Прескочи до съдържание

Круиз с Costa Cruises октомври 2019


dorostol2003

Препоръчани мнения

Здравейте,

Планираме круиз октомври месец с Costa Cruise по маршрута Савона-Барселона-Марсилия-Савона.
Някой има ли опит с подобно преживяване с тази компания и по този маршрут? След круиза имаме два или три дни (както си го направим) до полета от Бергамо, какво може да видим в близост до Савона/Бергамо?

Благодаря предварително за всеки ценен съвет и споделен опит!

Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей. Един ден може да си оставиш за Бергамо, а от Бергамо може да отскочите до Varenna с влак (прекачване в Lecco). От Varenna с ферибот до Bellagio и Menaggio. Езерото Комо е много красиво.

Връзка към мнение
преди 12 часа, dorostol2003 каза:

Здравейте,

Планираме круиз октомври месец с Costa Cruise по маршрута Савона-Барселона-Марсилия-Савона.
Някой има ли опит с подобно преживяване с тази компания и по този маршрут? След круиза имаме два или три дни (както си го направим) до полета от Бергамо, какво може да видим в близост до Савона/Бергамо?

Благодаря предварително за всеки ценен съвет и споделен опит!

Поздрави!

Здравейте,декември направихме този маршрут с Коста Диадема(ако не се лъжа).За пръв път се качих на круиз и нямам база за сравнение,но страшно ми хареса.Кораба е нов,обслужването много добро,храната също.Денонощно има всякакви забавления,няма да скучаете.Савона е приятно италианско градче,което се разглежда за час.Първоначално имахме план да разгледаме Генуа,но имаше обявена ЖП стачка и не искахме да рискуваме да се забавим,че същият ден трябваше да пътуваме от Малпенса.Това което видях от влака от Генуа ме кара да мисля,че града си заслужава и то много🙂Може да минете и през Торино.Бергамо и Езерото Комо са много приятни също,както и Нели е споменала.Щом имате няколко дни -  вижте Чинкуе тере.Не съм била,но ми е в плановете.Но е малко далечко,ако пътувате от Бергамо.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, много Ви благодаря!

Реално ли е да се направи еднодневна екскурзия от Бергамо до Лугано(Швейцария)?

Има ли директен транспорт или всичко минава през Милано?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.