 06:40 от Болоня, но няма как да стигна толкова рано до летщето.

Виж дали ти е опция връщане с влакче до Флоренция за около 20 евро ( влакчета има на всеки 15-30 минути , пътя е 35 минути) и от там в 11:40 с Ал Италия до София ( през Рим) за около 130 евро.

Редактирано от funny
Връзка към мнение
Преди 1 час, funny каза:

Виж дали ти е опция връщане с влакче до Флоренция за около 20 евро ( влакчета има на всеки 15-30 минути , пътя е 35 минути) и от там в 11:40 с Ал Италия до София ( през Рим) за около 130 евро.

Не може. Трябва кацането и излитането да са от Болоня.

Връзка към мнение

@aleksandrina нито отиването ми е на 15, нито връщането е на 19. Само датите 14-20 вършат работа,  полети  до и от Болоня.

На 14-ти, когато трябва да летя, няма такъв ранен полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Поради независим от мен причини, все още не са купени билетите, като с всеки един ден стават по-скъпи, а някои полети вече не излизат изобщо.

Като гледам цените  бюджета ще е по-висок, но с още по-малък избор.

За сега единствения полет който ми допада е София-Болоня с минимална дупка и кацане в 9:30 в Болоня и връщане  с голям престой във Франкфурт.

Втори вариант ми е през Амстердам с 5:45 часа дупка или не повече от 2-2,5 часа чисти.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.